TIP NA DÁREK POD STROMEČEK

0

Říjnovým koncertem v turnovském divadle oslavil pěvecký sbor Musica Fortuna své 30. narozeniny (ZDE). Právě tento koncert byl jubilejní třístý (!), což je samo o sobě zajímavé, navíc zrovna letos by oslavil 90. narozeniny Karel Mareš, vynikající režisér, díky jehož choreografii hned první vystoupení sboru Musica Fortuna v zahraničí získalo punc jedinečnosti a profesionality, které si víceméně drží dodnes. Bylo opravdu velkým štěstím, že tento významný režisér (před třiceti lety již na „vejminku“ v nedalekém Pěnčíně) kývl na spolupráci s nově založeným sborem.

Titulní strana knihy

A tak se v souvislosti s výročím sboru Musica Fortuna přímo nabízí název nové knihy vydané nakladatelstvím Primus: …ANEB KDYBY NEBYLO KARLA MAREŠE, kterou v divadle ABC pokřtil, a tedy oficiálně vyslal do světa kapelník skupiny Olympic Petr Janda. Knihu s úctou sepsala a sestavila Jarmila Marešová a představuje v ní svého manžela coby hudebního skladatele, scénáristu, divadelního režiséra a choreografa. Karel Mareš složil na tři stovky písní, z nichž vzešlo mnoho hitů, které se hrají dodnes. Úspěch měl i s hudbou k takovým filmům, jako Hoří, má panenko, nebo ke stále živé a oblíbené trilogii Homolkových a další čtyřicítce celovečerních filmů a televizních inscenací. Objevil a přivedl do světa showbyznysu takové osobnosti, jako Karel Gott, Marta Kubišová, Yvonne Přenosilová, Naďa Urbánková, Josef Laufer, Edita Štaubertová, Eva Olmerová nebo skupinu Olympic.

Vlastní vzpomínky na dětství a mládí prožité v Mladé Boleslavi, profesní i rodinný život doplňují vzpomínky přátel a kolegů i jeho manželky Jarmily, která celou knihu navíc doplnila bohatou fotografickou přílohou. Součástí knihy je CD s největšími hity Karla Mareše, včetně legendárních skladeb Oliver Twist nebo Tam za vodou v rákosí.

Kniha je dostání v Knize Českého ráje v Hluboké ulici.
Alena Radoušová, a.radousova@seznam.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.