SPORTMIX: 250 ČESKÝ RÁJ, FOTBAL, LEDNÍ HOKEJ, VOLEJBAL A ŠACHY

0

Dnešní pravidelný týdenní sportovní přehled je velmi bohatý. Nabízí ohlédnutí za prvním ročníkem štafetového běžeckého závodu 250 Český ráj, máme tu výsledky fotbalové, hokejové a volejbalové. Závěr patří významnému republikovému setkání šachistů v turnovské Střelnici.

COMPRESSPORT 250 ČESKÝ RÁJ
O víkendu 11. a 12. září se v Českém ráji uskutečnil první ročník štafetového běžeckého závodu COMPRESSPORT 250 ČESKÝ RÁJ, kterého se účastnilo celkem 52 týmů.
Jednalo se o závod amatérských běžeckých osmičlenných týmů, kdy každý z běžců absolvoval třikrát přibližně desetikilometrový úsek. Start probíhal postupně ve sportovním areálu Maškova zahrada v Turnově, závodníci po 250 kilometrech spletité trasy doběhli do cíle v kempu Sedmihorky.

Běžci křižovali celý Český ráj…

Trať rozdělená do 24 úseků doslova křižovala celý Český ráj, vedla mezi skalami, překrásnými údolími, okolo hradů i přes několik kopců. Běžci navštívili notoricky známá místa, měli ale i šanci vidět spoustu neznámých a trochu opomíjených míst. Pojetí závodu je velmi šetrné k přírodě v Českém ráji, závodníci startují jednotlivě v rozestupu několika minut, a i když se vzájemně předbíhají, málokdy běží spolu více než dva běžci.

…stupně vítězů

Organizátoři závod hodnotí takto: „Jsme nadšeni, jakou podporu jsme dostali za stran našich účastníků a kolik pozitivních hodnocení se nám sešlo. O to větší závazek pro příští rok“. Více na https://250cr.cz/.
Druhý ročník se uskuteční 21. a 22. května 2021.
Milan Dědek, 250cr@250cr.cz

Celkové pořadí
1. Why not ? – 19:03:03
2. SK 24 nejen z Brna – 20:04:04
3. Hobby Runners Čejkoviny – 20:08:08

Kategorie MASTERS
1. TIGI-SHU Men – 21:34:34
2. Trosky z Českého ráje – 23:11:11
3. Ženy v Ráji – 25:11:11

Kategorie LADY
1. Dezorientované Sokolky – 24:32:32
2. Bludné střely – 24:54:54
3. Ženy v Ráji – 25:11:11

FOTBAL

* FOTBAL, MOL CUP: Vysoké Mýto – FK Přepeře 1:2 (1:1). Branky 10. Martan, 90.+3 Volf, ŽK 4:1, diváků 325. Sestava: Truksa – Krasnický (83. Elbl, Venc, Nesvadba, Tvaroha – Martan, V. Novotný, Pavlata, Zaradny (46. Jarosz) – Bulíř (62. Ježek), Synek (62. Volf).
Po druholigovém Varnsdorfu Přepeřští zvládli také 2. kolo českého poháru proti diviznímu protivníkovi z města autobusů a teď se mohou těšit na dalšího soupeře z vyšších soutěží. „Necháme se losem překvapit. Každopádně nás výhra stála hodně sil a krom úvodní čtvrthodinky, v níž skóroval zkušený Martan, a pár slibných akcí jsme ještě prováhali, se až do poslední minuty hrál velice vyrovnaný zápas,“ oddechl si přepeřský trenér Josef Petřík mladší při cestě domů. Domácí totiž neproměnili pokutový kop, nicméně ve 42. minutě se mýtskému Dvořákovi podařilo vyrovnat. Jenomže domácím s postupujícím časem docházely síly, čehož hosté náležitě využili. Po dlouhém výkopu Truksy šly Přepeře do přečíslení a střídající Volf těsně před závěrečným hvizdem uklidil míč na zadní tyč Zavřelovy brány a rozhodl o postupu černo-žlutých.

* FOTBAL, Holčiny Cup 2020: Sokol Měchenice – TJ Čert Fénix 1:2 (1:0). Branky Pradella 2, rozhodčí Domácí, ŽK 0:0, diváků 20. Sestava: Tůmová – Runčíková, Ščuková, Hroncová, Fabianová – Třísková, Honzíková, Žižková – Pradella, střídaly Fridrichová, Hanušová a Šťastná.
V neděli 13. září zamířila výprava jabloneckých čertic od turnovského nádraží k vyhlášené měchenické plovárně. V taškách však plavky nahradily kopačky a další fotbalové propriety, nezbytné pro sehrání prvního mistrovského utkání amatérské soutěže žen v okolí Prahy. Senzace v podobě loňské výhry nováčka se opakovala, ovšem s mnohem většími komplikacemi. Hned v úvodu se zranila univerzálka Třísková, takže na střídání zbyly jen začínající hráčky. A protože v začátku druhé půle musela pro zranění odstoupit i zkušená stoperka Ščuková, po vedoucí brance domácích málokdo z výpravy hostům věřil… Ovšem skvělý výkon brankářky Tůmové (11 let!), rozhodčím překažený hattrick Franzisky Pradelly a obětavá hra torza týmu vedla k překvapivé výhře nováčka nad měchenickými Girls. V dalších zápasech porazila Velká Lečice Krásnou Horu na penalty 2:1 a čechtické panterky přehrály hráčky AFK Loděnice vysoko 5:0.
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

HOKEJ

* LEDNÍ HOKEJ, příprava: HC Turnov 1931 – HC Smíchov 8:5 (1:1, 3:2, 4:2). Branky 14. a 25. Kotyza, 21. a 50. Knap, 34. Suska, 41. Jan Zákoutský, 57. Kysela, 60. Vantuch, rozhodčí Novák – Grundler a Krejbich, vyloučení 8:3, využití 0:2, v oslabení 0:0, diváků 50. Sestava: Března – Kotyza, Jan Zákoutský, Kysilka, Jiří Zákoutský, Petr Zákoutský, Zbroj – Knap, Maděra, Kysela – Suska, Vantuch, Vondráček – Mizerík, Švík, Jágr – Verner.
Jak za HCT 1931 shrnul Libor Šlechta, i přes nerozehranost obou soupeřů se na Zimním stadionu Ludvíka Koška hrál v posledním přípravném utkání pohledný hokej, který vzhledem k venku panujícímu letnímu parnu sledovalo jen několik desítek přihlížejících. V dresu domácích se z pohledu diváka proti „exotickému“ pražskému mančaftu představila řada nových tváří, které by se měly objevit v kádru pro letošní ročník krajské ligy mužů, jejíž start už je na dohled. –kv-

VOLEJBAL

* VOLEJBAL, KP II. třídy žen: TJ Jiskra Nový Bor B – TJ Zikuda Turnov B 1:3 (19, -16, -22, -18) a 3:0 (19, 20, 20). Sestava: Majda Hrochová, Vanes Volková, Áňa Václavů, Deni Franzová, Niky Karlová, Markéta Horáková a Míša Kočová.
V sobotu 12. září zavítal mladý tým juniorek a kadetek do Nového Boru, kde proti podobně starému týmu zahrály Turnovanky velmi dobře v prvním utkání. Po rozpačitém úvodu se postupně rozehrály a kolektivním bojovným výkonem, který byl podpořen skvělými představeními na jednotlivých postech, po zásluze zvítězily 3:1 a připsaly si první letošní výhru. V druhém utkání se bohužel turnovským hráčkám moc nedařilo. Problémy na příjmu dostaly celý tým do útlumu a domácí hráčky celkem jednoznačně vrátily Turnovankám ranní prohru. K dalšímu utkání nastoupí turnovské béčko v sobotu 19. září proti TJ Sokol Poniklá. První utkání začíná v tělocvičně ZŠ Skálova v 10.00 hodin, druhé nejdéle ve 13.00 hodin.
Pavel Starý, pavka.staroch@seznam.cz

ŠACHY

Mistrovství ČR v bleskovém šachu čtyřčlenných družstev – 12. září, Turnov
Mistrovství ČR v rapid šachu čtyřčlenných družstev – 13. září, Turnov

MISTROVSTVÍ ČR 2020 V BLESKOVÉ ŠACHU DRUŽSTEV
Hned od prvních kol se na předních pozicích dvacetičlenného pelotonu usadily favorizované týmy domácího Turnova A a B. Velmi dobře si vedla také druhá nasazená Pankrác. Velmi milým překvapením se ukazovali mladí hráči Moravské Slávie Brno vedeni na první šachovnici velezkušeným velmistrem Tomášem Polákem.
Věkem ještě dorostenecké a někdy málem i žákovské týmy Deska Liberec a také Klubu šachistů Říčany 1925 určitě nebyly lehkými soupeři svým zkušenějším a starším protivníkům a vybojovali několik velmi cenných výsledků. Liberečtí mladíci s Vaškem Fiňkem na 1. šachovnici dokázali porazit mimo jiné i silný Děčín a Karlovy Vary. Říčanští dokázali obrat o body například Českou Lípu, Moravskou Slávii „B“, Karlovarský Tietz a jiné.
Rozhodčí nemuseli řešit žádné reklamace ani stížnosti a tak již v 16.00 mohlo dojít na vyhlášení výsledků, předání cen, pohárů, medailí a diplomů nejlepším pěti týmům na letošním Mistrovství ČR družstev. S jedinou porážkou a to v době, když již bylo o jejich prvenství rozhodnuto, se stalo letošním Mistrem ČR v bleskovém šachu družstvo pořádajícího Turnova v sestavě IM Tomáš Kraus, GM Pavel Šimáček, IM Jan Vykouk a IM Tomáš Studnička. Od ostatního pole se dokázala oddělit i Pankrác. Skvělým finišem a také s pomocí lehce „kulhající“ rezervy Turnova se na bronzový stupínek dostala Moravská Slávia A.

Pořadí:
1. ŠK Zikuda Turnov A
2. TJ Pankrác A
3. Moravská Slávia A
Celkem startovalo 20 týmů.

MISTROVSTVÍ ČR 2020 V RAPID ŠACHU DRUŽSTEV
Pole startujících na Mistrovství ČR v rapid šachu doznalo proti sobotě několika změn a celkem startovalo 26 týmů. Přijela silná družstva Unichessu Praha, Dopravních podniků Praha a také Vyšehradu. Brňané posílili svoji sestavu o IM Petra Piska. Pořadatelé také využili možnosti nasazení dalších družstev Libereckého kraje přidělením „divokých karet“. Prvním nasazeným však zůstalo stále družstvo ŠK ZIKUDA Turnov A.
Hráče před 1. kolem uvítali starosta města Turnova Ing. Tomáš Hocke a RNDr. Martin Petr, Ph.D. předseda Českého šachového svazu.
Do obědové pauzy (po 4. kole) plnila roli favorita extraligová sestava Turnova A. Ovšem míru štěstí si asi jejich hráči vybrali právě ve 4. kole, když zápas se svými kolegy z B-týmu otočili z „optických“ 1-3 na konečnou výhru 2,5-1,5. Ostatní spolufavorité také „okupovali“ přední místa pořadí. Jako rozhodující se ukázalo hned 5. kolo, když papírově slabší Brňané „přejeli“ Turnov A přesvědčivě 3-1. Od té doby se pevně usadili na prvním stole a až do konce už před sebe nikoho nepustili. Turnov A se z prohry vzpamatovával jen těžce a řada nepovedených nerozhodných výsledků ho posouvala níž startovním polem. O další medailové pozice se stále hlásili další favorité v čele s Turnovem B, ŠK DP Praha, Sokolem Vyšehrad a překvapivě i s ŠK Líně, SK Děčín a Sokolem Bakov.
O místech na bedně (neplatí o prvním místě) se rozhodovalo až v posledním kole. Přesvědčivá výhra družstva Turnova B (v sestavě Čech, Sodoma, Liška a Kučera) nad TJ Deskem Liberec znamenala stříbro pro domácí. Bronz uhájil ŠK Dopravní podnik Praha před „dotírajícím“ Děčínem a Bakovem.

Pořadí:
1. Moravská Slávia A
2. ŠK Zikuda Turnov B
3. ŠK Dopravní podnik Praha
Startovalo 26. družstev.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.