ZAHAJOVACÍ AKCE SKAUTSKÉHO INSTITUTU V TURNOVĚ

0

V sobotu 24. září proběhla na skautském Ostrově u Koňského trhu zahajovací akce nově vzniklého skautského institutu v Turnově (zkráceně SITU). Na akci se v průběhu dne vystřídala přibližně padesátka návštěvníků, které kromě slavnostního zahájení činnosti čekala i výstava fotografií z Indonésie a nemohl chybět ani guláš připravovaný v pravé polní kuchyni.

Turnov se tak zařadil k více než desítce měst, kde skautský institut funguje. Nápad, který se původně zrodil v Praze, se postupně rozšířil, a to jak do krajských měst jako jsou Brno, Olomouc, Plzeň nebo České Budějovice, tak i do těch menších, jakými jsou například Litomyšl, Kolín nebo právě Turnov.
„Naší vizí je vytvořit prostor pro setkávání skautů i neskautů všech věkových kategorií,“ říká členka týmu Skautského institutu v Turnově Markéta „Bagr“ Zikudová. Především ale činnost SITU bude cílit na aktivní lidi od patnácti do třiceti let. „Rádi bychom je zapojili do tvoření prostředí i programu, který je bude bavit i obohacovat,“ dodává Zikudová.

Program Skautského institutu se bude převážně odehrávat v budově tzv. Salónu na skautském Ostrově, a to za podpory střediska Štika Turnov. V plánu mají organizátoři různorodé workshopy, besedy, debaty, ale i filmová promítání nebo odpoledne věnovaná hraní deskových her.
Prozatím tým složený z turnovských skautů plánuje uspořádat jednu akci měsíčně. Již v sobotu 15. října je tak od 18.00 hodin na programu cestovatelská přednáška Monumenty Kavkazu. Nejnovější informace a zajímavosti najdete na Facebooku, Instagramu a webu Skautského institutu v Turnově.

Tomáš Trněný, mediální zpravodaj střediska Štika Turnov & člen týmu SITU, tomastrneny16@gmail.com

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.