POCTA VÝZNAMNÉMU UMĚLCI

0

V pátek 21. září od 19.30 hodin zažije turnovské městské divadlo výjimečnou premiéru pořadu k nedožitým 85. narozeninám Karla Mareše – hudebního skladatele, scenáristy, divadelního a televizního režiséra, klavíristy, textaře, herce a manažera. Karel Mareš se významně zapsal do dějin české populární hudby. Než se objevil u Jana Wericha v divadle ABC jako korepetitor, hrál na klavír v jazzovém combu, maturoval na obchodní akademii, pracoval v bance a vedl hotel ve Špindlerově Mlýně. Byl u proměny Alhambry v exkluzivní kabaret, u zrodu Divadla Na zábradlí i Semaforu, zkrátka byl k ruce leckomu slavnému, sám skoro neznámý.

Jeho jméno je spojeno s uměleckými počátky celé řady známých uměleckých souborů i jednotlivců, mimo jiné například se skupinou Olympic, dále pak s Divadlem Semafor, Evou Olmerovou, Yvonne Přenosilovou či Karlem Gottem a mnoha dalšími hvězdami z někdejšího Semaforu. Hudbu složil asi ke 40 českým filmům, mimo jiné k filmu Hoří, má panenko, k trilogii Homolkových a dalším. V několika českých filmech si zahrál i drobné či epizodní herecké role.

Další zajímavosti ze soukromí a ze showbusinessu se více dozvíte v komponovaném hudebním pořadu Pocta Karlu Marešovi aneb Hvězda na vrbě, který připravilo KC Turnov. Premiéra pořadu, na kterém se podílejí místní i celostátně známí umělci, je 21. září v Turnově, první repríza proběhne v pražském divadle Semafor 26. září.

Více o turnovské premiéře v servisu akcí na TvA ZDE.

Sdílet

Autor článku

Comments are closed.

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.