PRVNÍ AKCE NOVÉHO ROKU

0

Rozsvěcení vánočního stromu, Vánoční trhy, rozdávání Betlémského světla a nyní i Novoroční ohňostroj. Všechny tyto akce provázela nepřízeň počasí. Také v úterý 1. ledna přestalo pršet až těsně před začátkem ohňostroje. Přesto i přes vítr a déšť na všechny akce lidé přišli v hojném počtu, což je povzbuzující pro všechny pořadatele, protože počasí ovlivnit nelze.

Nabídka občerstvení byla opravdu rozmanitá

Novoroční ohňostroj se koná Na Lukách od roku 2009, letos tu byla změna – zázemí s pódiem a stánky s občerstvením, kterých bylo letos opravu hodně, se přesunulo na horní plochu autobusového nádraží, kde vloni na podzim vzniklo nové parkoviště. Půlhodinku před ohňostrojem zpestřilo Duo BigBand, přítomné přivítala moderátorka Eva Kordová, starosta města Tomáš Hocke všem popřál úspěšný rok 2019. Děti, které přinesly kresbu s vánočním motivem, dostaly drobné dárky.

Zhruba desetiminutový ohňostroj připravuje místní specializovaná firma Zdeňka Pohla, který se ohňostrojům profesionálně věnuje přes čtvrt století a v průměru jich dělá kolem čtyřiceti ročně. Na ohňostroj přispělo město z rozpočtu 55 tisíci korunami, zbytek uhradili sponzoři, kterým patří velké poděkování. Na vlastní průběh akce jako vždy dohlíželi strážníci městské policie, kteří zejména řídili dopravu.

Oficiální uvítání se zdravicí starosty města

Děti dostávaly za obrázky z Vánoc sladkou odměnu

Novoroční ohňostroj je tu hlavně pro děti

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.