Zloději řádí

0
* Do rekreační chalupy v Lestkově se v dosud nezjištěné době vloupal zloděj. Toho, že je objekt narušen, si všiml místní občan a o této nepříjemné skutečnosti informoval majitele chalupy. Následně přijali oznámení i turnovští policisté, kteří přijeli na místo a událost důkladně zadokumentovali. Pachatel z objektu odcizil křovinořez, elektrickou řetězovou pilu, ruční vrtačku, rozbrušovačku a brusku. Odnesl si i třídílný hliníkový skládací žebřík, 30 metrů měděného kabelu a propanbutanovou bombu s dvouvařičem. Celková škoda byla vyčíslena na 15 tisíc Kč. Zloději za přečin porušování domovní svobody a krádež spáchanou vloupáním hrozí až tři roky za mřížemi.
* Došlo také k vloupání do restauračního zařízení v obci Křenovy pod Troskami. Pachatel vypáčil visací zámek u vstupní branky a dostal se před budovu. V cestě do restaurace mu stála další překážka – vchodové dveře, které také vypáčil a vnikl do objektu. Zde si stejným způsobem poradil s petlicí zajišťující dveře do výčepu. Uvnitř pak odcizil alkohol různých značek v hodnotě přes 4 tis. Kč. Nepohrdl ani pečivem a sladkostmi. Celková škoda po řádění zloděje přesáhla částku 12 tis. Kč korun.
* Škodu za 9 tis. Kč způsobil neznámý zloděj, který se vloupal do skladu jedné z prodejen v Turnově. Do objektu vnikl poté, co rozbil skleněnou výplň vstupních dveří. Ze skladu si odnesl pět „štanglí“ se zmrzlým masem – kebabem. Mínusová teplota nebo hmotnost lupu byla zřejmě nad jeho síly, protože dvě šišky salámu ponechal ležet vedle skladu. Za přečin krádež spáchanou vloupáním hrozí nenechavci trest odnětí svobody až na dva roky.
(Zdroj: PČR, územní odbor Semily)
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.