MĚSTO ZASLÍBENÉ DIVADLU!

0

Sedm divadelních představení nabídl 15. ročník oblastní přehlídky dětských divadelních souborů Turnovský štěk 2016. Přehlídka se konala v turnovském divadle v úterý 15. března. Celkem čtyři divadelní soubory byly z místní základní umělecké školy, po jednom ze ZŠ v ul. 28. října, gymnázia a ZŠ v Benešově u Semil. Doporučení na krajskou přehlídku od odborné poroty dostaly soubory: Háďata (ZUŠ Turnov) za představení Nezbedníci a Zlobilky, Šumák (ZUŠ Turnov) za představení Letem světem s Karkulkou, Dramaťák ze ZŠ v ul. 28. října za představení Královna Koloběžka I. a na krajskou přehlídku postupuje také vítěz turnovského klání, soubor Kámoš drámoš ze ZUŠ Turnov s autorským představením Neváhej a leť. Odborná porota udělila také sedm různých ocenění (autorský počin, obrazové a pohybové ztvárnění ad.). Nejlepší soubory z krajských přehlídek postupují na celostátní finále, které se koná každoročně ve Svitavách.

„Bylo to letos pro porotu velmi těžké, obecně se dá konstatovat, že úroveň školních souborů stoupá. Překvapením letošního ročníku byl nový dramatický soubor turnovského gymnázia, který má před sebou dobrou budoucnost. Letos to na postup ještě nebylo, ale – jestliže vydrží – tak příště určitě,“ uvedla za porotu Daniela Weissová. Jak doplnila, stoupá úroveň představení zdejší ZUŠ, kde je vidět, že se s dětmi opravdu cíleně pracuje a soubory těch starších opravdu začínají patřit ke špičce přesahující region. Uvidíme, jak se její slova potvrdí, až budeme znát výsledky krajské přehlídky…

201603171710_vakci_41_016_stek

„Velké poděkování patří všem, kteří na různých úrovních s dětmi pracují. Učí je pohybovat se na jevišti, nebát se někde veřejně vystoupit. To je pro jejich další život velmi důležité a z tohoto pohledu nezáleží až tak na tom, kdo kam postoupil,“ uzavřela Weissová.

201603171710_vakci_42_016_stek

Snímky z vítězného představení „Neváhej a leť“ souboru Kámoš drámoš najdete na Facebooku TvA – ZDE.

201603171710_vakci_43_016_stek

201603171710_vakci_44_016_stek

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.