21. ROČNÍK ATLETICKÉHO MEMORIÁLU LUDVÍKA DAŇKA 2021 SE BUDE KONAT V ZÁŘÍ

0

Mítink proběhne v úterý 14. září 2021 od 15.30 hodin na Městském atletickém stadionu Ludvíka Daňka v Turnově. Loňský mítink jsme museli s ohledem na pandemickou situaci zrušit, a tak se 21. ročník přesunul na letošek.

Tradiční atletický svátek v Turnově přesouváme z tradičního květnového termínu na září opět z důvodu opatření spojených s pandemií koronaviru. V původním termínu 25. května 2021 budou zřejmě opatření přísnější než v září a pro nás je hlavní podmínkou pořádání mítinku s účastí diváků. Ovšem i tak nevíme, jaká bude situace po prázdninách, chceme ale mítink uspořádat, pokud to bude možné.

Jsme velmi rádi, že jsme získali podporu Libereckého kraje, přesun termínu jsme vysvětlili a nalezli zde pochopení. Finanční podpora od Libereckého kraje dle uzavřené pětileté smlouvy je pro letošní rok 500 tis. Kč. Dále budeme žádat o podporu město Turnov a další partnery – např. na podporu technického zajištění a režie mítinku Český atletický svaz.
Květnový termín by byl pro atlety zřejmě zajímavější s ohledem na plnění limitů a otestování formy, v září už bude po olympijských hrách. I tak se budeme snažit zajistit co nejlepší účast závodníků.
Tradičně připravujeme hlavní memoriálovou disciplínu – hod diskem, společně se skokem o tyči, vrhem koulí a zařadíme také divácky atraktivní běžecké disciplíny. Součástí programu budou tradičně smíšené žákovské štafety 8 x 200 m, které se poběží jako Memoriál Karla Koláře. Turnovský mezinárodní atletický mítink ovšem není pouze o hodu diskem. Další memoriálové disciplíny připomínají vynikající turnovské atlety nebo závodníky, kteří jsou s Turnovem spjatí.

Hod diskem – Memoriál Ludvíka Daňka, olympijského vítěze
Běh na 800 m – Memoriál Antonína Lederera a Jana Kašpárka
Běh na 400 m překážek – Memoriál Michala Kobosila
Skok o tyči – Memoriál Františka Svobody
Hod oštěpem – Memoriál Antonína Koška
8 x 200 m (žactvo) – Memoriál Karla Koláře

Aktuální informace na: http://acturnov.com/.
Jana Svobodová, AC Turnov, j.svob@seznam.cz, ac.turnov@seznam.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.