KAZĎÁCI V AMERICE – JAK JINAK? S MEDAILEMI!

0

* KICKBOX / Konec září se v americkém Orlandu nenesl v duchu babího léto, ale spíš naopak. Na dalším mistrovství světa si tu totiž v rámci asociace WKU dali dostaveníčko tvrdí chlapi. Mezi nimi ani tentokrát nechyběly české legendy Petr a Jan Kazdovi. Ti sice mají Kristova léta již dávno za sebou, ale na vrcholné podniky tohoto sportovního odvětví tvrdých pěstí a kopů se dokážou vždy náležitě připravit.

Ostatně jejich výsledky a neustále se rozmnožující sbírka medailí mluví za všechny komentáře. Oba si z Ameriky vezou již dvacátou placku z cenných kovů! „Je to šílený, ale stále nás to baví. Vzhledem k tomu, že jsme se už přehoupli přes čtyřicítku, neboucháme kdejakej závod, ale soustředíme se pouze na ty NEJ, a především díky trenéru Vičíkovi jsme i ve svém věku fyzicky vždycky fakt super připraveni,“ prozrazuje i za bráchu Petr, jenž v Americe boxoval ve váze do 85 kg. Jeho recept na udržení skvělé kondice je zdánlivě jednoduchý. „Během roku asi tak jedenkrát týdně absolvuji jakýsi udržovací trénink, a snažím se hýbat i třeba v rámci dvou atletických tréninků svého čtyřletého synátora,“ říká. 

n201610211619_sport_177_016_kazdoviTréninková píle a ohromná vůle po vítězství, která oba populární Kazďáky již hezkou řádku let žene vpřed, se zatím stále vyplácí. Za velkou louží si oba Všeňáci s celou čtrnáctičlennou reprezentační výpravou České republiky po dni vážení nejprve užili trochu volna, a to převážně prohlídkou dějiště MS a jeho nejbližšího okolí. Jen pro zajímavost, přestože druhému nejstaršímu Čechovi v nominaci bylo 23 let, stříbro vybojoval následně ve své váhové kategorii Petr a ve váze do 95 kg rovněž medaili stejného ražení i Honza!

„Po tříměsíční dvoufázové přípravě jsme na tom byli nejlíp za posledních jedenáct let, kdy jsme se po čtyřleté pauze vrátili k závodění,“ připomněl Petr. Těžko tak předvídat, kdy se fyzické a psychické předpoklady sportovních možností těchto českých legend kickboxerského ringu dotknou stropu, obzvlášť když je po těch letech obrovské tréninkové dřiny a závodního úsilí takřka vůbec neopouští jejich optimistická mentalita, jdoucí ruku v ruce s patřičným humorným nadhledem. „Za čtyři roky je Montreal, a ten rozhodně chceme dát taky…!“ vyhrožují jednohlasně. 

Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.