DEN DĚTÍ S PONORKOU 2023

0

Největší akce pro rodiny s dětmi na Turnovsku letos do parku u letního kina odpoledne v sobotu 10. června přilákala asi 2 500 lidí. Oblíbené setkání se uskutečnilo vždy i v době koronaviru – na konci jara totiž naštěstí přišlo pravidelné uvolnění opatření, a tak se třeba putovalo městem nebo se setkání konalo na lukách za autobusovým nádražím, aby někde současně nebylo moc lidí. „Letos už jsme se opět vrátili do osvědčeného místa. Jednak to máme do parku u letního kina kousek ze Žluté ponorky, kde máme veškeré zázemí, pak také, když je teplo a svítí sluníčko, poskytuje park kýžený stín,“ komentuje kapitán Žluté ponorky, jinak Střediska pro volný čas dětí a mládeže, Tomáš Zakouřil.

Letos děti putovaly mezi necelou třicítkou stanovišť, kde plnily různé úkoly. Na konci cesty je potom čekala malá odměna. Den dětí má už od původní „Boudy na ulici“ v Turnově dobrý zvuk. Akce se účastní skoro všichni hlavní zaměstnavatelé ve městě, letos byl hlavním partnerem Crytur, ale ve všech dalších firemních stáncích děti i dospělí našli zajímavé informace nebo ukázky z výroby. Své stánky tady měly různé spolky – od Křesťanského společenství přes Náruč po třeba Červený kříž či městskou knihovnu; a samozřejmě sportovní oddíly od florbalistů po Sokol.

„Naším cílem je ukázat onu pestrost, kterou Turnov nabízí. Není mnoho měst této velikosti, kde by nabídka pro děti byla tak široká. Od sportu přes různé zájmové kroužky. Mimoškolní činnost je v současné době nesmírně důležitá, nechceme, aby děti jen sledovaly displeje telefonů a monitory počítačů, důležité jsou pohyb a nějaká další aktivita,“ uvádí Zakouřil. A jak dodal, nejde o to, aby si kroužky a sportovní oddíly konkurovaly, jde o vzájemnou spolupráci a pomoc, a tady hraje právě Žlutá ponorka nezastupitelnou úlohu.

„Den dětí je za námi a před námi je velká výzva. Končí rekonstrukce táborové základny v Krčkovicích, kterou má Žlutá ponorka pod patronací. Už 1. července tam najíždí prvních 50 dětí na tábor. Kolaudace má proběhnout 22. června, tak to bude těsné a všichni doufáme, že vše proběhne v pořádku. Děti i my se už na nové táborové zázemí moc těšíme. Od září tady plánujeme novinky v podobě harmonizačních pobytů pro šesté třídy, tak tady sezonu budeme chtít co nejvíc prodloužit,“ plánuje Tomáš Zakouřil.

Letošní ročník Dne dětí byl ve znamení bublin. I místostarosta Jan Lochman si to v rámci slavnostního zahájení vyzkoušel. Generálním partnerem se letos stala místní firma Crytur s. r. o., která tuto akci podporuje od počátku. Akci podporují město Turnov a Liberecký kraj, mezi hlavní partnery patří dále společnosti KV final s. r. o., Ontex CZ s. r. o., Trevos, a. s., Juta, a. s., a Pivovar Rohozec. Bez jejich pomoci by se akce nemohla uskutečnit v takovém rozsahu a za příznivých podmínek pro návštěvníky.

Snímky ze Dne dětí v parku u letního kina v sobotu 10. června…

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.