DÁREK PRO HASIČE Z VYSKŘE

0

Na sklonku loňského roku přijel na Vyskeř dlouho očekávaný „dárek“. Díky spolufinancování Generálním ředitelstvím hasičského záchranného sboru ČR, Libereckým krajem, a samozřejmě také díky nemalé částce z obecního rozpočtu se jednotka zdejších dobrovolných hasičů poprvé ve své historii dočkala nového dopravního automobilu.

Dosluhující Avii z roku 1991 nahradil zbrusu nový devítimístný Volkswagen Crafter 4×4 s naftovým motorem o objemu 1 968 cm³. Automobil je primárně určen pro evakuaci osob. Přestavbu na hasičský dopravní automobil provedla přerovská firma vzešlá z výběrového řízení – MOTOTRUCK s. r. o.

Celkové náklady na pořízení nové chlouby jednotky byly 1.528.000 Kč. Z toho 450 tisíc Kč zaplatilo Generálního ředitelství hasičského záchranného sboru ČR, 300 tisíc Kč činil podíl dotace získané od Libereckého kraje a zbývajících 778 tisíc uhradila obec Vyskeř ze svých zdrojů. „Máme obrovskou radost, že jsme na potřetí byli v žádosti o spolufinancování úspěšní a podařilo se nám pro naše hasiče nové auto získat. Je to úplně poprvé v historii nejen jednotky, ale i sboru, kdy máme na Vyskři nové hasičské auto,“ sdělil starosta obce Jan Kozák.

Vzhledem k omezením, která panují, se ale nemohla uskutečnit ani pořádná oslava, ani představení nového auta širší veřejnosti. „Oslavu se vším, co k tomu patří, samozřejmě máme v plánu. Snad bude moci proběhnout v červnu letošního roku,“ doplnil starosta.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.