TURNOV BUDE DÍKY PEKAŘI MIKULOVI V GUINNESSOVĚ KNIZE REKORDŮ

0

Pekař, který se dívá dopředu. Tak by se asi dalo charakterizovat současné počínání Jiřího Mikuly na Turnovsku a v přilehlém regionu. Dvacet let vlastní a provozuje pekárnu, nedávno v Nádražní ulici otevřel cukrárnu a na přízeň zákazníků si nemůže stěžovat. K tomu odpovědnost za stovku zaměstnanců a sedmadvacet prodejních míst od Turnova po Mnichovo Hradiště, Jablonec nad Nisou, Liberec, ale třeba i Rovensko pod Troskami, či Vyskeř, Malou Skálu a Železný Brod. Navíc nedávno dokončil rozsáhlou rekonstrukci výrobního objektu v turnovské Studentské ulici. Ročně zde zpracují zhruba 450 tun mouky.

n201404112149_rep_23_014_mikula„Stávající provoz byl hodně stísněný, nyní mají zaměstnanci dostatek prostoru, je tady pro ně konečně odpovídající zázemí,“ glosuje náročnou přestavbu Mikula. „To hlavní je ale v kvalitě naší výroby. Tu si úzkostlivě hlídám. I proto jsem si řekl, že zbylé roky tohoto desetiletí ve firmě už nebudou o rozšiřování kapacity a počtu zaměstnanců, ale o stabilizaci současné sítě a zvyšování kvality výrobků,“ dodal Jiří Mikula. Jak doplnil, lidé si již čím dál víc začínají uvědomovat, co mnohdy koupí v supermarketech za kvalitu, a začínají si více vybírat. Raději koupí méně, ale kvalitnější. „Je to ale každodenní boj o zákazníka, konkurence nespí, a je to tak určitě dobře,“ doplňuje jedním dechem.

n201404112149_rep_24_014_mikulaI proto se snaží být o krok o dva vepředu. Vloni na podzim na sebe upozornil koulením chleba, letos první dubnovou sobotu na hřiště v sídlišti u nádraží pozval víc než patnáct stovek lidí, aby společně oslavili výročí firmy.
Oslavy 20. výročí Pekárny a cukrárny Mikula se celé nesly v pekařském duchu. Spolu se současnými zaměstnanci se přišli podívat i ti bývalí, zvědavci navíc mohli nahlédnout při ukázkách řemesla i do zákulisí pekárny. Soutěžilo se v pojídání rohlíků na čas nebo v pletení housek jednou rukou. Nechyběly ani zábavné soutěžní disciplíny pro děti, které za odměnu dostávaly také pečené dobroty.
Návštěvníci si užili i zábavná vystoupení. Svými iluzemi je ohromil kouzelník Magic Alex, kousky se psím parťákem zase mistryně České republiky mládeže v agility Tereza Tužilová, trochu poetiky a kultury přineslo vystoupení Tanečního a pohybového studia Ilma Turnov a loutkářský soubor Na Židli. Celým programem provázel moderátor Honza Žíla.

Velmi sympatické bylo, že drobnými příspěvky za účast ve vědomostní soutěži lidé v rámci oslav mezi sebou vybrali částku převyšující deset tisíc, které budou věnovány na výstavbu dětského hřiště na minitenis!

n201404112149_rep_25_014_mikula

n201404112150_rep_26_014_mikula

n201404112150_rep_27_014_mikula

Vyvrcholením oslav byl pokus o zápis do Guinnessovy knihy rekordů. Po celý den se příchozí podíleli na pečení preclíkových céček, které v závěru spojili do hada dlouhého 106,10 metru z 2 038 různě velkých preclíků. A protože žádný podobný zápis v knize rekordů není, je pravděpodobné, že se tam Turnov dostane…

(Další snímky najdete v albu na Facebooku TvA – ZDE.)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.