V LIBERECKÉM BABYLONU SE SEŠLY PĚSTOUNSKÉ RODINY

0

Centrum pro rodinu Náruč z Turnova uspořádalo pod záštitou krajského radního pro sociální věci Pavla Petráčka v sobotu v Centru Babylon v Liberci seminář pro pěstounské rodiny Libereckého kraje v duchu motta Pěstounská rodina – záchranný kruh. „Potěšil nás zájem, akce se zúčastnilo deset rodin s 23 dětmi ve věku od čtyř do šestnácti let z Libereckého kraje a ještě jsme museli několik rodin odmítnout,“ uvedla Petra Houšková, předsedkyně pořádající organizace.

Děti podle ní potěšily Medvědí pohádky divadla Rolnička z Liberce, medvědí výtvarná dílna, hry na sebepoznání a sebevyjádření, rozvoj smyslových dovedností a rytmu, na rozvoj sociálních a komunikačních dovedností. Zajímavá byla i kreativní dílna, kde si děti zkoušely malování na textil a dřevo. „O děti pečovaly dvě pedagožky a dvě lektorky kreativní dílny. Setkání se účastnily i dvě sociální pracovnice z oddělení sociálně právní ochrany dítěte,“ doplnila předsedkyně Náruče.

Seminář byl realizován v rámci projektu 5P – pomoc, poradenství, péče, pěstounství, partnerství. Tento projekt běží v CPR Náruč od roku 2008. Ze strany pěstounských rodin je přijímám se značnou odezvou a zájmem, neboť se při jeho tvorbě vychází primárně z potřeb a zájmů samotných pěstounských rodin. Projekt se postupně rozšiřuje a snahou Náruče je nejen rozšířit jeho programovou nabídku, ale i jeho dosah. „Rádi bychom co nejdříve projekt nově koncipovali na oblast celého Libereckého kraje,“ uzavřela Petra Houšková.

 
CENTRUM PRO RODINU NÁRUČ, o. s., zahájilo svoji činnosti v lednu 2000. Trvale působí v budově Sokolovny ve Skálově ulici a v budově hasičárny na Daliměřicích. Širokou nabídku aktivit poskytuje Náruč nejenom maminkám na mateřské dovolené, ale i celým rodinám a široké veřejnosti. Více na www.naruc.cz     
(Zdroj: Jiří Langer, tiskový mluvčí Libereckého kraje)
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.