LEDNOVÉ KULTURNÍ POZVÁNKY NA TURNOVSKU

0

(Aktualizovaná nabídka původního textu ze 7. ledna) Lednová nabídka akcí tradičně není příliš bohatá, ale přesto se dá někam vyrazit. Třeba na ples. Nebo do Rovenska pod Troskami poklonit se hrdinům z para skupiny Antimony. Budou představeny také dvě nové knížky do českorajské knihovny, jedna fotografická Zdeňka Mrkáčka, druhá o historii Židů na Turnovsku. Komu nebude vadit, že to bude „jen“ revival, může na Střelnici zavítat na jednu z nejlepších kapel tohoto žánru, na revival legendární kapely QUEEN.

Úterý 11. ledna
* NEBE? Autorské představení inspirované vyprávěním a skutečnými příběhy žen kolem nás. Děj se odehrává tam, kde se ocitáme po smrti. Hrají: Daniela Zbytovská, Barbora Seidlová, Nikola Zbytovská. Divadlo MALÉhRY, které má domovskou scénu v Divadle Bolka Polívky v Brně. Městské divadlo, začátek v 19.30 hodin.

 

Čtvrtek 13. ledna

* KŘEST KNIHY dr. Zdeňka Mrkáčka. Nová fotografická publikace nese název Jedinečný Český ráj a bude slavnostně uvedena do života za přítomnosti autora, tvůrců, kmotrů, sponzorů a hostů. Uvádí Eva Kordová, hudební vystoupení – rodina Lédlova. Kmotry knihy jsou Josef Rakoncaj, Jitka Petrušková a Jana Zajícová. Městské divadlo, začátek v 19.00 hodin.

 

Sobota 15. ledna

* MALOSTRANSKÁ ZIMNÍ POHÁDKA z dílny klasických loutkářů – Divadla Matěje Kopeckého. Městské divadlo, začátek v 10.00 hodin.

n201101070938_vakci_02_011_antimony* ANTIMONY. Ve 13.00 hodin začíná setkání u pamětní desky na náměstí v Rovensku pod Troskami jako pocta hrdinům z paraskupiny Antimony, kteří operovali za II. světové války v našem regionu. Pietnímu aktu bude předcházet výstava dokumentů a předmětů vztahujících se k našemu západnímu odboji a k výsadkům do okupované vlasti. Součástí programu bude i orientační závod. Vše bude probíhat za účasti nadšenců z Roty Nazdar v historických uniformách (www.rotanazdar.cz ).

 

Pondělí 17. ledna

* ZÁPIS do 1. ročníku základních škol pro školní rok 2011/2012 proběhne ve dnech 15. ledna až 15. února 2011. Slavnostní zápis se uskuteční v pondělí 17. ledna v době od 10.00 do 17.00 hodin ve všech čtyřech turnovských základních školách.

* Synagoga Turnov a Městská knihovna Antonína Marka srdečně zvou na přednášku Pavla Jakubce „ŽIDÉ NA TURNOVSKU“. Přednáška bude spojena se slavnostním uvedením stejnojmenné publikace Terezie Dubinové a Pavla Jakubce. Akce se koná k připomenutí tragického výročí transportu turnovských Židů do koncentračních táborů v lednu 1943. Malý sálek městské knihovny v Jeronýmově ulici, začátek v 17.00 hodin.

 

Středa 19. ledna

POHÁDKY DO POSTÝLKY. Každému dítěti od nejmladšího věku se má na dobrou noc vyprávět nebo číst pohádka. Tento pohádkový podvečer přijde dětem vyprávět pohádky nejen pohádková babička, ale také pohádkový dědeček, maminka a tatínek. Pohádkový koutek dětského oddělení knihovny, začátek v 16.00 hodin.

* PAVEL TRÁVNÍČEK A NAĎA KONVALINKOVÁ. Veselý večer plný humorných historek z hereckého života v podání předních pražských komediálních aktérů. Městské divadlo, začátek v 19.30 hodin.

 

Čtvrtek 20. ledna

* SETKÁNÍ S PŘÍBĚHEM A PÍSNIČKOU. Další z cyklu společného zpívání a vyprávění příběhů s Jarmilou Enochovou (divadlo Rolnička) a Evou Kordovou. Klubovna DPS Výšinka, začátek ve 14.00 hodin. Program bude zopakován ve stejnou dobu 25. ledna v DD Pohoda.                                                             

 

Pátek 21. ledna

* Ples Okrašlovacího spolku. Sál radnice v Rovensku pod Troskami, začátek ve 20.00 hodin.

Sobota 22. ledna

* Divadelní hru HEXENSCHUSS od Johna Grahama do Turnova přiváží ochotnický divadelní spolek Vojan z Českého Dubu. Děj se odehrává v londýnském bytě kapitána British Airways Leonarda Hillse. Jeho žena Sally využívá toho, že Leonard odletěl do New Yorku a má pánskou návštěvu – známého moderátora BBC Petera Ravena… Tato vtipná crazy komedie je označována jako jakýsi dnešní Feydeau po anglicku. Sál ZUŠ na náměstí Českého ráje, začátek v 18.00 hodin. Vstupné 50 Kč.

Pondělí 24. ledna

* Křeslo pro hosta – PhDr. Vlastislav Hnízdo, DrSc. Besedovat se bude nad kronikou městské knihovny. Klubovna Penzionu v Žižkově ulici, začátek ve 14.00 hodin.

 

Úterý 25. ledna

* PUTOVÁNÍ PO MADEIŘE – cestovatelský klub. Petr Schlindenbuch se zaměřuje hlavně na levády, hory a květiny. Zájemce tentokrát zve na hornatý portugalský ostrov, ležící 700 km na západ od Maroka a 960 km od Lisabonu. Městské divadlo, začátek v 18.00 hodin.

 

Středa 26. ledna

* 565. koncert Turnovských hudebních večerů – FIVE STAR KVARTET. Silná čtyřka skvělých klarinetistů, držitelů řady cen a laureátských titulů z mezinárodních soutěží. Program je sestaven z vlastních aranžmá Bachových chorálů, Mozartova Divertimenta D Dur, Petersonovy Kanadské suity… až po Ježkův Tmavomodrý svět i vlastní skladby J. Hlaváče. Městské divadlo, začátek v 19.30 hodin.

 

Pátek 28. ledna

* QUEENie. Skupina považovaná odborníky za nejlepší evropský revival slavné, dnes již neexistující skupiny Queen, je známá široké veřejnosti i díky svému vystoupení v televizní soutěži talentů. Velký sál KC Střelnice, začátek ve 20.00 hodin.

 

Sobota 29. ledna

* PÍSMENKOVÁ DÍLNA – výtvarná tvůrčí dílna pro rodiče s dětmi je tentokrát zaměřena na abecedu. Děti si vytvoří různé druhy abeced a nebude chybět ani abeceda hebrejská. Tato dílna se koná ve spolupráci se Synagogou Turnov. Světem písmenek abecedy vás tvořivě provedou Iveta Rudolfová, Iva Dalerová a Terezie Dubinová. Pohádky a hádanky na písmenka pro děti připraví Eva Kordová. Začátek v 10.00 hodin.

* TJ Turnov a RS Mašov pořádají SOKOLSKÝ PLES v sokolovně v Mašově. K tanci a poslechu hraje kapela Reflex. Vstupenky 80 Kč, občerstvení, bohatá tombola. Předprodej vstupenek od 24. ledna v době od 17.00 do 19.00 hodin v restauraci Na návsi v Mašově.
n201101201604_vakci_06_011_burian* Ve 20.00 hodin začíná koncert písničkáře Jana BURIANA v kulturním domě v Kacanovech. Začátek je ve 20.00 hodin. Pořádá občanské sdružení Radosti. Večer uzavře popová partička ISZTWA.
* PLES CYKLISTŮ začíná v hostinci u Loudů v Ploukonicích ve 20.00 hodin.

* Volej&basketBÁLL aneb PLES TURNOVSKÝCH SPORTOVCŮ začíná na Střelnici ve 20.00 hodin. Hraje skupina Lucky Jane.

 

Čtvrtek 3. února

* GOODFELLAS. Ryze akustická skupina vtrhla v roce 2007 na českou scénu s živelnou hudební show ve výhradně živém podání. Za poslední rok odehrála přes stovku koncertů po celé ČR. Goodfellas disponují pop-rockovou chytlavostí, folkovou přesvědčivostí, rockovou energií i hip-hopovou rytmikou. Před rokem vydali první CD, křest proběhl v zaplněném Paláci Akropolis. Od ledna 2011 skupina jede „českou šňůru“ se speciální edicí desky Sweet & Lowdown (vydáno u časopisu Rock & Pop). Malý sál KC Střelnice, začátek ve 20.00 hodin.

 

PŘIPRAVUJE SE

 

Úterý 8. února

* Beseda s novinářem a spisovatelem PAVLEM KOSATÍKEM nad jeho novou knihou „Sám proti zlu: Život Přemysla Pittra (1895 – 1976)“. Dům Na sboře ve Skálově ulici, začátek v 18.00 hodin. Vstupné 60 Kč. Pořádají: Synagoga Turnov, Ochranovská Jednota bratrská a Městská knihovna Antonína Marka. Knihu bude možné zakoupit na místě.

 

OSTATNÍ NABÍDKA

 

* MATEŘSKÉ CENTRUM NÁRUČ. Provozovny: Skálova 540, Hruborohozecká 388, Turnov, www.naruc.cz , naruc.turnov@seznam.cz , tel. 775 964 314. Pravidelný každodenní program najdete na webových stránkách. Sdružení také provozuje nové internetové stránky, kde najdete spoustu informací pro celé rodiny, od kojenců po seniory. Podívejte se na www.turnovprorodinu.cz

* RODINNÉ CENTRUM ÚSMĚV, Přepeře, čp. 85 (vedle pošty v centru obce), tel. 603 444 90, www.rcusmev.cz , rcusmev@centrum.cz . Otevřeno je od pondělí do pátku od 8.00 do 15.00 hodin. Program každý den dopoledne pro rodiče s dětmi; možnost hlídání dětí.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.