OBČANSKÉ SDRUŽENÍ NÁRUČ OSLAVILO DESETILETÍ ČINNOSTI

0

Již deset let mají v Turnově rodiče s nejmenšími dětmi možnost navštěvovat rodinné centrum – 6. lednem 2000 je datován vznik občanského sdružení „Centrum pro rodinu Náruč“ a první setkávání maminek s dětmi začalo hned o několik dnů později v prostorách waldorfské mateřské školy. V průběhu roku se akce přesunuly do klubovny Hasičárny v Daliměřicích, poté do klubovny Střediska volného času, které tehdy sídlilo v budově kina v Žižkově ulici. V září 2001 jsme na sedm let zakotvili ve Žluté ponorce v Husově ulici a od září 2008 začala úplně nová éra Náruče v budově Sokolovny. Jak vidíte, desetiletí to bylo pestré!

Kulaté výročí budeme slavit průběžně po celý rok 2010 a k jubileu připravujeme několik různorodých akcí. Ta zahajovací bude společenská – 1. ples Náruče, který se uskuteční 29. ledna. V únoru budeme pořádat komorní oslavu, na kterou chceme pozvat zakladatelky sdružení a všechny zaměstnankyně. Na květen v rámci „Týdne rodiny“ plánujeme prezentační výstavu o činnosti mateřských center v Libereckém kraji. Doprovodnými akcemi bude naše tradiční fotosoutěž na téma „Deset“, vydání kalendáře „Rok se skřítky“ a sborníku „Pohádky a říkanky z Náruče“.

Občanské sdružení Náruč trvale působí v budově sokolovny ve Skálově ulici a v budově Hasičárny v Daliměřicích. V současné době má naše sdružení kolem 70 členů, služby využívá přes dalších 200 rodin z Turnova a okolí. Měsíčně přivítáme více jak 1000 návštěvníků.

 

Širokou nabídku aktivit poskytuje Náruč nejenom maminkám na mateřské dovolené, ale i celým rodinám, dětem předškolního věku, široké veřejnosti. Pravidelně nabízíme: setkávání maminek na mateřské dovolené, vzdělávací a seberozvíjející kurzy, relaxační aktivity, cvičení maminek s dětmi, zpívánky a tanečky pro děti, besedy na aktuální témata, tvůrčí dílny pro děti i dospělé, poradenskou činnost, pobytové akce a další. Pro členy máme připraveno půjčování odborné literatury nebo bezplatný přístup na internet. V rámci naší organizace funguje Klub dvojčat se zhruba 40 registrovanými rodinami, Bio klub a Mimi klub. V roce 2007 jsme započali ve spolupráci s městem Turnov projekt na podporu pěstounské péče. Jsme členem sítě mateřských center a držitelem certifikátu „Společnost přátelská rodině“. 

 

Petra Houšková

zakladatelka a předsedkyně organizace

naruc.turnov@seznam.cz , www.naruc.cz 

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.