MALÁ SKÁLA CHYSTÁ ORIGINÁLNÍ JARMARK

0

Malá Skála je malebným místem v regionu Český ráj a těší se každoročně velkému zájmu turistů. V širším povědomí je známá především díky širokému kulturně-turistickému vyžití. Láká nádhernou atmosférou Panteonu, Suchých skal nebo zříceninou hradu Frýdštejna, v oblasti je řada možností romantických procházek a výhledů a nesmíme zapomenout na festival Benátská noc. Maloskalsko se ale kromě překrásné krajiny může pochlubit řadou šikovných lidí, kteří se věnují tradičnímu řemeslu, výrobě uměleckým předmětů nebo třeba přípravě potravin z místních zdrojů. Řada z nich se může pochlubit značkou „Regionální produkt“ oblasti Český ráj a některé potraviny obdržely také BIO certifikát, čímž je konzumentům nabídnuto vynikající a zároveň zdravé pochutnání.

n201008311454_vakci_93_010_akcezariTo vše se Maloskalští rozhodli soustředit po jednu střechu – do jarmarku. Proč jarmark? A čím bude originální?
V prvé řadě se v Malé Skále žádná podobná akce nekoná. Organizátoři se rozhodli oslovit místní řemeslníky a umělce a nabídnout jim možnost nejenom své produkty na jarmarku prodávat, ale také ukázat jejich výrobu přímo před očima diváků a něco o své práci návštěvníkům říci. Hosté jarmarku se tak budou moci podívat pěkně zblízka „na zoubek“ řemeslům, jenž se zdála být už takřka zapomenuta – předení na kolovrátku, výrobě keramiky na hrnčířském kruhu, foukání skla, výrobě bižuterie, sochání dřeva motorovou pilou, pěstování bylinek nebo uměleckému kování. Pro děti je připravena jízda na koních v areálu kempu a budou si moci také sáhnout na živá zvířátka, která se rozhodli místní ekofarmáři na jarmark přivést a ukázat tak dětem, jak se o zvířátka dobře postarat.

Originalita akce ale tkví také třeba v tematických přednáškách. V současné době se často hovoří o bioproduktech, produktech fair trade, ekozemědělství a ekostavbách – aby ale nešlo o prázdné pojmy, odborníci na dané téma v průběhu jarmarku přednesou zajímavá povídání o ekologických domech, férové práci v rozvojových zemích, hosté se budou moci účastnit interaktivní přednášky na téma „úprava zahrady a prostoru podle zásad feng-shui“. Všechno završí bohatá tombola a vyhlášení vítězů soutěže o nejlepší Maloskalskou marmeládu.

Maloskalský jarmark
KDY: 11. září 2010
KDE: Kemp ostrov, Malá Skála
V KOLIK: 10.00 – 18.00 hodin
VÍCE NA: www.maloskalskyjarmark.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.