SJEZD RODÁKŮ A POUŤ VE VESCI POD KOZÁKOVEM

0

Jak jsme již informovali (ZDE), první víkend v září proběhne ve Vesci pod Kozákovem sjezd rodáků a přátel tohoto regionu. Konkrétně se jedná o osady Vesec, Smrčí, Červenice a Prackov. Součástí sjezdu, který se koná po 44 letech, bude také obnovená pouť.

Nyní pořadatelé přicházejí s konkrétním programem. Zahájení sjezdu proběhne v sobotu 1. září v 10.00 hodin dopoledne v sokolovně ve Vesci. Následovat bude promítání vzpomínkových videosekvencí ze života obce. Dále budou k vidění expozice místních spolků. Představí se hasiči z Vesce a Smrčí, TJ Sokol z Vesce, rybáři, včelaři a myslivci. Dále pak Spolek přátel prackovské kapličky, Spolek nejen holek z Vesce, vesecká knihovna a další.
Zájemci budou moci nahlédnout do historických kronik a proběhne také výstava tvorby místních malířů – Václava Gregora, Jindřicha Maryšky a Marie Tomanové. Svoji činnost představí i živnostníci a firmy. K zakoupení budou některé publikace místních autorů. V průběhu konání sjezdu bude možno navštívit památky, školu a další významná historická místa obce a okolí. Přesný harmonogram otevření jednotlivých prostor bude upřesněn při zahájení sjezdu.

Během sobotního odpoledne proběhne na hřišti u sokolovny také Vesecká pouť. Kromě bohatého občerstvení a stánků s regionálními produkty se návštěvníci budou moci těšit na atrakce pro děti a pestrý kulturní program, zakončený večerní zábavou se skupinou Prorock. V případě nepříznivého počasí se veškerý program přesune do vnitřních prostor sokolovny.

Pro zájemce se budou ve vesecké sokolovně promítat vzpomínkové videosekvence ještě v neděli 2. září od 10.00 do 14.00 hodin odpoledne. Stejně tak budou ještě k vidění stálé expozice.
Pořadatelé akce prosí o šíření informací o sjezdu a pouti a srdečně zvou všechny zájemce, na které se velmi těší.
Zuzana Kolářová, zuza.kolarova@gmail.com

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.