REPREZENTANTI DĚKUJÍ TURNOVSKÝM FANOUŠKŮM ZA PODPORU

0

Funkcionářům HC Turnov 1931 se povedl další husarský kousek, když se jim podařilo dostat do srdce Českého ráje jedno ze tří přípravných utkání naší reprezentace do 17 let s jejich vrstevníky z Ruska. Hokejová velmoc patří k tomu nejlepšímu na světě, a je jedno, v které kategorii to je.

„Jsme rádi, že jsme nejenom našim skvělým fandům mohli nabídnout další mezinárodní měření sil ve špičkovém hokeji, a obzvlášť nás těší, že renomé turnovského hokeje podle ohlasů našich hostů patří díky získávaným zkušenostem snad už k trvale zavedené adrese,“ byl navýsost spokojen předseda správní rady HCT Vladimír Jágr. Na sedm stovek diváků sledovalo v sobotu 21. prosince svižný hokej, a když hned první přesilovku proměnil ve vedení Čechů a vítězství v úvodní třetině David Jiříček, zažil Koškův stadion pěkný rachot. Bohužel střední část hry našim mladíkům moc nevyšla, a Rusové jsou natolik dobrým týmem, že v ní prakticky rozhodli.

Reprezentanti Ruska…

…domácí

Ve 24. minutě v přesilové hře nejprve vyrovnal Mavej Petrov a po několika desítkách sekund Nikita Blednov otočil skóre utkání. Potřetí a poměrně snadno překonal Suchánka v naší brance v posledním dějství Pavel Mitsjunov a dvougólový náskok stačil v závěru proti Gerasymiukovi jen zkorigovat Jakub Kos, když nic na tom nezměnila ani závěrečná přesilovka našich bez brankáře 6 na 4. „Velmi si vážíme toho, v jak hojném počtu přišli diváci a jak nám fandili,“ poděkoval do Turnova asistent českého trenéra Richard Žemlička, podle něhož jejich svěřenci hráli se silným ruským protivníkem až na prostřední třetinu v ostatním čase rovnocenný hokej.
Upomínkové ceny od pořadatelů si odnesli nejlepší hráči obou celků – Jiří Ticháček a z hostů Ilja Ivanov. Premiérově se představila také turnovská novinka – přestávková Šťastná trefa!

Kapitáni obou týmů

* ČR U17 – Rusko U17 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)
Česko – Suchánek (Hamrla) – Machů, Ticháček, Smolka, Chvátal, D. Moravec, Šedivý, Jiříček – Kos, Skuhrovec, Sojka, Budina, Chludil, Paleček, Menšík, Kučera, P. Moravec, Brada, Sedláček, Szturc, Ramik.
Rusko – Gerasimjuk (Vjazovoj) – Safronov, Dimitrov, Mintykov, Ivanov, Grudinin, Lukaševič, Šumilov – Ivancov, Lazutin, Svečkov, Ziminov, I. Nazarov, Mechovov, Grebenkin, Blednov, Chibrikov, Petrov, Gorfiniak, D. Nazarov, Gajdamak.

Branky a nahrávky: 2. Jiříček (Moravec), 58. Jiříček (Kos, Moravec) – 24. Petrov (Šumilov, Mechovov), 24. Blednov (Lazutin, Chibrikov), 47. Mintykov (Chibrikov). Vyloučení: 3:5. Využití: 2:1, v oslabení: 0:0. Střely na branku: 24:34 (10:7, 5:16, 9:11). Rozhodčí: Úlehla – Pechánek, Bohuněk. Počet diváků: 677.