ADAM SEBASTIAN HELCELET NA DOMÁCÍM STADIONU

0

Ve středu 19. června se na turnovském Městském atletickém stadionu uskutečnil 1. ročník republikového finále v atletickém trojboji. Do Turnova se sjelo 28 čtyřčlenných družstev z celé České republiky. Atletický trojboj je určen žákům prvního stupně základních škol. Republikové finále se letos konalo vůbec poprvé, podle hlavního pořadatele Karla Štrincla z Asociace školních sportovních klubů ČR, je to pro Turnov poměrně prestižní záležitost, která se už nemusí opakovat. Proto i přítomné na úvod přivítal mj. starosta města Tomáš Hocke. Z našeho regionu zde startovala družstva ZŠ Přepeře a turnovské ZŠ v ul. 28. října.

A ještě jednoho zástupce na trávníku atletického stadionu Turnov měl – jednoho z našich nejlepších atletů současnosti, reprezentanta České republiky v desetiboji, Adama Sebastiana Helceleta. Ten vyrůstal v nedaleké Olešnici a základní školu absolvoval ve sportovní třídě v ZŠ ve Skálově ulici. „Na tohle setkání jsem se moc těšil, když přijde pozvánka z Turnova, tak se vždy snažím vyhovět a přijet. Přece jen jsem tady s atletikou začínal. Na Skálovce jsme měli skvělou partu, jejíž součástí byl i můj nejlepší kamarád Michal Brož, který spolu se mnou odešel do Prahy a atletiku také dělá na evropské úrovni,“ přiblížil Helcelet. Jak doplnil, snaží se podporovat akce ve prospěch atletiky, s manželkou například pořádají specializované atletické kempy pro děti.
„Z letošních sportovních cílů je to především kvalifikovat se na podzimní mistrovství světa v desetiboji, doufám, že zdárně doléčím zranění achilovky a na mistrovství se objevím,“ prozradil své nejbližší cíle Adam Sebastian Helcelet. Ten s dětmi na úvod republikového finále provedl malou rozcvičku na trávníku stadionu.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.