JAKÝ BYL KONČÍCÍ ŠKOLNÍ ROK V JENIŠOVICÍCH?

0

Další školní rok pomalu končí a my bilancujeme. Jaký byl? Konečně tradiční, bez omezení. Mohli jsme ho prožít spolu a uskutečnit všechny aktivity, na které jsme zvyklí. Začátek se nesl ve znamení 60. výročí otevření nové školní budovy v Jenišovicích. Pro všechny minulé i současné žáky a pracovníky školy i širokou veřejnost jsme připravili v říjnu den otevřených dveří s prohlídkou školy, prezentacemi moderní výuky, výstavkou dobových učebnic a školních kronik a fotografií. Pro hosty jsme otevřeli i oblíbenou školní kavárnu, která byla zcela v režii našich osmáků a deváťáků.

Na „Nočním strašidelném lese“ jsme strašili své vrstevníky z celého okolí. Zdařilo se i rozsvícení vánočního stromu spojené s prodejem vánočních drobností a žákovským koncertem ve Sboru Krále Jiřího z Poděbrad. Vánoční koncert doplnily vánoční hudbou a zpěvem i děti z mateřské školy. Pokud mluvíme o aktivitách pro veřejnost, zmíníme se i o výstavě žákovských prací v kostele Jiřího z Poděbrad u příležitosti jenišovické pouti – opět ve spolupráci s dětmi z MŠ. V březnu jsme strávili týden na lyžařském pobytu v Bedřichově, užili jsme si sjezdového lyžování i běžek. Nálada byla skvělá, sněhu dost.

V květnu 2023 jsme veřejnost pozvali na pohádkový les na Drábovně – počasí přálo, pohádkové bytosti byly kouzelné a jejich úkoly pro děti zajímavé. Poslední květnový den jsme připravili školní jarmark s prodejem našich výrobků, koncertem v altánku školy a oblíbenou školní žákovskou kavárnou. Hosté se zde mohli občerstvit dobrotami, které připravili naši žáci a jejich obětavé maminky a babičky.
Výuku anglického jazyka jsme letos obohatili o zájezd do Londýna a týdenní kurz s rodilými mluvčími. Dařilo se nám i v soutěžích a olympiádách. V olympiádě z českého jazyka žákyně 9. třídy postoupila až do celostátního kola, žák 8. třídy v olympiádě z anglického jazyka postoupil do okresního kola a žákyně 8. třídy v olympiádě z biologie postoupila do kola krajského. Matematické dovednosti si žáci prověřili v soutěžích Logická olympiáda, Matematický Dubák, Pythagoriáda a Matematický klokan. Žáci 5. třídy skončili na 2. místě v pěvecké soutěži Turnovský kos, v přednesové soutěži Městské knihovny A. Marka v Turnově „Čteme všichni, vypráví jen někdo“ obsadily žákyně 8. třídy 1. a 2. místo. Dařilo se nám i ve sportovních soutěžích – v orientačním běhu, vybíjené, malé kopané a atletice.
V červnu plánujeme dva týdenní pobyty – mladší děti si užijí turistický pobyt v Ostružnu u Jičína, starší děti si mohou prověřit své cyklistické dovednosti při pobytu v Mladějově.
Pro spřízněné školy v Pěnčíně u Jablonce nad Nisou a v Malé Skále jsme v dubnu organizovali vědomostní soutěž Pekařův pohár, ony nám pak návštěvu oplatily – Pěnčín nás pozval na kulturní přehlídku Pěnčínská nota a Malá Skála na atletický Maloskalský pohár. Zajímavost: tato vzájemná přátelská klání našich tří škol se konají už od roku 1990!

Nesmíme zapomenout ani na věci, které zpříjemňují dětem školní život – za finanční prostředky, které jsme získali z výše zmiňovaných mimoškolních aktivit, jsme vysázeli před školní budovou nové stromy a keře. Během letních prázdnin plánujeme ve spolupráci se zřizovatelem školy upravit školní atrium tak, aby sloužilo žákům při výuce a také k odpočinku o přestávkách. Měla by tu vzniknout příjemná zákoutí k posezení (nazýváme je „hnízdečka“) a zelené koutky s květinami, keři a stromy.

Tak to byl jen letmý pohled na školní život v Jenišovicích ve školním roce 2022/2023. Nechtěli jsme čtenáře zahltit všemi detaily našich aktivit. Určitě nemusím podotýkat, že to vše jsme dokázali díky obětavosti všech zaměstnanců školy a podpoře našeho zřizovatele. Děkujeme i těm, kteří nám fandí, a také přejí, ať se nám i v dalším školním roce daří.
Jana Kadečková, zástupkyně ředitelky školy, skola@zsjenisovice.cz, www.zsjenisovice.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.