PŘEPEŘE MAJÍ NOVÝ ÚZEMNÍ PLÁN I KANALIZACI

0

Přepeře. Obec ležící v blízkosti Turnova opět v posledních dnech potvrdila své postavení v regionu. Jako jedna z prvních má od čtvrtka 10. listopadu schválený nový územní plán, když týden před tím zde slavnostně předávali občanům poslední úsek kanalizace v místní části Potůček. Přepeře jsou tak nyní již zcela odkanalizovány! „Ano, je to pravda, rekonstrukce kanalizace na Potůčku volně navazovala na tu, kterou jsme realizovali v letech 2004 a 2005 v centru obce. Všech zhruba devět stovek obyvatel Přepeř je dnes napojených na kanalizaci. Abych byl ale přesný, nikdy na kanalizaci nenapojíme dva domy, jeden je na druhé straně Jizery za mostem, druhý leží při staré pražské silnici poměrně daleko od vlastní obce,“ přiblížil starosta Luděk Sajdl.

V oblasti Potůčku, která leží v sousedství Ohrazenic, a od vlastních Přepeř ji dělí železniční trať a pole, je nyní nově na kanalizaci napojena více než stovka obyvatel, resp. stávajících 34 nemovitostí. Náklady na stavbu mírně přesáhly 14 mil. Kč, dotace ze Státního fondu životního prostředí a EU byly 6,5 mil. Kč, investor – Vodohospodářské sdružení Turnov – z vlastních zdrojů uhradil 5,5 mil. Kč, částkou ve výši 2 mil. Kč přispěli Přepeřští z vlastního rozpočtu. Celková délka nového kanalizačního systému je necelé dva kilometry. Součástí této investiční akce byla rovněž úprava hlavní průjezdové komunikace, nové chodníky, veřejné osvětlení, jsou zde i nové autobusové zastávky. Stavbu realizovala firma Mobiko Plus, a. s., z Valašského Meziříčí.

n201111131021_oso_83_011_prepereObec má také schválený nový územní plán. Podle starosty Sajdla v něm ale nejsou žádné zásadní úpravy stávajícího stavu, ani výrazné nové rozvojové plochy. „Spíš jsme určili využití některých dosud nezastavěných pozemků na různých místech v obci a jakoby obrazně kontury obce zaoblili. Přepeře se už nemají kam rozrůstat, na jedné straně máme řeku, směrem k Turnovu průmyslový komplex a směrem na Příšovice unikátní archeologické naleziště. Na dnešním poli mezi obcí a místní částí Potůček nám nebylo povoleno cokoli stavět z důvodu ochrany životního prostředí,“ shrnul starosta Sajdl.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.