DIVIZNÍ KLUBY PŘEPEŘ A TURNOVA UŽ JEDOU NA PLNÝ VÝKON

0

FOTBAL / Zatímco u nižších soutěží stále ještě víceméně probíhají letní radovánky, zástupci Turnovska v celostátní divizi už mají hodně napilno. Přepeře, u kterých se po přehodnocení vedení FAČR změnila příslušnost ze skupiny D na C, posilovaly hlavně kádr. V Turnově se po trenérské rošádě měnil především realizační tým. Oba celky, které čeká sousedské derby hned v prvním kole 12. srpna v Turnově, už sehrály i přípravné zápasy.

Přepeřští pod dosud hrajícím hlavním koučem Josefem Petříkem mladším, kterému budou asistovat Josef Petřík starší a Jan Bednář, zahájili letní přípravu v pondělí 9. července. Do té naskočili mj. i gólman Míra Hyka (28) z Turnova, Marek a Michal Sedláčkové z Dobrovic, Jakub Synek a zkušený Jiří Schubert. Z Doks by měl přijít také mladík Picek. Brankář Koudelka odchází do Sedmihorek, Mičkovi skončilo v Přepeřích hostování. Střelec Jan Řeháček má namířeno do Německa. Mužstvo absolvovalo krátké soustředění ve sportovním areálu v Pěnčíně, v jehož rámci změřilo síly s Českou Lípou, kterou po dobrém výkonu porazilo 2:0 brankami posil Picka a Synka. K další přípravě si žlutočerní zajeli v sobotu 21. července do Bílého Kostela, kde se utkají se severočeským Vilémovem. O týden později pak Přepeře čeká zkouška ohněm, v níž v sobotu 28. července přivítají v předkole MOL Cupu na hřišti v Pěnčíně od 10.30 hodin celek ambiciózních Zbuzan.

Poté Přepeřské čeká významný den, v němž slavnostně otevřou vlastní stadion, jenž ponese jméno hlavního sponzora klubu – RTW Aréna. „Na sobotní odpoledne připravujeme pestrý program, takže by se příchozí rozhodně neměli nudit. Zlatým hřebem dne bude duel našeho A-týmu se Spartou Praha 35+, kterému bude předcházet přátelské utkání naší rezervy s pěnčínským Sokolem. V plánu je také promoakce, při níž bude symbolicky přenesen míč z Mírové pod Kozákovem, kde to vlastně všechno začalo, jediným Čechem zapsaným v Guinnessově knize rekordů v kategorii fotbal – Janem Skorkovským – do Přepeř. Tento počin českého a světového rekordmana je jedním z jeho posledních, ne-li posledním veřejným vystoupením vůbec. Večer pak je na pořadu zábava s hudební skupinou Hurwajs, kde poprvé oficiálně zazní naše nová klubová hymna,“ zve na akci místopředseda FKP Vláďa Bým.

* * *

V Turnově, který má za sebou velmi úspěšnou divizní sezonu, je nejpodstatnější změnou vedle již zmíněného odchodu odchovance Hyky v osobnosti hlavního trenéra, kterým se po začátcích u mladoboleslavské mládeže stal exsparťan Jan Flachbart (40), trojnásobný mistr ČR, který po svém působení v lize a zahraničí hrál mj. také v třetiligové Hlavici. Jeho asistentem zůstává Petr Koubus, vedoucím mužstva je i nadále Jan Vydra. „Už toho bylo v poslední době nějak moc, takže potřebuji pauzu,“ vysvětlil svůj odchod z turnovských služeb Jaroslav Mencl, který coby hrající kouč vede Rovensko a angažuje se také ve futsalové lize u celku FC Dalmach.

Hráčský kádr se poprvé sešel v úterý 10. července, a od té doby trénuje čtyřikrát týdně, vesměs na plochách městského fotbalového stadionu. Parťákem pro Martina Špínu by měl být gólman Ondřej Králíček ze Semil. Střídavý start za Železný Brod ukončil mladík Svoboda a z hostování v Rovensku se vrátil Štěpán Veber. Ze zdravotních důvodů ukončil svou turnovskou misi kapitán Novotný, Cigánek odchází do rezervy Dobrovice, do jejíhož a-týmu má na hostování namířeno talentovaný Petrlák. „Zatím bez zápasové zátěže je rekonvalescent Štěpán Havel a s mužstvem se připravují také Mikuláš Žďárský a Jiří Koucký, a dobrou zprávou je, že i nadále bude pokračovat naše spolupráce s Petrem Papouškem,“ doplnil asistent trenéra Petr Koubus.

Modrobílí mají za sebou už dva přípravné zápasy. V tom prvním podlehli juniorce Liberce 2:6, když branky Turnova stříleli Houžvička a Benek. Souboj s mladoboleslavskými mladíky vyzněl těsným rozdílem 2:1 lépe pro juniory z města automobilů. O čestný úspěch hostů se svým druhým gólem v přípravě postaral Houžvička. Dále jedou Turnovští do Neratovic, pak doma přivítají Skalici. Po této generálce na předkolo MOL Cupu se v srdci Českého ráje v boji o postup do I. kola českého poháru představí Nymburk.
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.