BŘEZNOVÝ SPORT: VÍKENDU UPROSTŘED MĚSÍCE DOMINUJE ZÁPAS BASKETBALISTŮ O BARÁŽ O POSTUP DO 2. NÁRODNÍ LIGY

0

O druhém březnovém víkendu měli do jarní části sezony vstoupit fotbalisté FK Pěnčín-Turnov. Bohužel letošní dlouhá zima start jarní části divizní sezony odložila, takže se mužstvo poprvé pod novým trenérem představí až v domácím zápase 21. března (výkop je v 15.00 hodin). Dramatický závěr sezony prožívají basketbalisté, stále ještě mají reálnou šanci bojovat o postup do 2. národní ligy, záleží na dvou domácích zápasech 27. a 28 března (přijďte povzbudit!). Daří se také turnovským volejbalistům, kteří v krajském přeboru jen těžko hledají přemožitele. Další výsledky v následujícím přehledu:

* BASKETBAL
Ve dvanáctém kole Východočeské ligy v basketbale zajížděli turnovští muži na palubovku České Třebové a Svitav „B“. Dva důležité zápasy na hřištích soupeřů mohou dvě kola před koncem hodně napovědět o šancích zahrát si závěrečné play off o postup do 2. národní ligy.

SKB ČESKÁ TŘEBOVÁ – TJ TURNOV 67:91 (19:25, 34:47, 52:69). Zápas s týmem ze spodní části tabulky měl od začátku průběh dle postavení týmů v tabulce. Turnov začal koordinovaně a dostal soupeře od prvních minut pod tlak. Statistiky: Jiříček 29 (7/3), Feštr 25 (2/1) 4×3, Bartoň 10, Velda 9 (1/1), Cvrček 9, Jeníček 8, Brunclík 4, Petřivý 2 (2/2), Pospíchal.

TJ SVITAVY – TJ TURNOV 78:84 (17:23, 37:45, 55:66). Zápas ve Svitavách podle očekávání patřil k těžším. Mladá záloha druholigového „áčka“ pod taktovkou bývalého extraligového hráče Sabola byla silným soupeřem. Od začátku se skóre přelévalo na obě strany. Od třetí minuty se ale dostali do devítibodové šňůry Turnovští. Dařilo se Jiříčkovi, Feštrovi a Cvrčkovi. Poločas hosté vyhráli 45:37. V poslední čtvrtině se zápas zdramatizoval, domácí náskok stáhli na tři body, ale proměněné šestky Feštra a důležitá proměněná šestá šestka Brunclíka rozhodly o vítězství Turnova 84:78. Statistiky: Jiříček 35 (4/3) 2×3, Velda 16 (4/4) 2×3, Feštr 12 (2/2), Cvrček 9 (2/1), Bartoň 8 (3/2), Brunclík 4 (6/1) 1×3, Jeníček, pospíchal, Petřivý.

Turnov i nadále drží druhou příčku tabulky ligy. Dalšími dvěma zápasy pokračuje Východočeská liga 27. a 28. března, kdy na domácí palubovce v hale TJ ve Skálově ulici družstvo přivítá týmy Vysokého Mýta a Holic.

* FLORBAL

Neděle 14. března

– 3. liga mužů (turnaj odehrán v Tanvaldu): 1. FBC DDM Děčín 4 – TJ Turnov 8:4, TJ Turnov – Slavia TU Liberec 5:4

– 2. liga žen (turnaj odehrán v Turnově): TJ Turnov – FBC Česká Lípa 3:3, TJ Turnov – FbC 98 Chomutov 2:2

– 1. liga dorostenců (turnaj odehrán v Litvínově): FbC 98 Chomutov – TJ Turnov 10:5, TJ Turnov – SK Bivoj Litvínov 6:9

* FOTBAL

Divize C: Hráči FK Pěnčín-Turnov měli vstoupit do jarní části utkáním v Převýšově v neděli 14. března. Z důvodu počasí, resp. špatného terénu, bylo utkání odloženo. První zápas jarní sezony se tak uskuteční v neděli 21. března. V Turnově se od 15.00 hodin představí celek z Horních Měcholup.

* HOKEJ

*  2. zápas čtvrtfinále play-off Lomnické hokejové ligy: HC Blackrooks Syřenov – BHK Turnov 3:1 (2:1, 0:0, 1:0), hráno 13. března na zimním stadionu v Lomnici nad Popelkou. Do semifinále postupuje Syřenov, turnovské hráče čeká boj o konečné sedmé místo.

* FUTSAL

* II. liga: CF Radobýl Litoměřice – FC Dalmach Turnov 3:0 (2:0), hráno v pátek 12. března. I přes prohru je už jisté, že sestup „Dalmachu“ z druhé ligy již nehrozí.

Zápas pro FC Dalmach nezačal vůbec dobře, než se pořádně rozkoukali, prohrávali 2:0. Rozhodující branku domácí přidali ve druhé půli, hostům se skórovat nepodařilo. Poděkování patří skalním fanouškům Dalmachu, kteří dorazili i do Lovosic a skvěle podporovali hostující tým. Sestava FCD: Horáček – Mencl J., Šteffan, Škréta, Bernard, Kalousek, Krejčík, Hurt D., Hurt V. FC Dalmach je v tabulce po 20. kole na 7. místě

* NEJVYŠŠÍ POJIZERSKÁ LIGA V LEDNÍM HOKEJI

* Zápasy 24. kola odehrané na zimním stadionu v Lomnici nad Popelkou od pátku 12. do neděle 14. března: SDH Hnanice – HC Performers Turnov 4:2 (0:0, 1:0, 3:2), HC Modřišice – SDH Troskovice 3:3 (1:2, 1:0, 1:1), HC Všeň Pojizeří – HC Sokol Turnov 0:4 (0:1, 0:2, 0:1). Ligu s velkým náskokem vyhrálo mužstvo Performers.

* VOLEJBAL

* Krajský přebor mužů: TJ Zikuda Turnov – TJ Rumburk 3:0, 3:1 (25:18, 25:18, 25:22), (21:25, 25:14, 25:17 25:12). Domácí družstvo předvedlo spolehlivé výkony v obou zápasech, zatímco Rumburk nepotvrdil roli obávaného soupeře, byť přijel v podstatě v nejsilnější sestavě. Potěšitelná je hra juniorů, kterým se snažíme dát co nejvíce prostoru k hraní. Maier a Černý se zabydlují v základní sestavě. Sestava: Folprecht, Maier, Mlejnek, Kovář, Strnad, Černý – libero Zýka, střídal Vacík, připraven Maruška.

Pro TvA: Martin Mareš, maresov@seznam.cz