NOVOU UMĚLKU V TURNOVĚ ČEKÁ ZATĚŽKÁVACÍ ZKOUŠKA – PŘIJEDE SLOVAN LIBEREC!

0

Sen mnoha turnovských fotbalových generací – umělá tráva za železničním tunelem – s sebou nenese jenom radost a větší pohodlí, ale také velkou starost. Nevyzpytatelné počasí a prakticky nulové zkušenosti s údržbou dají správcům areálu městského fotbalového stadionu v premiérové zimě asi pořádně zabrat, byť nyní získali moc šikovného a výkonného pomocníka.

Nový traktůrek značky John Deere je vybaven četným příslušenstvím, takže vedle odhrnování sněhu zvládne také nutné úpravy hrací plochy jako např. kartáčování umělých stébel atp. Na staronovém sportovišti se už dávno trénuje a dají se tu hrát i mistrovské divizní zápasy. O jeho vytíženost tedy nemusí mít nikdo strach.

Ostrý provoz série přípravných utkání začne v pátek 18. ledna, kdy tu změří síly soupeři ne jen tak ledajací. Připravenost prvoligového Slovanu Liberec před jarní částí I. ligy prověří od 11.00 hodin hosté z německého FC Oberlausitz Neugersdorf. O den později vyběhnou na umělý plac hned čtyři mančafty. Domácí borci budou od 10.30 hodin hostit libereckou juniorku a odpoledne v 15.30 hodin FK Přepeře přivítá SK STAP Tratec Vilémov. Turnovští, kteří až na jedinou středeční výjimku mají vyhrazeno sobotní dopoledne, budou své přípravné zápasy hrát s pravidelným začátkem v 10.30 hodin.

Také sousední Přepeře sází na pravidelnost a vždy od 13.00 hodin v Turnově za tratí uvítají v sobotu 26. ledna nejprve FC Nový Bor a v sobotu 16. února pak německý FV Eintracht Niesky. Dva zápasy tu odehraje také třetí příslušník divize z pojizerského regionu – Velké Hamry. Ve středu 6. února se utkají od 18.00 hodin s SK Zápy a v sobotu 16. února potom od 15.30 hodin s FK Brandýs n. L.

„Přípravné zápasy na naší umělce mají v plánu rovněž týmy krajského přeboru – FK Sedmihorky a TJ Sokol Rovensko, využijí ji též celky ze středočeského kraje jako MSK Mnichovo Hradiště či SK Jizeran Doubrava,“ doplnil za FK Turnov manažer Petr Koubus. A jak dál zaznělo z turnovského klubu, každou neděli od 20. ledna až do 3. března je na programu turnaj starších žáků za účasti týmů FK Turnov, MSK Mnichovo Hradiště, SKP Mladá Boleslav, Rapid Liberec, SK Semily, FK Arsenal Česká Lípa a SK Kosmonosy.

„Horečně pracujeme také na tom, aby už během zimy bylo zprovozněno občerstvení na hřišti, takže o všechny, kdo si z bohaté nabídky přípravných utkání vyberou to své, bude snad dobře postaráno. Zatím si neumíme představit, co nás v zimním období vlastně čeká, takže zřejmě budeme rádi, když ekonomika provozu skončí napoprvé na nule. Předběžná finanční rozvaha nám totiž vychází spíše v červených číslech. Tak snad nám bude přát alespoň počasí,“ věří předseda FK Turnov Jaroslav Knížek.

A-tým Turnova začal svou přípravu na hodně těžké jaro pod vedením nového trenérského tandemu Džimis Bekakis a Pavel Šafář už ve středu 9. ledna.
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Rozpis utkání FK Turnov na umělé trávě:
So 26. ledna FK Turnov – FK Jablonec juniorka, 10.30 hodin
So 2. února FK Turnov – FC Nový Bor, 10.30 hodin
So 9. února FK Turnov – SS Ostrá, 17.45 hodin
St 13. února FK Turnov – TJ Jiskra Hořice, 10.30 hodin
So 16. února FK Turnov – FK Neratovice, 10.30 hodin
So 23. února FK Turnov – TJ Štěchovice, 10.30 hodin

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.