LISTOPADOVÉ KULTURNÍ POZVÁNKY

0

(Nabídka je průběžně aktualizována) Festival hudební alternativy Básníci ticha, lidová píseň v podání pěveckých sborů, přijede sv. Martin, výjimečnou předvánoční akci připravili v Malé Skále, koná se dobročinný bazárek a koncert pro Kikoše, do Kacanov přijede hudební legenda, Medový den na Střelnici, v areálu sychrovského zámku budou adventní trhy.

Čtvrtek 2. listopadu
* TADEÁŠ ŠÍMA: NA KOLE A S PADÁKEM PŘES STŘEDNÍ AMERIKU. Z Kostariky do Mexika v sedle bicyklu vedla další z Tadeášových cest. Bezmála 3 000 kilometrů dlouhá trasa, na které potkával zajímavé lidi, fotografoval rozmanitou přírodu a nahlížel pod pokličku tamějších pytláků přímo u silnice. S sebou si vezl tentokrát i lehký padák, na kterém poletoval na Kostarice, Guatemale i Mexiku. Celá expedice vygradovala slezením nejvyšší sopky Severní Ameriky, „hvězdné hory“ Pico de Orizaba. Knihovna na vlakovém nádraží Turnov II od 17.00 hodin.
* KAVÁRENSKÝ KVÍZ. Střelnice od 18.00 hodin, vstupné za tým 200 Kč. Pět různých témat, celkem pětapadesát otázek, hlasovací aplikace. Atraktivní výhry v ceně mnoha set korun a sleva na útratu během večera.

Pátek 3. listopadu
* PETR KOSTKA A JEHO ŽÁCI. Malá (domácí) scéna trochu jinak. Tentokrát se představí Petr Kostka – učitel ZUŠ nejen v Turnově, ale i v Mnichově hradišti. Vystudoval teplickou konzervatoř, je aktivním členem kapely Mackie Messer Klezmer Band a s Evou Kordovou se společně věnují Biblioterapii. V chystaném programu vám Petr Kostka zahraje za doprovodu svých studentů. Klub KUS na Střelnici od 19.00 hodin, vstupné dobrovolné.

Sobota 4. listopadu
* BÁSNÍCI TICHA 2023. Posláním festivalu Básníci ticha je mapovat a představovat zajímavé a nové projekty nejen na alternativní hudební scéně. Na festivalu za deset let jeho existence vystoupily skupiny známé i zcela neznámé, ovšem vždy se jednalo o interprety, kteří svou kvalitu již dokázali. Letos se festival uskuteční již pojedenácté, přičemž potřetí v novém podzimním termínu v útrobách Střelnice. Program i letos nabídne pestrou a žánrově bohatou kolekci umělců. Vystoupí písničkář Josef Lábus a Smyčcové kvarteto TrutnoForte, kteří představí své nové album Uzamčená brána. Představí se též hudebník a filozof Ondřej Galuška, který se skupinou eggnoise nahrál čtyři kritiky ceněná alba (nominace na Anděla, ocenění Just Plain Folks Music Awards). Jeho nedávno vydané album Stručný úvod do filosofie marnosti způsobilo na nezávislé scéně oprávněný rozruch. Velkou událostí bude jistě vystoupení skupiny Clarinet Factory. Toto kvarteto po celou dobu své existence mísí jazz, folk, elektroniku či ethno a je mj. vítězem International Songwritting Competition 2005 v USA. Představí se též respektovaná skupina Povodí Ohře (na snímku), která sama o sobě tvrdí, že hraje roots rock, gotické country a heavy blues, a v neposlední řadě pak skupina Vasilův Rubáš, energické uskupení překračující hranice žánrů folk, reggae, ska či punk. Festival hudební alternativy, Střelnice od 17.00 hodin, vstupné v předprodeji 390 Kč, na místě 490 Kč, studenti 200 Kč, děti do 15 let vstup zdarma.

Neděle 5. listopadu
* LAMPIONOVÝ PRŮVOD. Vůně spadaného listí, světýlka svíček, něco teplého k zahřátí a zajímavá trasa v okolí turnovského parku. To je známý lampionový průvod, který pro vás chystáme na neděli 5. listopadu od 17.00 hodin. Letošní téma bude voda a vše, co s ní souvisí. Hádejte, jaké postavy cestou potkáte? Sraz je opět v letním kině a tam bude průvod i končit. Na místě můžete zakoupit lampion se svíčkou a hůlkou a také malé občerstvení.

Úterý 7. listopadu
* NETRADIČNÍ UNIVERZITA: DOLNÍ SLEZSKO (KLADSKÝ VÝBĚŽEK). Další přednáška z cyklu Dolní Slezsko, která se tentokrát zaměří na oblast Kladského výběžku. Přednáší Jana Vančatová ze spolku Societas Amicuum Liberec (SAL). Knihovna na vlakovém nádraží Turnov II od 10.00 hodin, vstupné 70 Kč.

Středa 8. listopadu
* KATEŘINA A MILOŠ MOTANI: ŠÍLENÁ INDIE. Jestli se někam musí jet, tak je to Indie. Neboť tady toho lze vidět a zažít až moc. Nejpozději tady člověk pozná, co je to život a co je to smrt. Cestovatelský klub, Městské divadlo Turnov od 18.00 hodin, jednotné vstupné 100 Kč.
* DÁMSKÁ JÍZDA S FILMEM JAK PŘEŽÍT SVÉHO MUŽE. Série večerů určených výhradně dámskému publiku pokračuje. Těšit se můžete na předpremiéru české romantické komedie s Janou Bernáškovou v hlavní roli. Chybět nebude doprovodný program – tentokrát pro vás bude od 18.00 hodin v Klubu KUS připravena Svatomartinská degustace vín. Filmová projekce, Kino Sféra od 19.30 hodin.

Čtvrtek 9. listopadu
* POHÁDKOVÉ BÁSNIČKY S POHÁDKOVOU BABIČKOU. V měsíci poezie se s malými dětmi budeme věnovat pohádkám v říkankách, básničkách a doplníme písničkami. Na děti i maminky se těší Eva Kordová a Míša Uchytilová. Centrum pro rodinu Náruč od 9.30 hodin.
* VZPOMÍNKY V PÍSKU ANNY NOVÁKOVÉ, studentky sociální antropologie. Ta představí a promítne svůj autorský film Vzpomínky v písku. Absolventský snímek nahlíží do životů pěti lezců ze skalních oblastí Českého ráje a okolí. Skrze vzpomínky, deníky a fotografie vykresluje příběhy o lezeckých začátcích, přátelstvích a láskách, ale také radostech a strastech, jež se s lezením a lezeckou komunitou pojí. Muzeum Českého ráje v Turnově (expozice Horolezectví) od 18.00 hodin. Vstupné: 50 Kč.
* LIDOVÁ PÍSEŇ – NÁRODNÍ BOHATSTVÍ. Pěvecký sbor Antonín Dvořák pořádá ojedinělý koncert na téma lidové písně a jejího odrazu v tvorbě českých hudebních velikánů. Premiérově zazní unikátní úpravy písní z Pojizeří a Podještědí, sebrané Pavlem Krejčím v letech 1945 až 1960 na severovýchodě Čech. Úpravu pro smíšený sbor provedl Bohuslav Lédl. V podání PSAD a jeho hostů, pěveckých sborů Jizeran ze Semil a Hlas z Nové Paky, uslyšíte lidové písně z našeho kraje i další, známější. Folklor je zároveň nevyčerpatelnou studnicí inspirace pro hudební skladatele všech dob a stylů. Vzhledem k nadcházejícímu Roku české hudby uslyšíte i díla Antonína Dvořáka, Bedřicha Smetany a Leoše Janáčka inspirované lidovou tvorbou. Střelnice od 19.00 hodin, vstupenky k dostání pouze na recepci Střelnice nebo v den konání na místě za 100 Kč.

Pátek 10. listopadu
* SVATÝ MARTIN PŘIJEDE DO TURNOVA II. ROZZÁŘIT PŘEDVÁNOČNÍ ČAS. Turnov II opět přivítá sv. Martina na bílém koni. Letos přijede ke škole v Alešově ulici v 17.00 hodin. Příchozí se i na letošní akci mohou těšit nejenom na příjezd svatého Martina, ale i na další postavy spojené s příchodem adventu a vánočních svátků. V letošním roce bude dobrovolné vstupné věnováno Kryštofu Uchytilovi. „Pepa Uchytil, tatínek Kryštofa, a kapela Duo BigBand podporují naše akce pro veřejnost, teď můžeme nějak pomoci i my,” vysvětluje za pořadatele zástupkyně ředitele školy pro 1. stupeň Vendula Bičíková. Návštěvníci akce mohou přispět do kasičky a podpořit tak Kryštofův boj se svalovou dystrofií. Více na www.nadejeprokikose.cz.
* SDH Bělá srdečně zve na divadelní představení DÍVČÍ VÁLKA, které se bude konat od 18.00 hodin v sále Hasičské zbrojnice Bělá u Turnova (za restaurací U Medvěda). Hraje Divadelní spolek Jizeran Rakousy.
* RETRO BAND. Kapela je sestavená ze zkušených muzikantů z Turnova a okolí, kteří hrají písně a skladby, které tvoří základy světové pop music, rock´n´rollu, rocku, blues a bigbítu. Malá (domácí) scéna, Klub KUS na Střelnici od 19.00 hodin, vstupné dobrovolné.

Pátek 10. až neděle 12. listopadu
* TRADIČNÍ POSVÍCENÍ v Hospůdce V Chaloupkách ve Svijanském Újezdu (čp. 14). V pátek a v sobotu vždy od 11.00 do 23.00 hodin, v neděli od 11.00 do 15.00 hodin. Na jídelníčku najdete zvěřinu, jehněčí, kachny, svatomartinské rohlíčky a další. V pátek od 18.00 hodin s živou hudbou.

Pátek 10 a sobota 11. listopadu
* DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ TOPTEC – vědecké pracoviště Akademie věd ČR v Sobotecké ulici (areál Dioptry). Navštivte unikátní vědecké pracoviště. Pátek je od 8.00 do 15.00 vyčleněn pro školy, na sobotu je od 9.00 do 14.00 hodin zvána veřejnost (prohlídky s průvodcem začínají vždy celou hodinu před prodejnou oční optiky, poslední je ve 13.00 hodin. Viz www.toptec.cz

Sobota 11. listopadu
* EZOPOVY BAJKY. Každý z nás si vzpomene aspoň na jednu z klasických Ezopových bajek, ve kterých se zvířata chovají jako lidé a nastavují tak zrcadlo našim mnohdy nepěkným vlastnostem. Divadlo KAKÁ tentokrát zdramatizovalo 12 Ezopových bajek. Cyklus Divadlo dětem, Městské divadlo Turnov od 10.00 hodin, jednotné vstupné 100 Kč.
* NEJVĚTŠÍ OLDIES PARTY V ČESKÉM RÁJI: SVATOMARTINSKÁ. Zazní ty největší hity 80. a 90. let. Za pultem Dj Honza Žíla, Dj Mirra a Dj Momo. Vstup pouze 18+. Střelnice od 20.00 hodin, jednotné vstupné 150 Kč.

Sobota 11. a neděle 12. listopadu
* PRODEJNÍ VÝSTAVA KREATIVITY V MALÉ SKÁLE. Probíhá ve zdejší sokolovně v sobotu od 10.00 do 18.00 hodin, v neděli od 10.00 do 17.00 hodin. Těšit se můžete na nejrůznější prodejce ručních výrobků – od věnců, dekorací, přes textil v podobě originálních mandalových kousků až po mýdla, šperky, vánoční ozdoby, drobné dárečky pro vaše blízké. Dětské workshopy, kurzy pro dospělé, předváděcí akce a vánoční občerstvení. Tváří projektu je místní rodák Jan Diblíček, kterého můžete znát z hobby pořadů Rady ptáka Loskutáka i Snídaně s Novou, kde inspiruje diváky po celý rok. Na všechny návštěvníky čeká při vstupu dárek. Vstupné dospělí 50 Kč. Viz událost na FB.

Neděle 12. listopadu
* VÝTVARNÁ DÍLNA PAPÍROVÁ A KNÍŽKOVÁ. Tvořivá výtvarná dílna pro rodiče s dětmi, v níž si společně zkusí vyrobit ruční papír a také svou vlastní knížku. Na všechny účastníky se těší naše lektorky Simona, Eva, Šárka a Veronika. Nezapomeňte si doma kartičku Pohádkové tvoření se skřítkem Knihovníčkem. Dětské oddělení knihovny A. Marka od 10.00 hodin.
* DĚTSKÉ ODPOLEDNE S FILMEM TROLLOVÉ 3. Pokračování animované série studia DreamWorks – Trollové 3. Vrací se tak i oblíbení hrdinové – Poppy a Větvík, kteří si budou muset poradit s hudebními padouchy. Filmová projekce, Kino Sféra od 14.30 hodin.

Čtvrtek 16. listopadu
* SPOLU NAD KNIHOU – BÁSNĚ A HUDBA. Literárně hudební pořad biblioterapie pro klienty Fokusu a další zájemce z řad veřejnosti. Mluvené slovo Eva Kordová a hudební doprovod Petr Kost. Komunitní místnost Fokusu ve Skálově ulici od 10.00 hodin.
* HOUSLE A POEZIE. Literárně hudební pořad pro návštěvníky klubu a obyvatele penzionu Žižkova. Účinkují František Lamač a Eva Kordová. Klub aktivní senior penzion Žižkova od 14.00 hodin.
* Z MOUKY, MEDU A VOŇAVÉHO KOŘENÍ. Na závěr letošní návštěvní sezony připravilo Muzeum Českého ráje výstavu věnovanou včelařství a perníkářství v Pojizeří a Podještědí. V obou regionech mají tato úzce související řemesla dávné kořeny. Jejich tradice nebyla v historii nikdy zcela přerušena, a zvláště v posledních letech se objevila celá řada drobných producentů, kteří navazují na původní osvojené postupy práce a kteří se věnují nejen chovu včel, ale i následnému užití medu z vlastní produkce při výrobě medového pečiva. Vernisáž výstavy proběhne v Kamenářském domě v 17.00 hodin. Výstava potrvá do 7. ledna 2024.
* KNIHOVORY: JAN REJŽEK. Setkání s Janem Rejžkem nad jeho poslední knihou „Jste to vy?“ v rámci pořadu Knihovory. Moderuje Ondřej Halama. Jan Rejžek (r. 1954) se řadí k nejvýraznějším osobnostem české hudební kritiky druhé poloviny 20. století. Veřejně publikovat začal v 70. letech a od začátku proslul svým poměrně nesmlouvavým postojem k hodnoceným interpretům, leckdy přesahujícím uměleckou rovinu. Jeho články ale zároveň vždy disponovaly odbornou kvalitou a širokým záběrem. Za bezmála padesát let své publikační činnosti prošel mnoha redakcemi nejen tiskovými, ale též rozhlasovými nebo televizními a všude zanechal výraznou stopu. Jako vždy je jeho vyprávění ostré i čtivé a jen dokazuje autorovu osobitost. Knihovna na vlakovém nádraží Turnov II od 17.00 hodin.
* OVČIE KIAHNE. Kapela vznikla na podzim roku 2006 náhodným spojením muzikantů z Kacanov a okolí. Hudební styl aggrornr byl jednoznačně dán hudebním cítěním muzikantů a okolním venkovským životem. Malá (domácí) scéna, Klub KUS na Střelnici od 19.00 hodin, vstupné dobrovolné.
* PANKRÁC 45. Konec léta roku 1945. V jedné vězeňské cele se sejdou herečky Adina Mandlová a Lída Baarová a s nimi spolupracovnice parašutistů, židovka Julie, a neznámá žena. Hra Martiny Kinské vznikla na základě skutečných životních událostí jednotlivých postav. Abonentní divadelní představení, Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin, vstupné od 330 Kč.

Pátek 17. listopadu
* BAZÁREK PRO KIKOŠE. Srdečně vás zveme na bazárek oblečení a doplňků, jehož výtěžek poputuje Kikošovi. Uděláte tím radost nejen sobě, ale i Kikošovi, kterému byla diagnostikovaná vzácná Duchennova svalová dystrofie, nemoc, která zdravému dítěti doslova krade svalovou hmotu. Vaše příspěvky pomohou rodině financovat terapie, kompenzační pomůcky a domácí péči. Benefiční akce, Střelnice 10.00–16.00 hodin.
* PRODANÁ NEVĚSTA. Nejznámější opera Bedřicha Smetany ve zkrácené verzi v krásných krojovaných kostýmech s hereckou akcí za doprovodu klavíru v podání sopranistky Karolíny Cingrošové a jejích kolegů. Mluvené slovo Václav Žmolík. Sál budovy radnice v Rovensku p. Tr. od 18.00 hod. Vstupné 100 Kč, prodej na místě před začátkem představení.
* KONCERT PRO KIKOŠE. Snap Call, Tamdoletma a Lety mimo hrají a zpívají pro Kikoše. Přijďte ho podpořit i vy! Kapela Snap Call v roce 2017 uspořádala první benefiční koncert. Po dvou letech se akce opakovala v mnohem větším měřítku na velkém sále turnovské Střelnice, a byla to právě tato „svatá trojice“ kapel, kterou jste mohli vidět a slyšet. Na tuto tradici letos navážeme a opět se potkáme na Střeláku s dobročinný podtextem – veškerý výtěžek z koncertu poputuje na podporu Kikoše, který trpí vzácnou Duchennovou svalovou dystrofií, která mu doslova krade svalovou hmotu. Více o sbírce se dozvíte na stránkách Naděje pro Kikoše – www.donio.cz/nadeje-pro-kikose. Benefiční akce, Střelnice od 19.30 hodin, jednotné vstupné 100 Kč.

Sobota 18. listopadu
* POJĎTE S NÁMI POZNAT PRAJÁMU V PANORÁMĚ! Vernisáž obrazů tří tvůrců, kteří mají v Turnově své kořeny, nebo minimálně srdce. Kateřinu Měkynovou, Marii Pípalovou a Pavla Zlevora spojila před lety filmová škola v Jelení Hoře, kde se účastnili i výukových workshopů. Umění se všichni tři věnují již delší dobu. Programem vás bude provázet spolumajitel kavárny Lukáš Špetlík, který se postará též o gastrozážitky. Pro blaho vašich uší bude hrát hudební duo Lent Moyo. Můžete se těšit na propojení dobrého jídla, pití, hudby, abstraktního umění i pop-artu. Výstava bude k vidění do konce letošního roku a jednotlivá díla budou volně k prodeji. Panorama Café v Jiráskově ulici od 17.00 hodin.
* LÉDL JAZZ Q. Turnovská jazzová stálice zahraje autorské skladby i známé jazzové standardy. Nechte se příjemně naladit večerem plným jazzu v podání kvarteta Bohuslava Lédla. Malá (domácí) scéna, Klub KUS na Střelnici od 19.00 hodin, vstupné dobrovolné.
* SNOW FILM FEST 2023. Každý rok od října do prosince do více než 150 českých a slovenských měst přináší Snow Film Fest ty nejlepší filmy o zimních sportech z celého světa i z domácí produkce. Pravidelně se můžete těšit na celovečerní pásmo špičkových filmů o extrémním lyžování, zimním lezení, snowboardingu, snow-kitingu a dalších zimních radovánkách. Podrobná program na www.kulturaturnov.cz. Kino Sféra od 19.30 hodin.
* K výročí „sametové revoluce“ zve spolek Radosti na koncert kapely FLAMENGO REUNION SESSION se dvěma původními členy! Kulturní dům v Kacanovech od 20.00 hodin. Večer bude pokračovat v doprovodu bigbítu skupiny Dědkové. Od 18.00 hodin pořádá obec Kacanovy ve spolupráci se spolkem Radosti lampiónový průvod od hotelu Králíček ke kulturnímu domu, kde bude pro účastníky připraveno malé pohoštění na zahřátí.

Neděle 19. listopadu
* Zveme vás na MEDOVÝ DEN aneb bez medu neodejdu. Přijďte se dozvědět něco o včelaření, podpořit regionální včelaře, ochutnat různé pochoutky s medem a užít si pestrý program. Čeká vás: široká nabídka ochucených a neochucených medů a medovin, pochoutky s medem, svíčky z včelího vosku, medová kosmetika, med v gastronomii. Proběhne kouzelnická show Tomáše Podzimka (11.30, 14.30 hodin). Připraveny jsou dílničky (nejen) pro děti, vše o včelaření, živý úl, ukázka pomůcek, pozorování mikroskopem atd. V rámci Medového dne dále proběhne soutěž o nejkrásnější ozdobený perníček. Střelnice od 10.00 do 17.00 hodin, vstupné od 50 Kč.

Pondělí 20. listopadu
* HOUSLE A POEZIE. Literárně hudební pořad pro obyvatele penzionu Výšinka a další zájemce z řad veřejnosti. Účinkují František Lamač a Eva Kordová. Koná se v rámci projektu Aktivně ve stáří. Klubovna penzionu Výšinka od 14.00 hodin.

Úterý 21. listopadu
* NETRADIČNÍ UNIVERZITA: DOLNÍ SLEZSKO (OPOLSKO A MINSTRBERSKO). Další přednáška z cyklu Dolní Slezsko v rámci Netradiční univerzity. Přednáší Jana Vančatová ze spolku Societas Amicuum Liberec (SAL). Knihovna na vlakovém nádraží Turnov II od 10.00 hodin, vstupné 70 Kč.
* OPERATIVNÍ TECHNIKA StB – přednáška Daniela Povolného z Úřadu dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu SKPV Policie ČR. Pobočka knihovny na nádraží od 17.00 hodin.
* VEČER NA SBOŘE: BEDŘICH LUDVÍK. Autorský večer českého dramaturga, spisovatele, textaře, hudebního skladatele, scenáristy a režiséra. Též je kmotrem Pohádkovníku zasazeného při Noci s Andersenem v roce 2010. Tehdy přijal i kmotrovství turnovské knihovny. Dům Na Sboře do 18.00 hodin. Akce Městské knihovny A. Marka.
* POHOVKA: MICHAL HRŮZA. Osobnost české hudební scény, na které se pohybuje již více než deset let. Turnovský rodák, zpěvák, skladatel a textař, zakládající člen a dlouholetý frontman skupiny Ready Kirken, pro kterou složil a napsal více než padesát písní a textů, se v roce 2006 vydal na sólovou dráhu a založil Kapelu Hrůzy, se kterou od té doby vydal již dvě studiová alba. Večerem provází Petr Vydra. Pohovka – talkshow, Městské divadlo Turnov od 19.00 hodin, základní vstupné 250 Kč.

Středa 22. listopadu
* KCHUN & DEKKADANCERS: STABAT MATER. Výjimečné souznění svých hlasů prezentují v duu KCHUN tenorista Martin Prokeš a barytonista Marek Šulc. Dekkadancers založili tanečníci a choreografové z Baletu Národního divadla v Praze Viktor Konvalinka a Tomáš Rychetský spolu s fotografem Pavlem Hejným. Obě tělesa se setkala v roce 2022 při přípravě světové premiéry úpravy díla Stabat Mater soudobého italského skladatele Marca Rosana s doprovodem violoncella v podání Eduarda Šísteka. Turnovský hudební večer, Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin, vstupné od 270 Kč.

Čtvrtek 23. listopadu
* BABYCLUB VAGÓNEK. Dopolední program vyhrazený našim nejmladším čtenářům a rodičům. Knihovna na vlakovém nádraží v Turnov II od 10.00 hodin.
* POUTNÍ MÍSTA A KŘÍŽOVÉ CESTY V LIBERECKÉM KRAJI. Jana Vančatová představí významné, ale mi méně známé křížové cesty a poutní místa Libereckého kraje. Pořádáno spolkem Societas Amicuus Liberec (SAL) ve spolupráci s Městskou knihovnou Antonína Marka Turnov. Knihovna na vlakovém nádraží Turnov II od 17.00 hodin.

Pátek 24. listopadu
* TOMÁŠ KOČKO & ORCHESTR. U zrodu kapely T.K.& O. stály verše moravského básníka z Valašska Ladislava Nezdařila. V roce 1999 vydala kapela debutové album Horní chlapci s jeho zhudebněnými texty, pro které jako básnický jazyk zvolil Nezdařil dialekt moravských Valachů. Zbojníci, hory, vzdor, úcta k tradicím, láska i smrt, jichž je Nezdařilova poezie plná, se stali příštími tematickými okruhy dalších desek T.K.& O. Alba Tomáše Kočka & Orchestru získaly pět nominací na cenu Anděl, dvě ceny Anděl v kategorii deska roku World Music, v prestižní TOP 20 World Music Charts Europe bodovala čtyři alba (Poplór, Cestou na jih, Velesu a aktuální ONA) z nichž Velesu se ve WMCHE drželo čtyři měsíce a v celoročním bodování, v konkurenci alb z celého světa, skončilo na 25. místě. Koncert, Střelnice od 20.00 hodin, vstupné od 290 Kč.
* NOC DESKOVÝCH HER. Oblíbené setkání nad deskovými hrami doplněné programem. Sálek ICM na hlavní budově knihovny v Jeronýmově ulici. Začátek v 17.00 hodin.

Sobota 25. listopadu
* OKRESNÍ VÝSTAVA KRÁLÍKŮ A MÍSTNÍ VÝSTAVU HOLUBŮ. Pořádá ZO ČSCH Turnov 1 v chovatelské hale, která je u zastávky ČD Turnov-město. Otevřeno od 8.00 do 15.00 hodin. Občerstvení zajištěno. Tombola. Možnost zakoupení vystavovaných zvířat.
* VÝSTAVA RUČNÍCH PRACÍ A KREATIVITY se koná od 10.00 do 16.00 hodin v prostorách obecního úřadu v Karlovicích.
* SKLENĚNÁ SOBOTA V ULIČCE ŘEMESEL. Ulička řemesel v pasáži pod turnovskou radnicí zve na celodenní akci: skleněné workshopy, prodej designových předmětů a další. Více na FB a Instagramu. Viz www.ulickaremesel.cz.
* JEN TAK NA POHODU. Dva zralí, country a folkem ošlehaní muži Pepe Košťák a Jirka Vávra se rozhodli na stará kolena přidat trošku toho rocku. Na to, jak se jim to akusticky, pouze za pomocí dvou kytar, daří, jste srdečně zváni si poslechnout. Malá (domácí) scéna, Klub KUS od 19.00 hodin, vstupné dobrovolné.

Sobota 25. a neděle 26. listopadu
* STÁTNÍ ZÁMEK SYCHROV: ADVENTNÍ TRHY. Tradiční trhy spojené s ukázkami řemesel, prodejem tradičního zboží a bohatým programem pro děti i dospělé. Vánoční atmosféru umocní i betlém v nádvoří. Otevřeno po oba dny od 9.00 hodin, v sobotu do 18.00, v neděli do 16.00 hodin. V případě nepříznivého počasí si pořadatel vyhrazuje právo na změnu otevírací doby a programu. I o tomto víkendu je možné absolvovat prohlídku vánočně vyzdobeného zámku. Na tržiště není povolen vstup se psy.

Neděle 26. listopadu
* EOS: CÉZANNE – PORTRÉTY ŽIVOTA. Nelze plně docenit umění 20. století bez pochopení významu a geniality Paula Cézanna. Film přináší exkluzivní přístup na vůbec první výstavu věnovanou Cézannovým portrétům, která se uskutečnila v londýnské Národní portrétní galerii a vzbudila celosvětový zájem. Výstavy na plátně kina, Kino Sféra od 17.00, základní vstupné 180 Kč.

Pondělí 27. listopadu
* HOUSLE A POEZIE. Literárně hudební pořad pro obyvatele penzionu Výšinka a další zájemce z řad veřejnosti. Účinkují František Lamač a Eva Kordová. Koná se v rámci projektu Aktivně ve stáří. DD Pohoda od 14.00 hodin.

Úterý 28. listopadu
* POHÁDKOVÝ PODVEČER – PLETENÉ POHÁDKY. Oblíbené pohádkové podvečery pro rodiče s dětmi se opět vrací. Pohádky nám zahraje LS Čmukaři a budou doplněny malou tvořivou dílnou. Dětské oddělení knihovny v Jeronýmově ulici od 16.00 hodin.

Středa 29. listopadu
* BALETKY. Být produktem systému. Výkonné kolečko, které se nesmí porouchat, nesmí vybočit, nesmí dokonce ani příliš excelovat. Stát, systém, instituce, škola, vzdělání, zaměstnavatel. Je rebelie jediné možné východisko, jak se utkat s dusivou nesvobodou? Abonentní divadelní představení, Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin, vstupné od 380 Kč.

Čtvrtek 30. listopadu
* ČESKÁ DEZINFORMAČNÍ SCÉNA.
Nový projekt Městské knihovny Antonína Marka se zaměří na mediální gramotnost – nabídne programy pro širokou veřejnost i seniory. Knihovna projekt připravila ve spolupráci s Informačním centrem pro mládež a pod záštitou městské kampaně „A dost…“. Podívejte se na www.fakescape.cz a nechte se pozvat od 17.00 hodin do pobočky knihovny na vlakovém nádraží na unikátní workshopy „Kritické myšlení a ověřování informací“ a „Česká dezinformační scéna“.
* CESTOVATELSKÝ ČTVRTEK: DRSNÁ KRÁSA ALP. Během několika posledních let navštívil Jan Bubal rakouské, francouzské i švýcarské Alpy. Zdolával ledovce, tří i čtyřtisícové vrcholy, ale také dobýval drahé kameny z nitra těchto velehor. Hory jsou krásné, ale také nebezpečné, a všechny tři výpravy byly plné dobrodružství. Sálek ICM na hlavní budově knihovny v Jeronýmově ulici. Začátek v 18.00 hodin.

 

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.