KRÁTCE ZE SPORTU: SETKÁNÍ PO 46 LETECH, KRAJSKÝ POHÁR, CYKLISTIKA A SOUTĚŽ V JUDO

0

BLÍZKÁ SETKÁNÍ PO 45 + 1 LETECH POTĚŠÍ… Pozorný čtenář TvA si možná bude pamatovat, že jsme vloni na našich stránkách psali o průkopnicích ženské kopané na Turnovsku, jejichž společné a více než vydařené setkání po 45 letech jsme přes jednu z nich zprostředkovali. A protože jsme osobně byli v centru dění, podvečer plný vzpomínání, hecování a fotbalu v pivnici Magicu jsme vám přiblížili. Slovo dalo slovo, a fotbalové amazonky si slíbily, že se za rok sejdou znovu. A jak to všechno dopadlo?

„Nakonec se nás sešlo sedmnáct. Tři se omluvily ze zdravotních důvodů. Škoda, že vám to nevyšlo, byla velká legrace a všem se to moc líbilo. Do toho jsem dostala pozvánku od pana Hankeho z Brna na turnaj veteránek nad 35 let. No a holky říkaly, že když nás potrénujete a hřiště zmenší na polovinu, že bychom to zkusily. Nám je všem od pětašedesáti do dvaasedmdesáti let, takže by to asi byla legrace, kdybychom tam přijely,“ informovala nás se smíchem jedna z organizátorek Marie Mikušová a dodala. „Ale konec legrace, za rok se opět chceme sejít. A vám díky za to, že jste nás vlastně dal dohromady…“

PŘEPEŘE JDOU V KRAJSKÉM POHÁRU DÁL!
FOTBAL */  V dalším kole libereckého poháru odehrál účastník a vedoucí celek krajské I. B třídy FK Přepeře na hlavním stadionu v Semilech utkání s exdivizním Železným Brodem. Hrál se rychlý a důrazný fotbal, a přestože mezi oběma soupeři je rozdíl dvou soutěžních tříd ve prospěch brodských sklářů, duel skončil přesvědčivou výhrou rozdílem třídy ve prospěch přepeřských fotbalistů.

* FK Přepeře – TJ ŽBS FK Železný Brod 3:0 (1:0), branky 34. Peškar (pk), 70. Pěnička, 87. Tokan, rozhodčí Halama – Dvořák a Hnětynka, ŽK 1:2, diváků 50. Sestava: Kumprecht – Kvapil, Hrmo (90. Kupka), Martínek, Tušer – T. Horák (76. Rakouš), Peškar, Pěnička, O. Horák – Tokan (88. Bým), Císař.
V semilském azylu domácí Přepeře měly po celý zápas hru pod kontrolou, a také si vypracovaly více brankových příležitostí. Navíc příležitost dostali i hráči širšího kádru a B týmu, a vůbec si nevedli špatně. Ve 33. minutě po kombinaci na levé straně odcentroval Kvapil, obránce hostí srazil míč rukou a následoval pokutový kop, který bezpečně proměnil Peškar na 1:0.
Vyšší hodnotu dala vítězství 70. minuta, v níž upláchl po pravé straně Císař, obešel dva obránce a na stříbrném podnose předložil lahůdku Pěničkovi na malé vápno, a ten efektně patičkou zvýšil na rozdíl dvou branek. Hosté se zmohli na svou největší šanci až v 84. minutě, ale dobře chytající Kumprecht ji s přehledem zneškodnil. Tři minuty před koncem prodloužil Rakouš hlavou dlouhý výkop a Tokan pelášil sám na brankaře, aby zvýšil na konečných 3:0, takže si Přepeřští mohli dovolit svou výhru trochu „odlehčit“.
Jak totiž uvedl vedoucí mužstva Míra Kvapil, v 88. minutě prudce stoupla vedle gólové také váhová převaha domácích, když na hřiště vyběhl asi nejtěžší hráč soutěže – sekretář Bým…
Připravil: Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

CYKLISTIKA

BIKEMARATON AUTHOR 50 ČESKÝ RÁJ
Závodu napříč Českým rájem se startem a cílem v Branžeži se v sobotu 23. dubna zúčastnilo 1033 startujících!
Umístění některých cyklistů:
Jan Čapek, Rohozec Amulet Team, 21. místo, celkově 6. místo v kat. muži 40 – 49 let
Kamil Polák, Cyklo Kampo Turnov, 23. místo, celkově 8. místo v kat. muži 40 – 49 let
Richard Vosyka, Eleven Mercedes Mitas, 49. místo, celkově 1. místo v kat. muži 60 – 69 let
Ladisla Smitkav, Šroubárna Turnov, 138. místo, celkově 6. místo v kat. muži 60 – 69 let

JUDO

REKORDNÍ ÚČAST NA SAMURAJSKÉ KATANĚ  9. DUBNA V JIČÍNĚ
Prvním kolo Ligy žákyň a žáků o Samurajskou katanu se konalo 9. dubna v Jičíně. Tohoto turnaje se zúčastnilo neuvěřitelných 387 dívek a chlapců od 7 do 14 let z celkově 29 oddílů a klubů z celé ČR. Za oddíl judo TSC Turnov startovalo 38 dívek a chlapců. Poprali se v soutěži družstev skvěle. Pro řadu z nich to byl první turnaj i zkušenost se závodním judem.
Výsledky jednotlivců a družstev:
* V kategorii 11 – 14letých jsme obsadili skvělé  2. místo  za JK Jablonec.
* V kategorii 7 – 10letých jsme se umístili na 9. místě.
* 1. místa a zlatou medaili získali: Klára Volfová a Lucie Zárybnická. Julie Zárybnická, neměla ve své váze soupeřky a startovala s chlapci, kde porazila všechny čtyři soupeře. Další zlato získaly Aneta Táborská a Ludmila Kostnarová.
* 2. místa a stříbrnou medaili získali: Matěj Hyka, Petr Reiniš, David Cerman a Filip Melíšek.
* 3. místa a bronzovou medaili získali: Daniel Vítek, Anna Schneiderová, Julie Ponikelská a Matyáš Židů.
Koučující trenéři Klára Volfová, Jakub Mareš, Aleš Bartoš, Jan Zárybnický a Renata Jáglová i ostatní měli ze svých svěřenců radost.