DVAKRÁT ZE ZŠ VE SKÁLOVĚ ULICI: KULTURA A SPORT

0

* Talenti ZŠ Skálova roztleskali divadlo. V podvečer 27. března se v Městském divadle v Turnově uskutečnila akce pro učitele, rodiče a přátele školy, kterou připravili pod vedením Ireny Skalské a Venduly Bičíkové sami žáci školy. Talenti od těch nejmenších, až po žáky devátých tříd představili, že svůj volný čas netráví jenom u počítačů, ale že se věnují zajímavým koníčkům. Někteří zpívali, jiní hráli na klavír, housle, akordeon, další tancovali či předváděli ukázky juda či karate.

Ředitel školy Michal Loukota: „Jsem rád, že jsme uspořádali takovouto akci a mohli tak představit naše talenty. Dopolední představení cílené pro neúčinkující bylo motivující pro žáky, odpolední pak sklidilo velký úspěch u rodičů a přátel školy. Velké poděkování patří hlavním organizátorkám a všem účinkujícím. Celým dnem nás výborně provedli moderátoři Dominika Velíšková a Filip Hájek, žáci 9. A. Na dobrovolném vstupném se vybralo přes 6 tisíc korun, výtěžek z celé akce půjde na podporu našich handicapovaných žáků.“
Na jevišti proběhl také rozhovor s úspěšnou absolventkou školy Michaelou Omovou, která je výbornou reprezentantkou České republiky v radiovém orientačním a orientačním běhu. „Té patří veliké díky, že si na tuto akci udělala čas,“ děkuje Vendula Bičíková a její díky patří i dalším: „Chtěla bych poděkovat ostatním učitelům, kteří přiložili ruku k dílu, ale také paní Šulcové a pánům Bartošovi, Hyblerovi a Savenkovi – ti všichni se na uspořádání představení podíleli.“

* ZŠ Skálova přijímá žáky 5. tříd do sportovní třídy. ZŠ Skálova zve rodiče i děti na výběrové sportovní testy do 6. tříd školy. Testy se konají v pondělí 5. května od 14.00 hodin na atletickém stadionu v Turnově. Druhý termín potom je v pondělí 19. května od 14.00 hodin.
Jak uvádí učitel tělocviku Aleš Drahoňovský, děti se sportovní přípravou budou mít rozšířenu výuku TV na 6 hodin týdně, avšak ne na úkor ostatních předmětů. „Cílem výuky bude všestranný rozvoj duševní i fyzické stránky dítěte. Nadstavbové hodiny TV jsou vedeny učiteli tělesné výchovy a trenéry atletického či florbalového klubu, se kterým nově navazujeme spolupráci,“ dodává Drahoňovský. Podotýká, že na sportovní přípravu nemůže být přijat žák či žákyně se sníženou známkou z chování. Kromě atletiky a dnes velmi populárního florbalu se děti seznámí s velkou spoustou her, se základy raftingu, horolezectví, orientačního běhu, cyklistiky a podobných aktivit.
A za jakými úspěchy stojí ZŠ Skálova? Aleš Drahoňovský vypočítává: „Absolventi naší sportovní přípravy patří dlouhodobě k pilířům turnovské atletiky a dalších turnovských sportů, vzorně reprezentují i školu. Jen namátkou – v roce 2007 starší žáci vyhráli celostátní finále Poháru českého rozhlasu, v roce 2010 skončili mladší žáci v celostátním finále Poháru rozhlasu 7. Žáci sportovních tříd pravidelně vozí medaile z mistrovství ČR. V roce 2012 zvítězilo družstvo mladších žáků v přeborech Libereckého kraje. Mezi nedávné absolventy patří například současní reprezentanti ČR Michaela Mlejnková (volejbal), Adam Sebastian Helcelet a Michal Brož (atletika).“ Více se dozvíte na tel. 723 424 533, nebo e-mailu: adrahon@volny.cz.

Jana Pekařová, jana.pekarova9@gmail.com

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.