MLÁDEŽNICKÁ REPREZENTACE V ČELE S MATĚJEM PEKAŘEM Z FRÝDŠTEJNA OCHUTNALA RED BULL

0

* LEDNÍ HOKEJ / Pravá zima ještě zdaleka neudeřila, ale příznivci ostrých nožů a nalajnované ledové plochy už dávno mohou mlsat. Stejně jako v loňské sezoně bude HC Turnov postupně fanouškům předkládat jednu  lahůdku  za druhou. Své mezinárodní organizační zkušenosti teď mohli turnovští pořadatelé znásobit dalším dvojzápasem naší mladé hokejové reprezentace, který se na ploše Zimního stadionu Ludvíka Koška uskutečnil v pondělí 10. a v úterý 11. října.

Jak jsme již avizovali, nominační klání pro neoficiální MS v Kanadě mělo tentokrát symbolický podtext, a to v podobě startu turnovského rodáka a odchovance BHK Turnov Matěje Pekaře, jehož příběh jsme vám zprostředkovali na našich stránkách (ZDE). Bývalý jablonecký vlk, později převtělený v libereckého bílého tygra, je v současnosti kanadským medvědem grizzlym, s nímž na dresu teď pod trenérským vedením dvojnásobného olympionika Toda Bertuzziho za velkou louží válí. „Z nominace do reprezentačního dresu jsem měl samozřejmě obrovskou radost, protože domů se v průběhu roku moc často nepodívám. Nový turnovský zimák je opravdu super a moc jsem si užil hlavně atmosféru obou zápasů,“ prozradil nám při středečním „sklouznutí“ v rámci tréninku turnovských Sršňů mladý sympaťák z Frýdštejna. Toho sem přišli pozdravit i jeho bývalí spoluhráči z BHK.

201610130954_sport_171_016_hokej

Den předtím se Matěji Pekařovi dostalo velkých ovací zaplněného hlediště, protože po pondělní výhře našich barev nad rakouským výběrem Red Bull Salzburg 4:2, se na té úterní 3:1 podílel jedním gólem. „Byl to fakt krásný pocit. Na osobní statistiky si moc nepotrpím a nevedu si je, ale mám radost z každé vstřelené branky, a tuhle v jejich důležitosti řadím hodně vysoko,“ prozradil nám jeden z nejlepších střelců svého kanadského klubu. Jak se shodli někteří přítomní diváci, Matěj podal výborný výkon, a to spolu se vstřeleným gólem by mu mohlo zajistit přímou účast v dalším programu české reprezentace. Ta byla v obou turnovských utkáních ve všech směrech lepší, byť se sestava výrazně měnila, nicméně diváci, kterých přišlo v pondělí téměř čtyřista (!) a v úterý asi o stovku méně, si mohli udělat obrázek, jak se ve světě hraje vrcholový hokej.

201610130954_sport_172_016_hokej

„Nominace bude odtajněna během pár dnů, tak to snad klapne,“ věří hokejový talent, zrozený na mobilním kluzišti u sportovní haly TSC u nádraží. Není divu, že nejmladší turnovští hokejisté hltali každé jeho slovo, pohyb i činnost na ledě. Na ochozu nechyběl samozřejmě ani na svého potomka hrdý otec. „Těch pár dní bylo hodně hektických, ale snad jsme to všechno zvládli. Kluk přiletěl z Ameriky už v pátek. Krom celé rodiny na něj čekala také do zlatova upečená kachna od maminky. O víkendu, který jsme mu ozvláštnili kančími hody, mu hlavní kouč Liberce Pešán povolil potrénovat s mančaftem jeho bývalého trenéra Plodka. V pondělí byl sraz reprezentace a samozřejmě hokej. Na rozloučenou byl králík s chlupatým knedlíkem a špenátem,“ prozradil nám evidentní porušení životosprávy vrcholového sportovce před večerním odjezdem na letiště Pekař senior.
Matějovi popřejme v Kanadě hodně štěstí a budeme se těšit, že jednou oblékne i dres některého z týmů vysněné NHL. Proto, aby se tak stalo, už udělal opravdu hodně práce. A budeme se těšit i na jeho úspěchy v reprezentaci!

Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.