DIVÁCKÝ ZÁJEM O LETOŠNÍ RALLY BOHEMIA JE OHROMNÝ

0

(Aktualizováno) I přes poměrně chladné sobotní dopolední počasí diváci doslova obsypali první letošní rychlostní zkoušku Rally Bohemia na Turnovsku. Desítky jich dorazily na start ve Vorklebicích (mezi Nechálovem a Sedlíšťkou), kdo nevyrazil včas k vyhledávané ostré zatáčce v Sedlíšťce směrem na Trávníček, musel absolvovat tříkilometrovou cestu z Vlastibořic pěšky. Sedlíšťka byla doslova odříznuta od světa, hrubým odhadem v jejím okolí parkovaly možná až dvě stovky vozidel fandů motoristického sportu od nás, ale i z Německa či Polska. Ostatně – plno bylo kolem závodní tratě na všech sobotních rychlostních zkouškách.

Jan Kopecký s navigátorem Janem Hlouškem se Škodou Fabia Rally2 evo

Jari Huttunen – Mikko Lukka s vozem Hyundai i20 R5

Rally Bohemia se na Turnovsku jede také v neděli 12. července. Nejvyhledávanější bude pravděpodobně RZ Kvítkovice se startem u rybníka Roudný (mezi Radvánovicemi a Karlovicemi). Po zkušenostech ze soboty lze doporučit být na místě alespoň hodinu před startem RZ, jinak budete mít před sebou poměrně dlouhou vycházku a přijdete o první závodníky startovního pole. Další RZ se jede v neděli u Koberov a poslední nejdelší z Malé Skály přes Hodkovice nad Mohelkou do Radimovic. (RZ na Turnovsku podrobně ZDE.)

Po prvním závodním dnu vede finská posádka Jari Huttunen – Mikko Lukka s vozem Hyundai i20 R5, na 2. místě je Jan Kopecký s navigátorem Janem Hlouškem se Škodou Fabia Rally2 evo a na třetím místě jede posádka Václav Pech jr. a Petr Uhel s Fordem Focus RS WRC ’06.

Aktualizace 12. července, 16.05 hodin
Vítězem Rally Bohemia 2020 se stala posádka Václav Pech jr. / Petr Uhel s vozem Ford Focus RS WRC ’06. Na snímku (dole) jsou krátce po startu RZ Hradčany ve Vorklebicích.
Na 2. místě dojela posádka Jan Kopecký s navigátorem Janem Hlouškem a třetí byli Jari Huttunen a Mikko Lukka.

Ve startovním poli nechyběl ani zástupce Turnovska

Mostek v Trávníčku

Rovinka na horizontu za Hradčany. Ve startovním poli nechyběly starší Fabie a Felicie, závod jede také legendární Škoda 130 RS (na titulním snímku)

Doplněno 12. 7., v 16.05 hodin: Vítězem Rally Bohemia 2020 se stala posádka Václav Pech jr. / Petr Uhel s vozem Ford Focus RS WRC ’06. Na snímku jsou krátce po startu RZ Hradčany ve Vorklebicích.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.