KVETOUCÍ SAKURY A APEL NA PROMĚNU LIDSKÝCH HODNOT

0

Sakury v turnovské Nádražní ulici jdou pomalu do květu, brzdí je jen opakovaná ochlazení, také meteorology ohlášené nadcházející ranní mrazy mohou na květech nadělat své. Zeptali jsme se Vlastimila Brůčka, meteorologa a senzibila, který sleduje počasí v Českém ráji již několik desetiletí, jak to letos s nástupem jara bude.

„Máme za sebou velmi mírnou zimu a s optimismem hledíme, jaké bude nadcházející jaro a léto. I přes očekávané přechodné ochlazení bude postupně pokračovat růst teplot a jednotlivé chladné periody budou pouze krátkodobé. Jarní měsíce by měly být srážkově v mezích normálu a teplotně slabě nad normálem. Léto nám ukazuje podle cirkulace, že by mělo být podobně jako vloni teplé až horké, ale s četnými lokálními srážkami a bouřkami. Dlouhodobých suchých period by nemělo být příliš, snad jen druhá polovina srpna ukazuje sušší období,“ přibližuje Brůček. Kuriozitou uplynulé zimy podle něho bylo několik zimních bouřek, z nichž jedna byla „letního typu“ s četnými bleskovými výboji. Také republikou proběhlo několik výrazných cyklon, které způsobily vlivem větru i lokální škody a problémy. „S tím musíme počítat i v průběhu teplejšího období roku, zejména v červnu a červenci, kdy ve výrazných bouřkách může opět dojít k lokálním škodám na majetku. Celkově bude ale léto přát plodinám, houbám i radovánkám u vody a v přírodě.“

Nádražní ulice po poledni všedního dne působí v těchto dnech osiřele

Vlastimil Brůček jako senzibil a mystik se také vyjádřil k době poznamenané epidemií koronaviru a nouzovým stavem. „Společnost se hnala jen za ziskem, růstem a výkonem za každou cenu a lidé se stali ve velké většině poslušnými ovečkami těch, co udržují národy v poslušnosti a strachu o živobytí. Zapomněli jsme na základní lidské hodnoty, jako jsou zdraví, láska a úcta k sobě a druhým. Byl jsem v posledních dnech velmi často dotazován, jaký to má vše význam a kam to povede. Budeme-li zodpovědní, pak se tato pandemie dá zvládnout v krátkém čase několika týdnů až měsíců. Je to ale výzva k hluboké transformaci společnosti a planety Země. Ten, kdo nepochopí, bude procházet dalšími zkouškami. Tak hodně štěstí a zdraví do vašich duší,“ uzavírá Brůček.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.