OHLÉDNUTÍ ZA BÁSNÍKY

0

„Chce se mně věřit, že se v Turnově vytváří nová tradice. Hudební tradice s příchutí něčeho nového a neokoukaného. Samozřejmě v současné době už není označení underground slovem zakázaným, ale pouze označením jevů, které se nacházejí mimo všeobecně přijímané zvyklosti. A těch je v naší společnosti pořád šíleně málo,“ napsal v článku nazvaném „Smekám a klaním se“ po prvním ročníku Básníků v září 2011 Václav Feštr (ZDE). A ten byl znám poměrně přísnými měřítky na kvalitu kulturních vystoupení.

Domácí Za-beat!

Marka Míková, (Zuby Nechty, Dybbuk, Plyn)

Je příjemné konstatovat, že ani Básníci ticha 2017, uskutečněné první zářijovou sobotu, z této vytyčené cesty neuhnuly! Podle dramaturga pořádajícího Kulturního centra Turnov Karla Šírka, se na Střelnici sešly více než tři stovky diváků na společném setkání, na kterém tradičně mizí dělicí čára mezi jevištěm a hledištěm.

„Letošním překvapením byl písničkář Jiří Konvrzek (Třetí zuby), koncert jsme domlouvali den před vystoupením poté, co nám původně vystupující Nikola Muchová zrušila koncert pro nemoc. Byla to výtečná volba. Děkuji mu, že do Turnova přijel, děkuji mistru zvuku Josefu Wachtlovi a celému týmu KC, který skvěle připravil vnitřek Střelnice, kam se festival přesunul pro nepřízeň počasí z venkovních prostor,“ přiblížil Šírek.

Další ročník Básníků ticha se uskuteční 1. září 2018 a už nyní je známá jedna hvězda české nezávislé scény – uskupení Budoár staré dámy.

Půlnoc – Michaela Němcová

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.