SOUSEDSKÉ DERBY POD TROSKAMI ZŮSTALO NEROZHODNUTO

0

V třetiligových Přepeřích se mísily pocity. Krajské derby dvou tradičních rivalů skončilo smírem. Turnov deklasoval mužstvo svého bývalého trenéra. Pěnčínští sokolové míří k výšinám mistrovského žebříčku I. A třídy. Oslabené Jenišovice padly na umělce pod skokanskými můstky až v závěru. Mírová vydolovala na severu kraje důležitý bod a Přepeře B dodaly I. B třídě další vysoké vítězství. Skala doma rozsekala Mšeno B. Na Semilsku dostal v přeboru Turnov B nakládačku v Roztokách, v soutěži Tatobity neuspěly ve Studenci.

ČFL

* FK Přepeře – FK Chlumec nad Cidlinou 2:4 (2:2). Rozhodčí Nejedlo, ŽK 2:0, diváků 250. Sestava: Truksa – Krasnický (1. Žukowski), Knejzlík, Nesvadba, Kventsar (78. Janošík) – Pavlata, Tvaroha, Martan – Novák, Hadaščok – Synek (78. Prokopec).
RTW Arénu v sobotu ovládaly protichůdné pocity. Před zápasem převzal od vedení klubu dárkový koš kapitán FKP Jaroslav Nesvadba, který 5. 5. oslavil kulaté 40. narozeniny. A pak už odchovanec FK Jablonec se 44 ligovými starty a jedním prvoligovým gólem moc důvodů k radosti neměl. Hned ve svém prvním souboji se vážně zranil jeho spoluhráč v obraně Jakub Krasnický, takže se nějakých dvacet minut kvůli sanitce u hrací plochy nehrálo. V navázané hře se otřesení domácí nemohli dlouho dostat do hry, takže jako první udeřili hosté. Po nedorozumění přepeřských obránců se ve 37. minutě odražený míč dostal k Samkovi a ten nedal Truksovi šanci – 0:1! Vyrovnat mohl na druhé straně Synek, ale příležitost jej zaskočila a Brátovi stačilo ukrýt pomalu hopsající míč v náruči. Poté si na něj prudkou střelou z úhlu nepřišel Martan. Jenomže v závěru prvního poločasu chlumecký brankář proti Martanovi netakticky vyběhl, a zkušený přepeřský halv byl z ještě většího střeleckého úhlu tentokrát přesný. Poté poslal balon na bránu soupeře Knejzlík, Kventsar jej hlavou prodlužoval dál, ale chlumecký bek Krčál jej hlavou poslal do protipohybu svého gólmana přesně k tyči vlastní brány – 2:1! Obrat k lepšímu však neměl dlouhého trvání. Špatně postavený asistent odmával neexistující roh a po následné skrumáži a prvotní tyči poslal míč pod břevno Bastin, takže do kabin se šlo za nerozhodného stavu.
Ani druhá půle nevyšla domácím podle jejich představ. V 52. minutě se do rychlého protiútoku dostal chlumecký Koubek, jeho razantní koncovku ještě Truksa stačil vyrazit, ale na dorážku Bastina, který zakončoval v duelu už podruhé, neměl nárok. Další snaha Přepeř byla prakticky bezzubá, a tak hosté záhy trestali znovu. Po levé straně unikl rtuťovitý střelec úvodního gólu Samko, předložil merunu Čápovi a ten ji placírkou uklidil do přepeřské brány počtvrté, aby si Chlumečtí ve zbývajícím čase překvapivý výsledek už pohlídali.

Ostatní výsledky: Brozany – Jablonec B 0:0, Dukla B – Bohemians B 0:1, Zbuzany – Hradec B 1:2, Živanice – Liberec B 1:0, Zápy – Velvary 3:2, Pardubice B – Ústí 3:2, utkání Teplice B – Boleslav B se hraje v pondělí!

16. J. Ústí n/O 24 2 9 13 21:45 15

* TJ Sokol Rovensko pod Troskami – FK Sedmihorky 1:1 (0:1). Branky 53. Šimek – 6. vlastní Perger, rozhodčí Vích, ŽK 2:0, diváků 200. Rove: Hyka – Šteffan, Kočí, Bangha (32. Mazánek), Vítek – Soukeník, Dlouhý (77. Krejčík), Štěpnička, Glod (60. Drozen), Perger (60. Pařízek) – Šimek. FKS: Klaus – Urbánek, Bejda (63. Vaníček), Mrázek, Veber – Falkenberg (63. Kodr), Ložek (83. Najman), Močkovský, Novotný (81. Hranec) – Randák – Marcel Špína (63. Žabokrtský).
Krásné sobotní počasí a sousedské derby přilákalo do městečka pod Troskami divizní návštěvu, která viděla oboustranně kvalitní fotbal, který však neměl vítěze. Velmi těžké pak bylo hodnotit, kdo ony dva možné body ztratil. Individuální akce Pergera přinesla první gólovku Rovensku, ale kopal se jen roh. Ten na opačném pólu hřiště už změnu stavu přinesl. Na zadní tyči šel do souboje s Pergerem karlovický Novotný a díky svému důrazu dostal hosty do vedení. Šimkova křížná dělovka šla poté mimo bránu hájenou dobře chytajícím Klausem a vyznamenat se musel také jeho domácí protějšek Hyka, který robinzonádou vyrazil Randákův povedený trestný kop ze šibenice. Gólmani byli hlavními postavami i nadále, když vzruch v hledišti přinesla hlavně 40. minuta, v níž při svých potížích zahrál karlovický Klaus rukou mimo pokutové území, za což viděl podle diváků „jen“ žlutou kartu. Následný trestňák totiž skončil na zdi Sedmihorek. Přesto se Rovenští dočkali. Na Vítkův rohový kop si nejvýš vyskočil Šimek a hlavou k velké radosti domácích fans vyrovnal. Vzápětí úspěšný hlavičkář vyhrál souboj s Marcelem Špínou, ale tváří v tvář Klausovi se mu jej nepodařilo prostřelit! Domácí pak po závaru mohli skóre otočit hned dvakrát po sobě, ale obránci hostů obětavě obě gólové střely zablokovali. FKS kontroval po chvíli, ale hlavička střídajícího Kodra olízla jenom břevno nad Hykou. Další hřebík měl potom na kopačce v 88. minutě Randák, ale v pádu a těžké pozici mířil nad. Šanci rozhodnout tak dostali střídající mladíci v černých dresech Rovenska. Mazánek načechral balon na hlavu Drozenovi, ale i tady gólmanovi vypomohlo břevno nad ním!

Fotbalisté Rovenska pod Troskami

* FK Turnov – FC Nový Bor 9:0 (4:0). Branky 4. a 71. (pk) Petržilka, 26. a 89. P. Havel, 42. a 61. Svoboda, 29. Tomašov, 68. L. Havel, 80. Beníšek, rozhodčí Bohuš, ŽK 1:2, diváků 180. Sestava: Franc – Provazník (46. Parsi), Petržilka, Jíra, Beníšek – Landfeld (66. Rozkovec), Bělina, Vencbauer (66. L. Havel), Tomašov (46. Š. Havel) – P. Havel, Svoboda.
Už ve 4. minutě chyboval novoborský brankář Svoboda a pro kapitána domácích Petržilku se před zívající bránou naskytla snadná práce. Po chvíli turnovský Svoboda orazítkoval hlavou jen tyč svého jmenovce, a tak přišla pro hosty šance na vyrovnání. Třešňák však ze standardky před Francovým vápnem trefil dělovkou pouze břevno. Na druhé straně našel Vencbauer na hranici šestnáctky Petra Havla a ten to poslal přesně k tyči a zdvojnásobil vedení Turnovských. Poté Landsfeld zleva nastřelil míč před Tomašova, jehož placírka neměla se střílenou nabídkou problém – 3:0. Slavný mohl být střelec záhy, ale v další tutovce mířil po přistrčení P. Havla jenom do gólmana hostů. Opět za asistence P. Havla na poločasových 4:0 uzavřel Svoboda, který si předtím kličkou vychutnal borského Svobodu. Téhle dvojici patřil i začátek druhé půle, když domácí Svoboda díky pokusu Parsiho na zadní tyči nadvakrát protlačil míč za Svobodu již popáté! Síť za gólmanem hostů potom rozvlnil střídající Lukáš Havel. Další Havel – střídající Štěpán – upadl v 70. minutě v trestném území Boru a Petržilka z desítky snadno přišel i ke svému druhému gólu v utkání. Chuť vystřelit si dostal v závěru i bek Beníšek a s pomocí teče se mu povedlo rozsvítit na ukazateli osmičku. Na konečných 9:0 pro Turnov uzavřel v předposlední minutě svým druhým gólem s chutí hrající Petr Havel.

Dva snímky z nedělního zápasu Turnova s Novým Borem

Ostatní výsledky: V. Hamry B – Višňová 2:0, Hrádek – Stráž p. R. 1:0, Lomnice – Desná 2:0, Frýdlant – Hejnice 5:1, Ž. Brod – Skalice 1:2.

I. A TŘÍDA

* TJ Sokol Pěnčín – TJ Tatran Bílý Kostel nad Nisou 4:0 (3:0). Branky 13. D. Škréta, 37. J. Škréta, 38. Schmeiler, 82. Mendlík, rozhodčí Bohatý, ŽK 1:1, diváků 200. Sestava: Semenský – Borovička, Mikula (75. Lhoták), Mendlík, Jaček – D. Škréta, J. Škréta, M. Žďárský, Schmeiler (65. Stoklasa) – Vít, Bárta (68. Vondrák).
Úkol zněl jasně – vlítnout na soupeře a nenechat ho volně dýchat. Přesně tímhle pokynem trenéra Hodana se pěnčínští sokolové před velmi slušnou diváckou návštěvou řídili a mač rozhodli už do poločasové přestávky. Úvodní nápor korunoval parádní dalekonosnou střelou typu země – vzduch Dan Škréta. Pak přišla minutová střelecká plodnost Pěnčína, v níž se proti Vikovi nejprve prosadil kapitán domácích Jan Škréta. Hned na to se Bárta utkal v souboji se stoperem hostů, byl faulován, ale kulatý nesmysl vyplaval před Schmeilerem a ten jej v poskytnuté výhodě napálil do kostelecké sítě potřetí. „Šli jsme do toho s tímhle záměrem a kluci jej beze zbytku realizovali, takže jsme hráče Kostela prakticky k ničemu nepustili a povinnou domácí výhru si s přehledem kontrolovali až do samého konce,“ chválil opět své svěřence Lukáš Hodan, kterého potěšila také čtvrtá branka v podání zametače Mendlíka. Ten převzal někde na půlící čáře míč, a když se mu otevřel prostor, vydal se kupředu a ve spolupráci s Vítem svou individuální akci zakončil ukázkově přesným dloubákem!

Ostatní výsledky: Kr. Studánka – Chrastava 3:1, Doubí – Rynoltice 4:2, Ruprechtice – FC Pěnčín 0:2, Mimoň – FKK/L 3:1, LOKO – Semily 6:2, Bělá – Rychnov 3:0.

I. B TŘÍDA

* TJ Jiskra Harrachov – TJ Sokol Jenišovice 2:1 (1:1). Branka 11. Bernard, rozhodčí Lopuszynski, ŽK 0:0, diváků 70. Sestava: J. Cejnar – Válek, Vavřich, Vích, D. Hurt – Cidlinský, Nedelchev, V. Hurt, Marek Randák – Bernard, Žák.
Jenišovičtí sokolové vyrazili do vyhlášeného horského střediska v neděli bez své brankářské opory Martina Cejnara, jehož mezi tyčemi nahradil jeho jmenovec Jan, a také bez možnosti střídání. Do hry se musel zapojit také nestárnoucí hrající kouč Leoš Bernard, a byl to právě on, kdo v 11. minutě jako správný kapitán zajistil Jenišovicím v kleci kolem harrachovské umělé trávy hubené vedení. Bohužel to nevydrželo ani do konce prvního poločasu, neboť vysportovaní horalé vyrovnali ve 27. minutě svým kanonýrem Bergmanem. Improvizovaná sestava jedenáctky statečných se držela až do 80. minuty, v níž vyrovnaný duel rozhodl další domácí šutér Zeman a všechny body zůstaly na horách. S prázdnou se vracející Jenišovice tak v tabulce předskočily Přepeře B.

* TJ Lučany nad Nisou – SK Mírová pod Kozákovem 1:1 (0:0). Branka 71. Poledne, rozhodčí Svoboda, ŽK 1:3, diváků 95. Sestava: T. Mach – Kábele, Nosek, Korček, Taibr – Iluska, Poledne, Kůtek, Kovář (90. Dědeček) – Dvořák (61. Štefan), Primásek (16. Fejtek).
V utkání dvou rozdílných poločasů Mírová předvedla na severu velmi dobrý výkon. V prvním dějství byly lepší Lučany, ale SKM v čele s Tomášem Machem v bráně udržel čisté konto. Po obrátce převzali hosté iniciativu a hnali se za tolik potřebnou výhrou. Jejich kompaktní snaha byla odměněna v 71. minutě. Po rohovém kopu se odražený míč dostal k mladému Polednovi a ten prostřelil vše před sebou včetně Jóna – 0:1! O deset minut později však jeden z obránců hostů zahrál ve svém pokutovém území rukou a důsledky byly nasnadě. Z magického bílého puntíku zajistil Lučanům alespoň bod Bukvic. „Bod ze hřiště soupeře musíme v naší situaci brát, ale víc mně potěšil výkon a předvedená hra, od které bychom se do závěru mistrovského ročníku mohli úspěšně odrazit,“ prohlásil trenér Mírové Pavel Janda. Ten si velice pochvaluje také výborné výkony, kterými se v posledních zápasech prezentují především mladíci Nosek a Poledne.

* FK Přepeře B – TJ Sokol Horní Branná 7:0 (3:0). Branky 54., 59., 76. a 86. Janošík, 39. a 41. Prokopec, 21. Tobiaš, rozhodčí Jirák, ŽK 2:2, diváků 110. Sestava: Vrabec – Baudys (69. Weidenthaler), Habr, Melichar, Maňhal – Horák, Fingerhut (80. Adam), Janošík, Tobiaš – Prokopec (65. Paleček), Císař.
Jestliže předposlední Branná přijela do Přepeř s nějakými ambicemi, už po prvním poločase na ně prakticky mohla zcela zapomenout. „Stejně jako o minulém víkendu nám kluci z áčka samozřejmě výrazně pomohli, takže není o čem mluvit. Hosté byli ve druhé půli už zcela odevzdaní, čehož jsme náležitě využili,“ vystihl podstatu věci manažer přepeřské rezervy Martin Kvapil. Hornobranského brankáře Hofmana odšpuntoval po dvaceti minutách hry jako první Tobiaš a poločasový účet pak svými dvěma přesnými trefami podtrhl mladý sparťan Prokopec. Po změně stran se pro hosty stal noční můrou Janošík, který za Hofmanova záda poslal míč v rozmezí půlhodiny hned čtyřikrát, aby se tak stal nejlepším hráčem tohoto jednostranného zápasu. Málokdo tak pomyslel na to, že domácí čapák Vrabec si v klidu připsal další nulu do statistik své sportovní kariéry.

Ostatní výsledky: Albrechtice – Plavy 4:4, Bozkov – Smržovka 3:1, Jablonec – Držkov 2:3, Mšeno – Studenec 3:6.

OKRESNÍ KOPANÁ

* Jablonecko-OP: Malá Skála – Mšeno B 10:2 (5:1) Plátek 4, J. Šilhán 3, Novák 2 a Jarolímek, Hodkovice B – Kokonín 5:1, Zásada – FC Pěnčín B 3:5, Ž. Brod B – Držkov B 3:1, J. Důl – Plavy B 4:2, KOVO – volno, dohrávka: Držkov B – FC Pěnčín B 1:6.

11. J. Mšeno B 15 1 0 14 23:107 3

* Semilsko-OP: Roztoky – Turnov B 5:1 (4:0) T. Havel, Benecko – N. Ves 1:1, Libštát – Poniklá 7:0, Jilemnice – Mříčná 2:4, Martinice – Strž./LoB 1:4.

10. TJ Poniklá 13 1 1 11 11:59 4

* Semilsko-OS: Studenec B – Tatobity 0:3 (0:1) Kunst 2, David, Kruh – Semily B 10:4, Zál. Lhota – Future 8:0, Vysoké – Bozkov B 3:2, Víchová – Horka 1:2.

1. Zálesní Lhota 13 10 3 0 59:14 33
2. FC Tatobity 13 10 0 3 44:20 30
3. Sokol Horka 13 9 2 2 41:23 29
4. FC Víchová 13 6 2 5 37:28 20
5. TJ Vysoké 13 6 1 6 30:36 19
6. Sokol Kruh 13 5 0 8 35:35 15
7. S Bozkov B 13 4 1 8 33:35 13
8. Studenec B 13 4 1 8 30:44 13