PŘEPEŘSKÝ ABRAHAM ROZSTŘÍLEL LUČANY MÁLEM SÁM (VIDEO)

0

FOTBAL /Turnovu vystřelil naději mladíček P. Havel, Přepeře potkaly tři body u Kolína. Sedmihorky přišly o dva body více než kuriózním způsobem v poslední minutě! Rovensko opět nedotáhlo do úspěšného konce dobře rozjetý mač proti vedoucímu celku. Jenišovice importovaly další bod ze hřiště soupeře, Pěnčín a přepeřské béčko dokonce všechny tři. Na demolici Lučan měl největší podíl Martin Abraham, který sám šest gólů dal a minimálně na čtyři další nahrál! Skala vyplenila Držkov, Jenišovice B vyfasovaly „čtyřku“ za kopcem. Mírová remizovala s Jilemnicí a soutěžní derby Rovenska s Přepeřemi rozhodl veterán Bakoš.

DIVIZE

* FK Kolín – FK Přepeře 1:3 (0:0). Branky 55. a 86. Synek, 68. Bína, rozhodčí Švorc, ŽK 1:2, diváků 120. Sestava: Hyka – Krasnický, Marek Sedláček, Nesvadba, Petřík – V. Novotný (69. Ježek), Vrabec, Bína, Vébr (85. Zezulka) – Michal Sedláček (89. Peškar), Synek (87. Vokáček).
Přepeře mohly jít do trháku už v prvním poločase, ale dosažená branka nebyla uznána pro údajné postavení mimo hru!? Skóre se tak začalo odvíjet až od 52. minuty, v níž se za střet Bíny s protihráčem kopala desítka. Tu proměnil Vondráček. Hubený náskok Kolína nevydržel ani pět minut, když Synek „píchnul“ míč mezi nohy Kohoutka a vše se vrátilo na start. Pochválit musíme za pohotový zákrok Hyku, a také Vébra. Z jeho rychlého brejku v 68. minutě profitoval a chuť si spravil Bína. Pak si výborně hrající Michal Sedláček počkal na náběh Synka, a nejlepší střelec Přepeř to poslal za tyč a zmnožením svého portfolia si připsal druhou trefu v jednom zápase. „Domácí jsme po celých devadesát minut prakticky nepustili k vážnější akci, takže z mého pohledu zasloužená výhra,“ byl spokojen vedoucí vítězného mužstva Míra Kvapil.

* FK Turnov – FK Náchod 1:0 (1:0). Branka 17. P. Havel, rozhodčí Bednář, ŽK 1:0, diváků 225. Sestava: Špína – Mach, Šimek, Kordík, Beníšek – P. Havel, Papoušek (81. Veber), Gaubman, Dlouhý (52. Š. Havel 89. Syrovátko) – Horák (62. Němec) – Krejčík.
Modří, vědomi si důležitosti utkání, začali zodpovědně a bojovně. Hnacím motorem jejich akcí byl hrající trenér Papoušek, který už v 7. minutě zkoušel vyděsit Kobose v bráně Náchoda. Mnohem blíž ke gólu však byli o chvíli později Horák s Gaubmanem, ale ani jeden z nich u zadní tyče na Beníškův perfektně kopnutý roh nedosáhnul. Vše tak na sebe vzal mladík P. Havel v 17. minutě. Po vniknutí do šestnáctky hostů si zasekl míč a mazácky jej kolem padajícího Kobose dloubnul do sítě – 1:0! Ve 33. minutě mohlo být veseleji, ale unikajícího Krejčíka zastavil k nevoli diváků praporek pomezního asistenta!? Jasno mohl udělat střídající Němec, ovšem po pár minutách na placu svůj samostatný nájezd na náchodského muže č. 1 poslal jenom do boční sítě. A protože hosté nebyli až na svého kapitána Martina Malého až tak moc nebezpeční, Turnov svým obětavým a taktickým výkonem povinné domácí, ale především cenné a velice důležité vítězství, které je drží dál ve hře, udržel až do konce.

Ostatní výsledky: V. Hamry – Č. Brod 0:1np, Olympia HK – Slatiňany 2:3, Horky – Mšeno 1:0, Dvůr Králové – V. Mýto 1:0, Čáslav – Trutnov 2:1np, Benátky – Pardubice B 0:2.

16. Olympia 10 1 1 8 12:31 5

* TJ Doksy – TJ Sokol Rovensko pod Troskami 3:1 (0:1). Branka 41. Koubek, rozhodčí Bohata, ŽK 4:3, diváků 150. Sestava: Prokopec – Kočí, Vítek, Bakeš, Drahovzal – Koubek, J. Mencl, M. Pařízek, A. Pařízek (55. Vágenknecht) – Mikule, L. Malý (75. Novotný).
Rovenští, kteří se u Máchova jezera představili bez Banghy a Krejčíka, si proti favoritovi vůbec nevedli špatně. První poločas nejenže s ním hráli vyrovnanou partii, ale díky Koubkovi, jenž dokského Kotyka překonal ve 41. minutě, dokonce vedli! „Nevím čím to je, ale zase velmi dobře rozehraný zápas jsme ztratili během pár minut svou nekoncentrovaností v úvodu druhé půle,“ krčil rameny vedoucí mužstva Karel Fiala. „Na to, že Doksy vedou tabulku, byly více než hratelným soupeřem, ale bohužel…,“ byl rozpačitý také nejstarší z fotbalového rodu Vágenknechtů. Prokopce totiž hned ve 48. minutě pokořil Kukla, a dvě minuty nato obrátil skóre ve prospěch domácích Polívka. Poslední slovo si pak ještě v 70. minutě vzal snajpr Kukla.

* FK Sedmihorky – Jiskra Nový Bor 2:2 (2:1). Branky 12. Kroupa (pk), 17. Novotný, rozhodčí Čurda, ŽK 3:3, ČK 1:0, diváků: 150. Sestava: Koudelka – Rympler, Marek, Holý, Čermák – Hořák, Močkovský, Kodr, Kroupa, Novotný – Marcel Špína.
Domácí zaskočili favorizovaného exdivizního soupeře a v parádním úvodu šli do vedení z pokutového kopu za faul na Kroupu, který proměnil sám postižený. Po pěkné rychlé akci se pak v 17. minutě křížnou a přesnou střelou proti borskému brankáři Královi prosadil Novotný. Hosté se dočkali kontaktního gólu záhy, když Lukáš Broschinský z trestného kopu vymetl pavučiny z Koudelkovy šibenice. „Hosté měli v tomhle případě sice štěstí, ale branka to byla hodně povedená. O to víc nás mrzí další vývoj. Zhruba v 80. minutě jsme měli po faulu na Kodra výhodu druhé penalty, ale Kroupu tentokrát gólman vychytal, takže závěr byl hodně hektický,“ přiblížil vedoucí týmu FKS Míra Kobrle. Po několika šancích na obou stranách v samotném konci šli dva hráči hostů nevybíravým způsobem do Koudelky, jenomže hlavní rozhodčí Čurda nechal pokračovat ve hře, a zatímco domácí přestali hrát, Jan Broschinský snadno dopravil míč do opuštěné karlovické sítě!? FKS tak přišel nejen o dva body, ale také o Močkovského, jenž nazval sudího šaškem a uviděl červenou kartu.

Ostatní výsledky: B. Kostel – Č. L. 1:2, Višňová – Hrádek 1:3, Skalice – Chrastava 5:1, Frýdlant – Ž. Brod 1:3.

I. A TŘÍDA

* Jiskra Mimoň – TJ Sokol Jenišovice 2:2 (1:1). Rozhodčí Šmíd, ŽK 2:2, diváků 60. Sestava: Cejnar – Pekař, Vích, Bubák, Holeček – Resl, Matěj Randák, D. Hurt, Marek Randák – Vavřich, Fedorko (55. Hradecký).
Na hřiště ještě vloni účastníka nejvyšší krajské soutěže čekala na nováčka pěkná šichta. A ta pro ně začala radostně, neboť Resl zúročil svou každozápasovou aktivitu a v 18. minutě rozesmutnil domácího brankáře Michálka. Ovšem ještě než se obě mužstva odebrala do kabin na zaslouženou přestávku, mimoňský Takáč dokázal vyrovnat. V druhém dějství osvědčil šťastnou ruku při střídání kouč Petr Randák. Poslal do hry čerstvého Hradeckého a zkušený plejer se mu za to po necelých dvaceti minutách pobytu na hrací ploše odvděčil další vedoucí brankou. Aby si ale všechny body odvezli hosté, nedopustil v 79. minutě Matušek, a body se dělily mezi oba týmy.

Ostatní výsledky: H. Branná – Stráž p. R. 1:4, Hejnice – FC Pěnčín 3:3, Ruprechtice – Lomnice 1:1, Mšeno B – FKK/L A 7:4, Semily – Desná 0:4, Kr. Studánka – Rynoltice 2:3, Doubí – VTJ Rapid 2:2.

I. B TŘÍDA – VÝCHOD

* FK Lučany nad Nisou – FK Přepeře B 1:13 (0:5). Branky 23., 33., 37., 48., 49. a 73. Abraham, 41. a 75. Tokan, 54. a 59. Peškar, 5. Císař, 62. Majstorovič (pk), 80. Havlín, rozhodčí Řezníček, ŽK 1:0, diváků 170. Sestava: Hyka – Kubáček, Rakouš, Kupka, Havlín – Peškar, O. Horák, Abraham, Císař (46. Trč) – Pavlata (62. Majstorovič), Tokan.
Tak na tuhle sobotu, resp. jméno exligového borce Abrahama, lučanský brankář Sobotík asi jen tak hned nezapomene. Mj. bývalý sparťan mu před početným domácím publikem nasázel hned šest gólů, z toho dva v rozmezí jedné minuty! Přepeřskou střelnici otevřel už v 5. minutě Císař, aby si pak hlavní arbitr dlouho mohl dělat v notýsku jen čárky u jednoho jména. Skvělou sérii přerušili každý dvěma góly Tokan s Peškarem. Zajímavostí budiž, že na devastaci Lučan se podílel také úspěšnou exekucí penalty střídající Ilja Majstorovič, který dřív dres domácích dost dlouho oblékal. Zmar čtvrtého celku žebříčku dokumentuje fakt, že na čestný úspěch se zmohli až za stavu 0:10, když se za Hykova záda trefil Röschl a střelecký účet uzavřel přepeřský bek Havlín.

Ostatní výsledky: Plavy – Roztoky 2:0, Rychnov – V. Hamry B 2:1, Bělá – Držkov 12:1, Ž. Brod B – Bozkov 0:2, Harrachov – Jablonec 2:4, Albrechtice – Smržovka 6:3.

I. B TŘÍDA – ZÁPAD

* Jiskra Cvikov – TJ Sokol Pěnčín 2:3 (2:2). Branky 17. T. Bárta, 21. J. Škréta, 87. Zdražil, rozhodčí Havel, ŽK 4:3, diváků 72. Sestava: Semenský – Lhoták, Mendlík, Primásek, Mikula (62. Gábr) – Matějíček (81. M. Kratochvíl), J. Škréta, D. Škréta, Jaček – T. Bárta, Zdražil.
Začátek utkání patřil Jiskře, kterou poslal do vedení už v 9. minutě Třešňák. Protějšek Semenského Machačný musel stejný úkon – vyndat balon z prostor za sebou – provést v 17. minutě, protože Pěnčín, vedený tentokrát trenérsky J. Bártou, má jeho syna Tomáše Bártu! A protože i další sokolové mají divizní či dokonce ligovou průpravu, čekal diváky zajímavý duel. Ve 21. minutě nejprve dokonal obrat pěnčínský kapitán Jan Škréta. Cvikov vyrovnal po půlhodině hry z pokutového kopu, který proměnil opět Třešňák. A jestliže si domácí mysleli alespoň na bod, z omylu je vyvedl zkušený Zdražil, který pár minut před závěrečným hvizdem utkání rozhodnul definitivně.

Ostatní výsledky: Vratislavice – Chrastava B 1:1, Vesec – Dubá 1:1, Jablonné – Stráž n. N. 1:4, Kamenice – Žibřidice1:3, Loko ČL – Doksy B 1:3, Rozstání – Holany 2:0.

OKRESNÍ KOPANÁ

Jablonecko-OP: Držkov B – M. Skála 3:5 (2:3) l. Rulec (1x pk), Kotrba, J. Šilhán, R. Rulec, Hodkovice – Jenišovice B 4:0 (3:0), Radčice – KOVO 4:7, Lučany B – Tanvald 13:3, Kokonín – Zásada 1:6.

10. Tanvald 7 0 0 7 13:50 0

Semilsko-OP: Mírová p. Koz. – Jilemnice 1:1 (0:1) Iluska, Libštát – Studenec 0:0, Martinice – N. Ves 4:7, Poniklá – Mříčná 2:2, Vysoké – H. Branná B 1:0, Stružinec – volno.
11. Stružinec 9 2 0 7 11:28 6

Semilsko-OS: Košťálov C – Tatobity 7:0, Rovensko B – Přepeře C 2:3 (1:0) Koudelka, Novotný – Štafl, Krouza, Bakoš, Bozkov B – Kruh 6:3, Future – Horka 0:1, Víchová – Benecko 3:0, Studenec B – Zál. Lhota 1:3.
1. FKK/L C 10 6 3 1 19:6 21
2. Přepeře C 10 6 1 3 29:23 19
3. Benecko 10 5 3 2 32:16 18
4. Rovensko B 10 6 0 4 32:19 18
5. Horka 10 6 0 4 28:18 18
6. Víchová 10 5 2 3 20:14 17
7. Bozkov B 10 5 1 4 27:23 16
8. Kruh 10 3 2 5 22:26 11