NETRADIČNÍ PŘEDSTAVENÍ V NETRADIČNÍM PROSTORU

0

V neděli 9. července proběhlo v podhradí hradu Valdštejna v prostoru konírny, která je jinak návštěvníkům nepřístupná, jedinečné představení „Já jsem Krabat“. Jednalo se o první z řady nového projektu „Divadelní podvečery na Valdštejně“, který v rámci grantu podpořil Liberecký kraj.

Herci si pomáhali nápaditou vizualizací

Nezávislá divadelní společnost Geisslers Hofcomoedianten složená z mladých profesionálních umělců předvedla tajuplný příběh upředený z legend o Krabatovi ze srbské Lužice. V Čechách je příběh znám zejména z kresleného filmu Karla Zemana Čarodějův učeň. Zpracování „Geisslerů“ vynikalo nápaditou vizualizací, založenou na hře světel a stínů, kdy se herci stávali součástí na plátno projektovaných animovaných obrazů a zase z nich vystupovali do prostoru scény. Netradiční prostředí, scénografické nápady, excelentní výkony umělců i jejich bezprostřední kontakt s diváky byly odměněny dlouhotrvajícím potleskem, který vyjádřil, že představení bylo pro všechny nevšedním zážitkem.

Další z divadelních podvečerů se uskuteční v sobotu 12. srpna, kdy se bude na prvním nádvoří hradu konat představení Divadélka na dlani „Bylo nás pět aneb Kluci nestárnou“ inspirované slavnou knížkou Karla Poláčka.
Reakce diváků i návštěvnost nedělního představení ukázaly, že divadlo má v prostorách hradu své místo a může se stát nedílnou součástí hradního kulturního života.

Eliška Gruberová, Turnovské památky a cestovní ruch, příspěvková organizace, E.Gruberova@info.turnov.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.