KOŠKŮV LED JEŠTĚ NEROZTÁL

0

* LEDNÍ HOKEJ / Ač už všichni upínají svou pozornost k nezadržitelně se blížícímu jaru, dění na Zimním stadionu Ludvíka Koška stále ještě neutichlo. Jsme proto rádi, že po vzoru světových mediálních gigantů si i naše TvA může dovolit přinést své regionálně hokejové NEWS střípky…

• OZNÁMENÍ: Vedení HC Turnov 1931 oznamuje, že po vzájemné dohodě ukončilo spolupráci s trenérem A týmu Vítězslavem Jankových. „Víťovi děkujeme za dva roky odvedené práce při obnově výkonnostního ledního hokeje v Turnově. O složení nového realizačního týmu vás budeme včas informovat.“ Hodně strohé oznámení, které nechtěl nikdo příliš rozebírat, ukončilo jednu z etap novodobé historie turnovského hokeje. Nechme se tedy překvapit, co zásadní změny v jeho výkladní skříni přinesou.

• Nejvyšší pojizerská liga: V bilančním článku letošního ročníku jsme sice zmínili jeho nejdůležitější složku, ale konkrétní statistiky rozhodčích nám za řízení soutěže ještě dodal Pavel Mlejnek. Z nich vyplývá, že nejvíce utkání (20) odřídil Jan Mikule, 18 utkání rozhodovali David Novotný a Zdeněk Texl, o zápas méně byl na ledě David Koňák. V dalším pořadí figurují Radek Kopecký (13), Martin Hujer, Jakub Šimůnek a Daniel Ploc (8), Jan Bernat a Jiří Šimůnek (4) a Petr Žitka (3).

• Zajímavosti 13. ročníku NPL: Nejvíce branek – 26 padlo v utkání 6. kola Všeň Pojizeří – SDH Troskovice (24:2), v němž Martin Lamač vstřelil nejvíc branek v utkání – 7, a také získal 9 kanadských bodů! Naopak nejméně gólů padlo v utkáních HC Performers – SDH Hnanice, v 5. kole 1:1 a v 15. kole 0:2. V základní hrací době skončilo remízou ještě jedno utkání SDH Hnanice – HC Sokol 5:5. Nejvíce trestných minut v jednom utkání – 75 bylo uděleno v utkání HC Performers – SDH Hnanice, nejméně pak 4 – v utkáních Všeň Pojizeří – HC Modřišice (11:3) a SDH Troskovice – TJ Sokol (3:11).

• Memoriál Ludvíka Koška: V sobotu 24. a v neděli 25. března se uskuteční 2. ročník znovuobnoveného turnaje v minihokeji ročníků narození 2009. Vedle Sršňů HC Turnov 1931 se jej zúčastní např. Sparta Praha, Kometa Brno, BP Letci Trenčín, HC Mountfield Hradec Králové, Bílí Tygři Liberec a další. Začátek kvalitně obsazeného klání na Zimním stadionu Ludvíka Koška je naplánován v sobotu 24. března od 9.00 hodin.

• Závěrečný turnaj: Jak za mládežnický úsek informoval vedoucí Martin Volf, závěr letošní sezony si zpestří také Sršni ročníku 2007. Ti v sobotu 1. dubna změří síly se stejnojmenným týmem z Kutné Hory a oběma pak soupeři budou dále celky HC Skuteč, Jičín a Jaroměř. Správný náboj by měla turnaji této věkové kategorie dát ještě účast hráčů HC Vlci Jablonec.

Ve spolupráci s HC Turnov 1931 připravil Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.