V TURNOVĚ HOŘELA PILA

0

(aktualizace) V sobotu 20. června v půl osmé večer byl na operační středisko hasičů nahlášen požár skladu v zadní části pily v centru Turnova. Na místo vyjeli kromě profesionálů z místní stanice i hasiči z městské poloprofesionální jednotky, v areálu pily zasahovali dobrovolní hasiči z okolních obcí (Všeň, Příšovice…). Co se týká příčiny požáru a jeho průběhu, v době vydání této reportáže (sobota 21.15 hodin) nebyla k dispozici žádná oficiální zpráva. Ke zranění osob podle prvních informací nedošlo.

Aktualizace 22. června:

Podle tiskové mluvčí hasičů Ivy Michalíčkové na místě zasahovalo celkem šest cisternových hasičských vozů. Hořelo v prvním patře nad sušárnou dřeva. Plameny při příjezdu hasičů již začaly pronikat střechou ven. Hasiči začali zadýmené prostory odvětrávat, aby našli ohnisko vzniku požáru. Velitel zásahu si vyžádal ze stanice Liberec protiplynový kontejner pro výměnu dýchacích tlakových lahví zasahujících hasičů a automobilovou plošinu ze stanice Semily.

„Požár, který vznikl pravděpodobně od zásobníku pilin v přízemí, se rozšířil do mezistropních prostorů i do prvního patra a na střešní konstrukci. Hasiči rozebírali střešní konstrukci a požár pod střechou hasili z automobilové plošiny. Oheň se jim podařilo dostat pod kontrolu až krátce před 22. hodinou a zcela uhasit až po půlnoci,“ přiblížila Michalíčková. Při zásahu se nadýchal toxických zplodin hoření profesionální hasič ze Semil, který byl odvezen k vyšetření do nemocnice.

Příčinou vzniku požáru byla pravděpodobně jiskra vzniklá mechanicky, která se dostala do zásobníku pilin. Výše vzniklé škody se pohybuje okolo 750 tisíc korun.

K dalšímu rozhoření menších ohnisek požáru ve střeše došlo v neděli 21. června ráno. Na místo profesionální hasiči vyjeli dopoledne po osmé hodině. Několik menších ohnisek ve střeše uhasili z nastavovacích žebříků vysokotlakým vodním proudem.

n200906202131_rep_117_09_pozar

n200906202131_rep_118_09_pozar

n200906202132_rep_119_09_pozar

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.