NENECHTE SE ZMÁST, I TATO DOBA MÓDĚ PŘEJE! JAKÉ JSOU MÓDNÍ TRENDY NA JARO A LÉTO 2021?

0

Neexistuje snad oblast, kterou by nezasáhla koronavirová epidemie. Bohužel právě móda to odnesla v maximální možné míře. Práce na dálku se stala běžnou a odloučení od společnosti nás degradovalo do „doby teplákové“. Bude ještě nějakou dobu trvat, než se vzpamatujeme a pochopíme, že to, co máme na sobě, ovlivňuje naši psychiku.

Zároveň v této době více než kdy dříve platí rčení: „Nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat levné věci.“ Rozhodně se vyplatí investovat do oblečení s dobrým zpracováním z kvalitního materiálu, které vám vydrží, než prvotně jakoby ušetřit a koupit si laciný hadřík. Dbejte na nadčasovost a dobrou kombinovatelnost.
Epidemie zasáhla do módních přehlídek a řada návrhářů představila své kousky on-line. Přesto se móda úplně nezastavila a je patrná celá plejáda módních trendů na nadcházející období.

Jako první bych zmínila kůži. Kromě kožených kalhot, culottes (kalhotové sukně) jsou módní kožené motorkářské bundy (pravé křiváky), ale i oversize bundy.
V posledních sezonách nám jde u kalhot stále nahoru pasová linie a zkracuje se délka. V nadcházející sezoně to bude vidět hlavně u šortek. „S jarem lze očekávat touhu odkrýt nohy. Dobrým způsobem, jak to v této sezoně udělat, je pořídit si krátké šortky s vysokým pasem,“ potvrzuje prezident Asociace vizážistů a stylistů Petr Lukeš. Kraťasy i kalhoty lze doplnit minimalistickým páskem.

Trendy jara a léta 2021 jsou inspirované 90. léty minulého století. Tento vliv můžete pozorovat na rukávech, které jsou balonové. V doznívajícím zimním období měly nabírané rukávy už i svetry, nyní čekejte balonové rukávy na halenkách, šatech a topech. Věřte, že vypadají úžasně!

Z 90. let se do obliby prodraly tepláky (možná tomu pomohla i covidová doba). V oblibě zůstává i wording, tedy nápisy na tričkách, mikinách ad. V našem obchodě tento trend dobře ovládá progresivní značka SET. Módní bude stále kombinace síťoviny, nezapomeňte si pořídit nějaký sexy svetřík s velkými oky.

Nebojte se svůj šatník oživit také barvami. Ty budou nejprve jemné jakoby zapudrované a budou přecházet do větší intenzity. V první jarní kolekci u nás najdete zapudrovanou korálovou, žlutou, později fuchsiovou třeba v kombinaci s červenou. Právě zmíněná žlutá barva se dostává na přehlídková mola mnohem častěji – snad právě proto, že nám symbolizuje „světlo na konci tunelu“, naději, teplo, radost. Pokud žlutou nemusíte v oblečení na sobě, vynahraďte si to třeba doplňkem – krásnou kabelkou.

Autorka textu

Oversize móda to rozhodně nevzdává. Stále se bude držet na výsluní. V kolekcích uvidíte overzise saka, která se inspirují v pánském šatníku. Oversize najdete i u halenek. Volnost a šířka se vrací také v džínové módě, která bude velmi populární. Jelikož barevně v kombinaci se žlutou hraje prim šedá, v řadě kolekcí bude zařazená šedá džínovina.

V líčení jednoznačně vítězí mokrý vzhled pleti. Jelikož se kvůli nošení roušek nemůžete vyřádit malováním rtů, vynahraďte si to na očích. Při orámování očí určitě přidejte na intenzitě, nebojte se až dramatického vzhledu. Velmi „in“ budou vedle černé a kouřového líčení stříbrné efekty na víčkách.

Velmi se těším, až k nám zase zavítáte a o módě pohovoříme naživo. Pro všechny fungujeme i on-line. Lookbook, kde je většina outfitů, najdete na www.styl2.cz.

Vizážistka a stylistka Zdenka Štrauchová, butik Styl 2.0, Turnov, Palackého ulice
Foto: archiv autorky

…módní trendy na jaro a léto 2021…

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.