KONTROLY MYSLIVECKÝCH HONŮ NA TURNOVSKU

0

V hlavní podzimní sezoně myslivce při honech pravidelně kontrolují policisté. Jedna z větších kontrol proběhla i na Turnovsku. Jednu podzimní sobotu uspořádala tradiční hon Myslivecká sdružení Mírová pod Kozákovem (v Rakousích) a Vyskeř. „Na kontrolu těchto dvou akcí vyjeli policisté z odboru služby pro zbraně a bezpečnostní materiál. Ti nimrody nejdříve podrobili dechové zkoušce na alkohol. Další kontrolní činnost byla zaměřena na technický stav používaných zbraní a spolu s nimi lovci předložili ke kontrole zbrojní průkazy, průkazy zbraní, lovecké lístky a doklad o pojištění pro případ odpovědnosti za škodu způsobenou při výkonu práva myslivosti,“ přiblížil semilský policejní tiskový mluvčí Petr Kmínek.

Podle něho nebyly zjištěny žádné závady. „Myslivci si jsou totiž dobře vědomi postihů, které by je v případě zjištěných závad čekaly. I přesto budou policisté v kontrolách nad konáním mysliveckých honů pokračovat,“ dodal Kmínek.

Zrovna letošní podzimní hon Mysliveckého sdružení Vyskeř byl velmi úspěšný, podle hospodáře Jaroslava Havleho bylo uloveno osm kusů černé zvěře a 55 kusů drobné zvěře.

n201312101606_sso_42_013_myslivci

n201312101606_sso_43_013_myslivci

n201312101606_sso_44_013_myslivci

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.