PROGRAM KINA A VÝSTAVY NA TURNOVSKU V ČERVNU

0

Kuky se vrací. Další Svěrákovský film, tentokrát především pro děti (a dospělé). Víte, že tvůrcem Kukyho je známý jičínský výtvarník Robert Smolík? Kuky je tak díky němu tak trochu z Českého ráje. Film v premiéře turnovské kino promítá od 10. do 13. června, bude-li počasí, můžete jít i do „leťáku“. A ještě jedna mimořádná pozvánka do kina – v červnu se tu uskuteční dvě představení – přímé přenosy ze dvou světových koncertů – ze Sofie a Berlína. Můžete být přitom. Ze zajímavých výstav jmenujme alespoň Divadelní svět a Zkamenělá dřeva v muzeu a nabídku v Rovensku pod Troskami…

FILMOVÁ PŘEDSTAVENÍ V BUDOVĚ KINA V ŽIŽKOVĚ ULICI
* Středa 2. a čtvrtek 3. června od 20.00 hodin: ŠKOLA ŽIVOTA.
Britské drama. Retrofilm, odehrávající se v „předbeatlesovské“ Anglii, zachycuje dobu, kdy mladí lidé začínali diametrálně měnit své životy a poznávat věci po svém místo na univerzitách.

* Neděle 6. června od 15.00 hodin: BAJAJA. Loutková pohádka Jiřího Trnky o statečném Bajajovi, který s pomocí svého koníka přemohl zlého draka a získal ruku té nejkrásnější princezny.

* Neděle 6. června od 17.30 hodin: SVÍTÁNÍ. Sci-fi thriller USA. Po neznámé nákaze se většina lidí na Zemi proměnila v upíry a zbytek čeká na smrt jako jejich potrava. Ti ovšem vědí, že pak by vyhynuli i oni a snaží se najít alternativní zdroj stravy.

* Středa 9. června od 20.00 hodin: DUŠE PAULA GIAMATIHO. Životem a prací v NY unavený Paul si nechá vyměnit svoji duši za duši ruského básníka. Jako všechno má i tenhle krok své plusy i minusy. Melancholická komedie USA (filmový klub).

n201006012126_vakci_47_010_kuky* Čtvrtek 10. června od 20.00 hodin, pátek 11. až neděle 13. června od 17.30 hodin: KUKY SE VRACÍ. Rodinný snímek Jana Svěráka slučuje animovaný i hraný film. Kuky je plyšový medvídek, který ožívá ve fantaziích malého kluka, jemuž byl Kuky odebrán kvůli astmatu a moc mu chybí.

* Středa 16. června od 20.00 hodin: KATKA. Film Heleny Třeštíkové je unikátním časosběrným dokumentem, mapujícím čtrnáct let v životě mladé narkomanky a jejího marného zápasu se závislostí (filmový klub).

* Čtvrtek 17. června od 20.00 hodin, pátek 18. až neděle 20. června od 17.30 hodin: PRINC Z PERSIE: PÍSKY ČASU. Dobrodružný film USA od tvůrců Pirátů z Karibiku diváky zavádí do tajuplné Persie, kde proti temným silám stojí zpočátku líny princ, který po setkání se záhadnou princeznou pátrá po mocné zbrani – Píscích času, pomocí kterých dokáže smrtelník obrátit tok času.

* Úterý 22. června od 19.00 do 24.00 hodin: PŘÍMÝ PŘENOS – THE BIG FOUR: METALLICA, SLAYER, MEGADETH, ANTHRAX. Exkluzivní přenos sofijské zastávky evropského turné čtyř kapel, které definovaly thrash metal a staly se živoucími legendami. Dynamický zvuk a obraz na plátně může téměř nahradit zážitek z živého koncertu. Vstupné 250 Kč.

* Středa 23. a čtvrtek 24. června od 20.00 hodin: ČESKÝ MÍR. Další z nekompromisních a výstižných dokumentů o stavu české společnosti, po fiktivním supermarketu je na pořadu dění, fámy, pojmy a dojmy kolem plánování a odmítání amerického radaru u nás. V hlavních rolích George W. Bush, Barack Obama, Jiří Krytinář, Magor Jirous, Jan Vyčítal.

* Neděle 27. června od 20.00 hodin: PŘÍMÝ PŘENOS – OPEN AIR FILHARMONIE BERLÍN: RENÉE FLEMMING. Turnovské kino se zapojuje do série satelitních přenosů koncertů a divadelních představení z celého světa vysíláním venkovního vystoupení Filharmonie Berlín se sólistkou Renée Fleming. Vstupné 200 Kč.

* Středa 30. června a čtvrtek 1. července od 20.00 hodin: EXMANŽELKA ZA ODMĚNU. Akční komedie USA. Na Milo Boyda (Gerard Butler), smolařského lovce odměn, se usměje štěstí, když dostane za úkol vystopovat a předat spravedlnosti svou bývalou manželku, reportérku Nicole Hurley (Jennifer Aniston).

 

PROGRAM FILMOVÝCH PŘEDSTAVENÍ – LETNÍ KINO VE SKÁLOVĚ ULICI

* Pátek 4. a sobota 5. června od 22.00 hodin: SVÍTÁNÍ. Sci-fi thriller USA.

* Pátek 11. a sobota 12. června od 22.00 hodin: KUKY SE VRACÍ. Rodinný snímek Jana Svěráka.

* Pátek 18. června od 22.00 hodin: PRINC Z PERSIE: PÍSKY ČASU. Film od tvůrců Pirátů z Karibiku.

* Sobota 19. června od 12.00 od 24.00 hodin: RIDEPARK.

* Pátek 25. a sobota 26. června od 22.00 hodin: CESTA.

* Pondělí 28. června od 22.00 hodin: SKAUŤÁCI. Vážné i nevážné příběhy točící se kolem skautského tábora natočili členové turnovského skautského oddílu loni v létě.

 

VÝSTAVY NA TURNOVSKU

 

n201006012126_vakci_48_010_divadlo* V MUZEU ČESKÉHO RÁJE v Turnově: stálá expozice kamenářství, historie a národopisu. Muzeum je návštěvníkům otevřené od úterý do pátku od 9.00 do 17.00 hodin (o víkendech polední pauza od 12.00 do 13.00 hodin). Dlaskův statek je návštěvníkům otevřen každý den mimo pondělí od 9.00 do 16.00 hodin. Bližší informace získáte na webových stránkách muzea: www.muzeum-turnov.cz

– V galerii muzea je až do 3. října k vidění výstava Divadelní svět, která přibližuje atmosféru divadelního prostředí z přelomu 19. a 20 století, na výstavě můžete obdivovat i původní rekvizity a divadelní opony.

– Ve výstavním kabinetu je umístěna nová expozice archeologie (trvalá výstava).

– Ve výstavním sále muzea ve 3. patře je od 10. června do 29. srpna připravena výstava „Zkamenělá dřeva – poslové dávné minulosti“. Ukázky různých zkamenělých rostlin jsou doplněny souborem jedinečných snímků z autorské dílny Jiřího Boudy a Bořka Zasadila.

– v prostorách muzea bude od 10. června do 29. srpna instalována malá putovní výstava Hry a klamy z IQ parku Liberec s názvem „Hračky nejen pro děti“.

 

* Galerie SAFÍR v Muzeu Českého ráje: Od 5. června do 3. července zde probíhá výstava fotografií triptychů od mladoboleslavských fotografů Zdeňka Halíře a Vladimíra Kuřátka.

* INFOCENTRUM na náměstí Českého ráje: Výstava fotografií Jiřího Večerníka „Na zahradě v Pelešanech“ (potrvá do 7. července). Pořadatelem výstavy je fotoklub Safír Turnov.

 

* GALERIE GRANÁT, náměstí Českého ráje. Trvalá expozice „Český granátový šperk“, stálá expozice historie těžby českého granátu a jeho zpracování, historie výroby tradičních granátových šperků v družstvu umělecké výroby Granát Turnov. Ukázky výroby granátových šperků. Otevřeno po-pá 9.00 – 12.00 a 13.00 – 17.00 hodin.

 

* MĚSTSKÁ KNIHOVNA v Jeronýmově ulici. Turnovské děti tvoří – výstava výtvarných a literárních prací dětí z Turnova a okolí (výstava potrvá do 30. června), Kde končí svět – výstava  z nejlepších výtvarných a literárních a prací z projektu Kde končí svět – téma Barevný svět kolem nás (výstavní sál ZUŠ na náměstí Českého ráje do 30. června).

 

* ROVENSKO POD TROSKAMI:

– Výstava panenek. Stálá sezonní výstava od května do srpna. Najdete ji v Komenského ulici čp. 166. Otevřeno je od pondělí do neděle od 10.00 do 16.00 hodin (o prázdninách do 17.00 hodin).

– Výstava obrázků malířky Libuše Šmejcové v místním muzeu na náměstí v budově radnice v době od 22. června do 4. července. Otevřeno je od úterý do neděle v době 9.00 – 12.00 a 13.00 – 16.00 hodin.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.