DEBBI MÍŘÍ NA FESTIVAL FUNKIN‘ TURNOV!

0

Zpěvačka Debbi přijede do Turnova 30. června představit své zbrusu nové album Break, které vyšlo na začátku května pod taktovkou věhlasného producenta Dušana Neuwertha. Vystoupením české popové divy s německými kořeny vyvrcholí letošní ročník jediného festivalu v České republice, který se zaměřuje na funk, soul a příbuzné žánry.

Debbi

Kromě koncertu zpěvačky, kterou proslavil zejména prosluněný hit Touch The Sun, však dramaturgové a organizátoři rekrutující se z turnovské kapely Funk Corporation vybrali i další interprety, kteří nenechají spočinout nikoho, kdo má rád hybnou taneční muziku.

Na své si přijdou milovníci syntezátorů, které nechá rozeznít pražská electro-soulová trojice Blastersex v čele s Marianou Wesley. Její sametový vokál znají pravidelní návštěvníci Funkin’ Turnov například z vystoupení české legendy žánru „ska“ Prague Conspiracy.

Po letech opět do Turnova zavítá i charismatická pětice Hitfakers v čele s bratry Alfonsem a Eusebiem Llupiovými, kteří se hrdě hlásí ke svým albánským kořenům. Hitfakers už dlouhá léta dokazují, že kvalitní funk-rock se nehraje jen ve Spojených státech, což pravidelně potvrzují zejména jejich fanynky.

Nedílnou součástí festivalu Funkin ’Turnov tvoří také vystoupení domovské a pořadatelské kapely Funk Corporation, jedné z mála českých kapel hrajících funk v plném obsazení klasického soulového bandu včetně kompletní dechové sekce – letos posílené o hutný zvuk první trubky v podání Jakuba Ševčíka.

Divokou kartu pak organizátoři festivalu přisoudili mladé kapele The Peanuts, která pořadatele zaujala na nedávném festivalu studentů turnovského gymnázia Kafáč 2017. Skupina vyniká zejména precizní interpretací klasického blues spojeného s nečekanou instrumentální vyspělostí mladé trojice.

Funkin‘ Turnov má už potřinácté čest Turnovanům představit skupiny, které tvoří špičku
žánru. A protože funk znamená především tanec, velkorysé množství prostoru naleznou hosté opět na prostranství před KC Střelnice.

Pátek 30. 6. 2017, 18.00 hodin
Před KC Střelnice
Vstupné 200/250 Kč (v předprodeji / na místě), do 15 let zdarma

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.