GYMNÁZIUM TURNOV SLAVÍ 110 LET OD ZALOŽENÍ ŠKOLY

0

Gymnázium Turnov si dovoluje oznámit všem svým absolventům a nejširší veřejnosti, že v sobotu 13. října 2018 proběhne hlavní část oslav 110 let od jeho založení.

Škola byla založena v září 1908 jako státní reálka. První dvě třídy začaly vyučovat v tehdy ještě novotou zářící budově chlapecké školy, aby se posléze škola přesunula do rohové budovy na náměstí (dnešní ZUŠ) a v roce 1930 zakotvila v budově, v níž sídlí dodnes. Každých deset let si připomínáme založení školy velkým srazem absolventů, který doprovází program v budově školy na Výšince a kulturní program ve velkém sále Střelnice. Nejinak tomu bude i letos. Očekáváme, že v tu sobotu bude Turnov plný „gympláků“. Sraz je určen primárně absolventům školy, ale rádi uvítáme i přátele, podporovatele i příznivce turnovského gymplu.

Tímto srazem oslavy 110. výročí založení školy vrcholí. Probíhají od 10. března, kdy byly zahájeny abiturientským plesem na Střelnici. Pokračovaly v tomto kulturním stánku v komornější, ale v minimálně stejně srdečné atmosféře několika koncerty. Na nich zahráli ti, kteří s gymplem byli a jsou spjati, tedy současní učitelé, bývalí i současní žáci. Cyklus bude zakončen uvedením magické literárně-dramatické féerie Skleněné oko (autorsko-interpretační kus pánů Rudiše, Hozdeckého a Svobody) v sobotu 8. září.

Věříme, že velký gymplácký meeting v sobotu 13. října 2018 přitáhne pozornost nejenom těch, kteří jsou s turnovským gymplem spjatí, ale i široké veřejnosti.
Miroslav Vávra, ředitel školy

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.