LETNÍ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR SPOLKU POVYK

0

Spolek Povyk byl první organizací, která v roce 2010 odstartovala příměstské tábory v Turnově. Za tu dobu se příměstské tábory staly nedílnou součástí prázdninové volnočasové nabídky. Každý nově vzniklý příměstský tábor přišel vždy s něčím novým ve své programové náplni, takže dnes si každý tzv. najde to svoje.

Povyk za dobu pořádání svých příměstských táborů vyprofiloval svůj program do současné sportovně turistické podoby. Vedle tradičních sportovních aktivit, které probíhají většinou na atletickém stadionu, nebo v případě špatného počasí v turnovské sokolovně, má Povyk i několik originálních aktivit typických právě pro toto sdružení. Za prvé je to kolo, které mají děti k dispozici po celý týden příměstského tábora. Na něm pořádají výlety do blízkého okolí, nebo se na něm přemísťují na koupání. Tím odpadají úmorné přesuny rozpáleným městem, když táborníci vyrazí například za koupáním. Vrcholem každého týdenního běhu je horolezení a tradiční splouvání Jizery z Malé Skály.

Celý program je zaměřen na sportovně-turistické aktivity. Proto se stala celkem logickým vyústěním spolupráce s instruktory z místního turistického oddílu mládeže. Z této spolupráce tak vznikla pro rodiče zúčastněných dětí zajímavá nabídka. Pokud se dětem programová náplň příměstského tábora spolku Povyk líbí, mohou jejich děti v podobných aktivitách od září pokračovat v místním turistickém oddíle. Výhodou takového členství je fakt, že vstoupí do oddílu, kde již znají své vedoucí. Zároveň mohou do oddílu vstoupit se svými kamarády z příměstského tábora, takže snadněji překonají ostych z neznámého prostředí.

Tradičním sídlem pro letošní příměstský tábor spolku Povyk bude opět budova turnovské sokolovny. Zde budeme jako každý rok využívat klubové prostory Centra pro rodinu Náruč. Tábor bude probíhat každý všední prázdninový den, a to v rozmezí od 7.30 do 16.30 hodin.

Závěrem si dovolím jen poznámku k pořádání táborů ve vztahu ke koronavirovým opatřením. V současné chvíli víme, že se tábory organizovat mohou. V jaké podobě je zbytečné nyní uvádět. Situace se každou chvíli mění, takže rodiče budeme informovat před táborem, a to podle pravidel, která v tu chvíli budou platit.

V případě vašich dotazů nás můžete kontaktovat na povykturnov@centrum.cz nebo na našich webových stránkách.
Zbyněk Báča, Povyk, z. s.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.