STUDENTI STUDENTŮM ANEB GYMPL SOBĚ

0

Tato akce by potěšila každého. Občas žehráme na nejmladší generaci, to co ale předvedli studenti turnovského gymnázia ve čtvrtek 15.  května dopoledne, před tím nelze než smeknout. „Školní parlament gymnázia rozhodl, že oceníme spolužáky za úspěchy, kterých dosáhli. Akci jsme dokonale utajili, vědělo o ní jen opravdu pár studentů a pouze někteří učitelé,“ řekl předseda parlamentu gymnázia Adam Švancar.

n200805152255_zap_230_08_gytuKrátce po deváté ráno se ze školního rozhlasu ozvalo mimořádné hlášení, ve kterém byli všichni vyzváni, aby se ihned dostavili před školní budovu. Zde už čekali organizátoři a přítomné seznámili, o co se jedná. Zahájení bylo vskutku recesisticko-studentské, protože na úzké terase nad vchodem, jištěn horolezeckou výbavou, přítomným zahrál na elektrickou kytaru zdejší student, současně ale i tvrdý rocker Jan Hlubuček.

Poté začalo samotné slavnostní vyhlášení. Už jen název ceny, kterou studenti studentům věnovali. „Ocenění generála Aloise Lišky“, tak se cena jmenuje. (Alois Liška se narodil v Záborčí u Malé Skály, absolvoval turnovské gymnázium a po okupaci Československa v roce 1939 emigroval a bojoval za svobodu své země v zahraniční armádě. Dnes je trochu neprávem opomíjeným hrdinou II. světové války. Komunisté mu po roce 1948 dokonce odebrali čestné občanství města. To mu však bylo rozhodnutím zastupitelstva nedávno vráceno.)

Toto prestižní ocenění získali: Michal Vališka, za reprezentaci školy v celostátní olympiádě ve fyzice a rocker Jan Hlubuček za mimořádný úspěch v dějinách gymnázia – zvítězil v ústředním kole konverzační soutěže v německém jazyce.

n200805152256_zap_231_08_gytuVe školním parlamentu gymnázia zasedají vždy dva studenti z každého ročníku, parlament se schází jednou, dvakrát měsíčně. „V poslední době jsme usilovali například o přejmenování našeho gymnázia na Gymnázium Aloise Lišky, ale nenašli jsme dostatečnou podporu. Jednou doufám, že se škola k tomuto tématu vrátí,“ řekl Adam Švancar, který za pár dnů maturuje. Pro letošní rok parlament podle něho zejména iniciuje vznik nového loga školy, které by mělo být slavnostně představeno při podzimních oslavách 100. výročí turnovského gymnázia. To už ale bude práce pro nového předsedu školního parlamentu, kterým je Adam Syrovátka.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.