EVA KORDOVÁ ZÍSKALA PRESTIŽNÍ OCENĚNÍ

0

Na setkání knihovníků Libereckého kraje, které se uskutečnilo v úterý 11. prosince, byla historicky poprvé udělena cena Knihovník Libereckého kraje. Soutěž byla vyhlášena ve dvou kategoriích: knihovník roku a cena za celoživotní přínos knihovnictví v kraji. Návrhy zasílali jak knihovníci, tak veřejnost, časté byly i hlasy starostů jednotlivých obcí, kteří ukázali, že si dobré práce v knihovnách váží. Cenu za celoživotní přínos knihovnictví v Libereckém kraji nakonec získaly dvě osobnosti: Svatomíra Hendrychová z Městské knihovny v Semilech a Zdeněk Pavlíček z Místní lidové knihovny v Heřmanicích. Cenu Knihovnice Libereckého kraje roku 2012 získala knihovnice dětského oddělení a organizátorka akcí pro děti i dospělé z turnovské Knihovny Antonína Marka Eva Kordová.

n201212221231_oso_73_012_kordovaTa si málem toto prestižní ocenění nechala vzhledem ke své skromnosti pro sebe. Je dobře, že se informace nyní objevuje na veřejnosti. Pravdou je, že toto ocenění její práce v Turnově ani mnoho nepřekvapí. Eva Kordová je u všeho, kde se něco děje, akce organizuje i moderuje, letos mj. získala i Cenu obce! Kordová je také výraznou komunální političkou, v posledních volbách získala od voličů třetí nejvyšší počet preferenčních hlasů (předstihli ji pouze současná starostka Hana Maierová a primář interny Jiří Tomášek), zasedá v radě města a v zastupitelstvu. V souvislosti s odchodem paní starostky do Liberce, kde je novou radní pro kulturu, se o Evě Kordové hovořilo také v souvislosti s jejím nástupnictvím, nakonec ale na starostu Turnova bude Nezávislý blok nominovat Tomáše Hockeho, kterého ona sama velmi podporuje.

n201212221231_oso_74_012_kordovaV době předvánoční ale Eva Kordová zcela patřila dětem. Stejně jako v minulých letech. Pro žáky prvního stupně turnovských základních škol v knihovně uspořádala (spolu a Alešem Resslerem) setkání spojená s vánočními zvyky a obyčeji a historickými událostmi kolem narození Ježíška. Příjemnou atmosféru ocenili jak žáci, kteří byli vždy do programu vtaženi, tak i jejich učitelé. V průběhu předvánočního týdne jich do turnovské knihovny přišlo na šest stovek!

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.