LEGENDÁRNÍ ZPĚVAČKA A HUDEBNICE OŽILA V PODÁNÍ KAPELY FALAFEL

0

Je vůbec možné přezpívat Zuzanu Navarovou? Čtveřice turnovských hudebníků, kteří spojili své hlasy a lásku k hudbě v sympatickou kapelu, nás 25. srpna přesvědčila, že rozhodně ano! Koncert se uskutečnil v rámci Kulturního léta před turnovskou Střelnicí.

„Populární turnovská skupina Falafel,“ jak byla kapela možná s trochou nadsázky uvedena na prkna, je spojena se dvěma rodinnými klany: Tomášovými a Faltusovými. Všichni čtyři zpívají, Pavel Faltus se navíc stará o bicí, Franta Tomáš o kytaru, Míša Faltusová úplně ovládá posluchače violoncellem a Alena, bez jejíhož hlasu bychom si Falafel sotva vychutnali, ještě kromě flétny hraje na svůj pověstný akordeon.

Falafel na pódiu před Střelnicí

„Náš první koncert měl být v zimě, a tak máme spoustu písní se zimní tematikou…,“ prozradila s úsměvem Alena Tomášová a posluchači si po chvíli začali společně s Alčou a Frantou pobrukovat známou píseň Přicházíš z hor. Dále zazněly známé i méně známé písničky od nikdy nepřekonané královny folku, jako jsou: Piráti, Kočky, Já s tebou žít nebudu a mnohé další. Myslím, že nejvíce si Falafel získal srdce bezmála sta posluchačů, které na tuto událost zamířili, písní Andělská.

Písně od Zuzany Navarové byly pak na malou chvíli přerušeny písněmi z vlastní tvorby kapely. Z falafelácké „dílny“, jak uvedla Alena Tomášová, jsme si mohli poslechnout tři skladby, které se zařadily mezi nejlepší zážitky z hudebního večera. Když se pak koncert chýlil ke konci, byli ještě diváci vyslyšeni a Falafel přidal jednu skladbu.

Jednalo se o první koncert a Falafel stačil předčít veškerá očekávání. Můžeme si jen tiše přát, aby měl tento příjemný večer pokračování. A nějak potichounku to těm čtyřem připomínat…

Vojtěch Franců
(autor je studentem turnovského gymnázia)

Zuzana Navarová de Tejada (18. června 1959 Hradec Králové – 7. prosince 2004 Praha) byla česká zpěvačka, folková skladatelka a textařka.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.