POCTA VÝZNAMNÉMU UMĚLCI

0

V pátek 21. září od 19.30 hodin zažije turnovské městské divadlo výjimečnou premiéru pořadu k nedožitým 85. narozeninám Karla Mareše – hudebního skladatele, scenáristy, divadelního a televizního režiséra, klavíristy, textaře, herce a manažera. Karel Mareš se významně zapsal do dějin české populární hudby. Než se objevil u Jana Wericha v divadle ABC jako korepetitor, hrál na klavír v jazzovém combu, maturoval na obchodní akademii, pracoval v bance a vedl hotel ve Špindlerově Mlýně. Byl u proměny Alhambry v exkluzivní kabaret, u zrodu Divadla Na zábradlí i Semaforu, zkrátka byl k ruce leckomu slavnému, sám skoro neznámý.

Jeho jméno je spojeno s uměleckými počátky celé řady známých uměleckých souborů i jednotlivců, mimo jiné například se skupinou Olympic, dále pak s Divadlem Semafor, Evou Olmerovou, Yvonne Přenosilovou či Karlem Gottem a mnoha dalšími hvězdami z někdejšího Semaforu. Hudbu složil asi ke 40 českým filmům, mimo jiné k filmu Hoří, má panenko, k trilogii Homolkových a dalším. V několika českých filmech si zahrál i drobné či epizodní herecké role.

Další zajímavosti ze soukromí a ze showbusinessu se více dozvíte v komponovaném hudebním pořadu Pocta Karlu Marešovi aneb Hvězda na vrbě, který připravilo KC Turnov. Premiéra pořadu, na kterém se podílejí místní i celostátně známí umělci, je 21. září v Turnově, první repríza proběhne v pražském divadle Semafor 26. září.

Více o turnovské premiéře v servisu akcí na TvA ZDE.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.