FILMOVÝ VÍKEND ČSFD.CZ

0

K letní pohodové náladě v Turnově už bezpochyby patří i Filmový víkend ČSFD.cz, který se letos bude konat o víkendu od 5. do 7. srpna. Dvoudenní maraton a největší filmová akce léta je v Česku unikátem a sjíždí se na ni fanoušci z širokého okolí, a dokonce i ze zahraničí. Ti všichni se letos můžou těšit na dvě tematické noci, z nichž první bude tak trochu chlapácká a druhá čistě komiksová. Velkým tahákem letošního Filmového víkendu je předpremiéra sci-fi filmu Star Trek: Do neznáma, který uvidí fanoušci v běžných kinech až o čtrnáct dní později! Kromě něj se můžou návštěvníci festivalu těšit na filmové novinky Správní chlapi, Grimsby a Sebevražedný oddíl. Sázkou na jistotu pak určitě je Deadpool i Captain America: Občanská válka.

Letní kino se pro návštěvníky Filmového víkendu otevře v pátek 5. i v sobotu 6. srpna v 19.00 hodin, promítat se začíná po setmění, přibližně ve 21.30 hodin. Do letního kina se ale rozhodně vyplatí dorazit včas, projekcím předchází zajímavý program a navíc v areálu čeká spousta dobrého pití a jídla.

Jako tradičně bude připravený i doprovodný program přes den. Chybět nebudou výlety na koloběžkách a lodičkách a nově taky superhrdinský archery attack program, který prověří zručnost v lukostřelbě. Pro opravdové „geeky“ plánujeme ve spolupráci s Městskou knihovnou Antonína Marka workshop a diskuzi se známým sci-fi a fantasy spisovatelem, komiksovým fanouškem a překladatelem Jiřím Pavlovským.

Filmový víkend pořádá Kulturní centrum Turnov ve spolupráci s ČSFD.cz. Registrace na ČSFD.cz není pro účastníky Filmového víkendu povinná, je ale potřeba v případě zájmu o ubytování ve stanovém městečku a přináší i další výhody.

Adéla Beranová, adela.beranova@kcturnov.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.