PRVNÍ OHLÉDNUTÍ ZA PRÁZDNINAMI

0

Ochlazením a dlouho vyhlíženým deštěm v pátek 24. srpna jakoby symbolicky skončily letošní prázdniny. Léto ještě trvá, ale na teploty vysoko převyšující třicítku už asi můžeme zapomenout – ostatně nás provázely velkou část prázdnin, takže jsme si sluníčka a tepla užili jako snad nikdy.

I letos byla pro místní i návštěvníky Českého ráje připravena poměrně bohatá nabídka různorodých aktivit nazvaná Turnovské léto. Divadla, koncerty, tradiční jízdy historických vlaků, prohlídky památkových objektů ve dne i v noci.

Petr Záruba zájemcům vysvětluje práci brusičů českých granátů…

Magický Turnov. Poměrně zajímavá možnost, jak si město prohlédnout pozdě večer. Na procházku potemnělým Turnovem ve středu 22. srpna přišly zhruba čtyři desítky zájemců, mezi nimi dokonce i několik místních. Začíná se v informačním centru na náměstí, poté průvodce z řad zaměstnanců „íčka“ účastníky zavede ke kostelu P. Marie, kde je čeká první porce informací z historie města. Následuje prohlídka a ukázky práce šperkařů v návštěvnickém centru DÚV Granát. Tady je vidět, že zdejší průvodce Petr Záruba umí hlavně s dětmi navázat kontakt velmi rychle (však také „jeho“ loutkářský soubor Na Židli letos slaví už 40. výročí!), takže necelá hodinka nad stoly brusičů a zlatníků proběhne ve velmi příjemné atmosféře. Mezitím se venku už pořádně setmělo. Následuje zastavení u kašny a cesta do synagogy v Krajířově ulici, která má své nezaměnitelné kouzlo i ve dne, natož v noci!
Magický Turnov. Dobrý tip na procházku i pro místní; tak třebas o příštích prázdninách vyzkoušejte…

Galerie Granát na turnovském náměstí

Historie Turnova v kostce u kašny na náměstí…

V interiéru synagogy…

Vchod do synagogy v Krajířově ulici

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.