ILMA OBHÁJILA SVÉ PRVENSTVÍ MEZI TANEČNÍMI ŠKOLAMI V REPUBLICE

0

Ve dnech 3. až 6. listopadu se v libereckém centru Babylon uskutečnilo mistrovství světa, mistrovství Evropy, světový pohár a soutěž IDO Grand Prix v disciplínách „Special Couple Dance“, „Latino Show“ a dalších; letos pod názvem BABYLON WORLD DANCE LATINO CHAMPIONSHIP 2011. Soutěž se uskutečnila s velkým úspěchem již potřetí a jejím organizátorem byla opět Taneční a pohybová škola ILMA z Turnova pod vedením Ilony Šulcové. Generálním partnerem akce bylo v letošním roce Centrum Babylon, které opět poskytlo skvělé zázemí nejen pro soutěž samotnou, ale i pro ubytování, stravování a relaxaci tanečníků z 24 zemí světa. Hlavním partnerem byla Preciosa, a. s., která stejně jako v loňském roce pro akci vyrobila krásné ceny, ze kterých se těšili všichni finalisté.

Záštitu nad akcí převzal Stanislav Eichler, hejtman Libereckého kraje, a primátorka Liberce Martina Rosenbergová. Svou návštěvou soutěž poctil i doživotní president departmentu speciálních párových tanců Nils Hakan Carlzon ze Švédska, který osobně akci velmi pochvalně hodnotil.

Setkání se zúčastnilo v průběhu čtyř dnů celkem 1300 tanečníků z 24 zemí světa, soutěžilo se v 62 disciplínách všech věkových kategorií (sóla, dua, malé skupiny, formace). TaPŠ ILMA získala v letošním roce celkem 8 zlatých, 6 stříbrných a 6 bronzových medailí, což je v celosvětové konkurenci velmi dobrý výsledek a stala se tak nejúspěšnější taneční školou z celé české výpravy, která čítala 800 tanečníků. Za čtyři soutěžní dny navštívily celosvětové taneční klání zhruba čtyři tisícovky diváků!

Velmi dobré hodnocení ze strany vyhlašovatele akce – IDO (International Dance Organization), tak i vedení tuzemských a zahraničních výprav je velmi dobrou zárukou, že se soutěž pod vedením TaPŠ ILMA uskuteční i v příštím roce a výhledově i v letech 2013-15.

Šárka Salabová
TaPŠ ILMA Turnov
taps.ilma@seznam.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.