STROM SPLNĚNÝCH PŘÁNÍ A VÁNOČNÍ STROM NA NÁMĚSTÍ

0

„Navzdory nepříznivé době se Strom splněných přání v Turnově díky obrovskému nasazení a obětavosti iniciátorky akce Vladimíry Parákové a jejích přátel uskuteční i v tomto roce,“ uvádí Marcela Beranová z turnovského muzea, které akci spolupořádá.

„Možná právě nyní tato akce nabývá ještě zásadnějšího významu. Nemůžeme se setkávat, obejmout se, těšit se z přítomnosti blízkých nebo přátel a činností, které pro nás ještě před časem byly naprosto běžné. Udělat radost dětem z dětských domovů právě touto cestou je maličkost, která může být součástí Vánoc každého z nás a kterou nám snad nikdo nevezme,“ doplňuje Marcela Beranová.

Jako obvykle bude Strom splněných přání umístěn v Muzeu Českého ráje v Turnově ve vstupní hale. Štědří dárci mohou udělat radost dětem z dětských domovů z celého Libereckého kraje. V Turnově se uskuteční tato akce již po sedmnácté a připraveno je 257 přání dětí z dětských domovů. V muzeu si vyberete kartičku se jménem a přáním dítěte, dárek obstaráte a zanesete jej zabalený a opatřený jmenovkou dítěte zpět do muzea.

Pro akci Strom splněných přání je pokladna muzea otevřena od pondělí do pátku od 9.00 do 16.00 hodin od úterý 24. listopadu do pondělí 21. prosince 14.00 hodin. Poté budou dárky rozváženy do jednotlivých dětských domovů.

VÁNOČNÍ STROM V TURNOVĚ
Ani letos nebude na náměstí chybět vánoční strom. Jedná se o jedli, která roste v Komenského ulici v travnatém pásu, kde je bohužel v kolizi s inženýrskými sítěmi. Pokácena a převezena na náměstí bude dopoledne v úterý 24. listopadu.
Tradiční rozsvícení vánočního stromu je bohužel kvůli vládním opatřením souvisejícím s bojem proti epidemii koronaviru zrušeno, strom se rozsvítí během prvního adventního víkendu. Nekonají se ani Vánoční trhy.
(Titulní snímek je z rozsvěcení vánočního stromu v loňském roce.)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.