DÁVÁME RODINÁM ŠANCI

0

„Dáváme rodinám šanci“ je projekt Centra pro rodinu Náruč, z. s. Jedná se o projekt vycházející z mnohaletých zkušeností ze spolupráce s OSPOD v Turnově. Samotná realizace tohoto projektu spolupráci těchto subjektů dále rozvíjí a podporuje větší provázanost služeb pro rodiny. Projekt „Dáváme rodinám šanci“ nabízí služby, které jsou vytvořeny pro danou cílovou skupinu rodin s dětmi v agendě OSPOD. Právě pro tuto cílovou skupinu byly jednotlivé služby vyhodnoceny jako důležité a potřebné. Jedná se o rodiny, u kterých se řeší úpravy poměrů rodičů k nezletilým dětem v rozvodových řízeních, špatná sociální situace rodin, zanedbávání výchovy dětí, ohrožení výchovy dětí v souvislosti s trestnou činností v rodině, vážná onemocnění v rodině, výskyt domácího násilí, výskyt návykových látek v rodině a další.

Hlavním cílem projektu je poskytnutí pomoci a podpory rodinám s dětmi, které se mohou ocitnout nebo se již ocitají v ohrožení. Jednotlivé aktivity podpůrně působí a předchází tak prohlubování obtíží v rodinách. Jelikož v regionu je nedostatek služeb cílených právě na rodiny s dětmi, jež se ocitly v obtížné situaci, je projekt i reakcí na tuto potřebu. Projekt zahrnuje aktivity jako je veřejná osvěta cílená na širokou veřejnost dětí, přímá práce s dětmi, poradenství, terapie pro děti ad.

V rámci projektu „Dáváme rodinám šanci“ nabízíme program pro děti na základních školách. Prezentace sestavená odborníky je podána vhodnou formou pro danou věkovou kategorii žáků základních škol. Jedná se o zajištění a realizaci hodinového programu na téma „Znám svá práva?“. Během setkání jsou dětem zábavnou formou představena jejich práva a tvůrčími aktivitami a diskuzí jsou s těmito právy seznámeny tak, aby byly schopny je vysvětlit, aby jim rozuměly a aby byly schopné respektovat práva druhých.

Pro rodiče dětí s rizikem vzniku nebo prohloubení školních obtíží nabízíme „Veselou školičku“ – stimulativní skupinový program pro děti před zahájením školní docházky a program Spolu a jinak – individuální pedagogickou podporu dětem při výukových obtížích.

Pokud máte zájem o uvedené aktivity, stačí zavolat do centra Náruč, nebo napsat. 
Petra Houšková, naruc.turnov@seznam.cz, www.naruc.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.